Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARISIENËT FITOJNË DERBIN

Goleadë në derbi, Parisi fiton në duelin 7-golësh!

Goleadë në derbi, Parisi fiton në duelin 7-golësh!


24 November, 2023 @23:20

Një goleadë e vërtetë në përballjen e parë të xhiros XIII të Ligue 1 të Francës, ndërsa lideri Paris St Germain mposhtin Monacon 5-2 [Gonçalo 18’, Mbappe 39’pen., Dembele 70’, Vitinha 72’, Kolo Muani 90’ - Minamino 22’, Balogun 75’] në një duel ku katër gola u shënuan në 20 minutat e fundit të ndeshjes.

Me fitore, Parisi lider ngritet në 30 pikë, ndërsa Monacoja mbetet me 24 pikë në vend të tretë.


 
Të gjitha lajmet nga Ligue 1