Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TË SIGURT, DREJT ÇEREKFINALES

Vjosa në çerekfinale të Kupës!

Fotot: FCVjosa & FC2Korriku/ fb

Vjosa në çerekfinale të Kupës!


3 February, 2024 @15:11

Vjosa, liderja e Ligës së Parë - Grupi B, ka mposhtur bindshëm 2 Korrikun sot në “Sami Kelmendi” të Lipjanit, për të siguruar çerekfinalen e Kupës së Kosovës.

Shtimjanët e drejtuar nga Leotrim Krasniqi kanë fituar ndeshjen me rezultat 4-1, ndërsa ekipi i tyre tash do të pret se kush do të jetë kundërshtari i radhës për ta në Kupë të Kosovës.

Vjosa vs. 2 Korriku

Vjosa - 2 Korriku 4-1 [Drin Ymeri 11’, Ardian Selimi 17’, Enis Stublla 70’, Fidan Gashi 87’ - Arlind Maqedonci 50’]

-
-
-

Kupa e Kosovës; Raundi i Tretë (1/8)

KF Vjosa – FC 2 Korriku 4:1

Golashënues: Drin Ymeri 11’, Ardian Selimi 17’, Enis Stublla 70’, Fidan Gashi 87’; Arlind Maqedonci 50’

Gjyqtarët e ndeshjes: Genc Nuza (Prishtinë), Bujar Selimaj (Prizren), Hekuran Osmani (Gjilan), Gramos Shala (Pejë)

Delegati e ndeshjes: Xhevdet Dabiqaj nga Deçani

Vëzhguesi i i gjyqtarëve: Selim Isufi nga Mitrovica

Formacioni startues i Vjosës: Armend Miftari, Muhamed Llapashtica, Festim Haxhiu, Riad Murseli, Drin Ymeri, Akil Makolli, Qerim Tërshana /kap./, Ardian Selimi, Astrit Fazliu, Enis Stublla, Edon Koxha. Kryetrajner: Leotrim Krasniqi.

U inkuadruan edhe: Muhamed Dubova 60’, Leonard Gashi 79’, Rilind Gërbeshi 84’, Endrit Asllanaj 84’, Fidan Gashi 84’

Formacioni startues i 2 Korrikut: Arnis Ajeti, Milot Hyseni, Abit Salihu, Jehon Stublla, Nderim Abdullahu, Agron Beqiri, Andi Namoni, Shqiprim Kelmendi /kap./, Ideal Abdullahu, Aurel Limani, Ilir Sedolli. Kryetrajner: Besim Ademi.

U inkuadruan edhe: Arlind Maqedonci 40’, Ylli Prekopuca 62’, Lis Zhubi 75, Fisnik Ahmeti 75’

Munguan në ndeshje për shkak lëndimi: Andi Oruqi, Edon Zeçiri, Granit Latifi, Redon Bejta, Enes Duraku, Ardit Gashi, Londrit Hamidi, Miftar Avdiu, Gustavo H. S. Faria.


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës