Tabelat dhe Rezultatet

Stinori


Play Off Liga e Parë 2023/24

Gjysmëfinalet

KB Bora 2
i

14.03.2024 BOR-VUS 132-60
18.03.2024 VUS-BOR 80-113

Vushtrria 0
i
KB Kosovari 1
i

14.03.2024 KSV-NWB 85-100
18.03.2024 NWB-KSV 68-92
22.03.2024 KSV-NWB 78-84

New Basket 2
i

Finalja

KB Bora 2
i

25.03.2024 (19:45) BOR-NWB 106-64
28.03.2024 (18:00) NWB-BOR 71-97

New Basket 0
i

FITUESI

KB Bora
i

KAMPIONKoment

✦ Skuadra që shënon dy fitore, kalon në finale.
✦ Skuadra që fiton dy ndeshje në serinë finale, shpallet kampione dhe siguron Superligën.
✦ Finalisti, luan ndeshje playouti me ekipin e parafundit në Superligë.