Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

E FUNDIT

Luis Enrique te Paris St Germain

Luis Enrique te Paris St Germain


5 July, 2023 @17:07

Trajneri i njohur spanjoll, ish-lojtar i Real Madridit dhe Barcelonës, Luis Enrique është zyrtarisht trajner i ri i ekipit të kryeqytetit të Francës, Paris St Germain.

Enrique është prezantuar sot si trajner i ri i parisienëve, ndërsa në mëngjes skuadra ka bërë të ditur se ka ndarë rrugët me tanimë ish-trajnerin Christophe Galtier, edhe pse ky i fundit fitoi titullin kampion të Francës në stinorin që e lamë pas.

Përndryshe, shkurt Paris St Germain ka bërë të ditur se ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me Enriquen 53-vjeç. Luis Enrique përndyrshe ishte trajner i Spanjës deri në dhjetor të vitit të kaluar, kur pas eliminimit në Botëror nga Maroku dha dorëheqje nga detyra. ◼️


 
Të gjitha lajmet nga Champions League