Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHAMPIONS LEAGUE

Champions League, shorti i çerekfinaleve

Champions League, shorti i çerekfinaleve


15 March, 2024 @12:12

Në Nyon të Zvicrës sot është mbajtur shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Shorti i ka vendosur përballë këto skuadra:

1. Atletico Madrid vs. Dortmund
2. PSG vs. Barcelona
3. Arsenal vs. Bayern
4. Real Madrid vs. Manchester City

Ndeshjet çerekfinale do të luhen më 9/10 dhe 16/17 prill, ndërsa në gjysmëfinale takohen fituesit e dueleve 1 dhe 2 në gjysmëfinalen e parë dhe fituesit e dueleve 3 dhe 4 në gjysmëfinalen tjetër.


 
Të gjitha lajmet nga Champions League