Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

1/8 E FINALES, FRANCA - POLONIA

Mbappe briliant, Giroud në histori! Franca marshon drejt çerekfinales

Mbappe briliant, Giroud në histori! Franca marshon drejt çerekfinales


4 December, 2022 @19:17

Olivier Giroud është bërë golashënuesi më i mirë i Francës në histori, duke e kaluar Thierry Henrynë, derisa Kylian Mbappe shkëlqeu me dy gola dhe një asistim në fitoren që Franca kaloi duke dominuar Poloninë 3-1 [Olivier Giroud 44, Kylian Mbappe 74, 90+1 - Robert Leëandoëski 90+9pen.].

Giroud shënoi golin e 52-të për Francën, për të thyer rekordin dhe për tu bërë bajraktar në numrin e golave të shënuara të dy herë kampionit Botëror.

Kylian Mbappe

Ndërsa pas asistimit në pjesë të parë, Kylian Mbappe ka shënuar dy gola të bukur në pjesë të dytë për të vulosur fitoren dhe dominimin e Francës në pjesë të dytë, për të siguruar çerekfinalen.

Polonia kishte një rast gjatë rezultatit 0-0, kur Hugo Lloris mbrojti topin që erdhi drejt tij, ndërsa krejt në fund, Robert Lewandowski shënoi golin e nderit nga penalltia e përsëritur e polakëve, krejt në fund të ndeshjes.

 


 
Të gjitha lajmet nga Botërori