Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREJ LIGUE 1 NË PREMIERSHIP

Doku para zyrtarizimit te Man City

Doku para zyrtarizimit te Man City


23 August, 2023 @13:51

Futbollisti ofanziv i krahut, Jeremy Doku, pritet të zyrtarizohet shpejt si lojtar i ri i kampionit të Anglisë dhe Evropës, Manchester City. BBC Sport ka bërë të ditur se marrëveshja është arritur mes ekipit të Cityt dhe Rennesit të Francës, ku deri tash ka luajtur lojtari.

Futbollisti 21-vjeçar ka shënuar 12 gola në 92 paraqitje për Rennesin, ndërsa llogaritet si transfer i tretë i madh pas Mateo Kovacicit dhe Josko Gvardiolit. City do të paguajë rreth 65 milionë euro në llogari të ekipit francez për ta marrë belgun.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League