Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TERMINET E NDESHJEVE

Ora dhe data e gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve

Ora dhe data e gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve


18 April, 2024 @0:47

Me të përfunduar ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve dhe me tu kuptuar gjysmëfinalistët, janë përcaktuar menjëherë edhe data dhe ora e ndeshjeve gjysmëfinale, ku Bayern dhe Dortmund në përballjet e para janë nikoqir, ndërsa Paris dhe Real Madrid do të jenë vendas në ndeshjet e kthimit.

Fituesit e gjysmëfinaleve do të sigurojnë biletën për finalen e Ligës së Kampionëve, që luhet në “Wembley” të Londrës më 1 qershor.

E martë (21:00) 30 prill: Bayern - Real Madrid
E mërkurë (21:00) 1 maj: Borussia Dortmund - Paris

E martë (21:00) 7 maj: Paris - Borussia Dortmund
E mërkurë (21:00) 8 maj: Real Madrid - Bayern


 
Të gjitha lajmet nga Champions League