Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS SHUMË SUKSESEVE

Union Berlin ndahet me trajnerin

Union Berlin ndahet me trajnerin


16 November, 2023 @11:45

Ekipi gjerman që për herë të parë po merr pjesë në Ligë të Kampionëve këtë stinor, Union Berlin, ka ndarë rrugët zyrtarisht me trajnerin që e solli në këto suskese - Urs Fischer.

Në faqen zyrtare të klubit është thënë se te kjo ndarje edhe pas negociatave mes kryetarit të klubit Dirk Zingler dhe kryetrajnerit Fischer, ndërsa u morr vendimi i përbashkët për ndarje të rrugëve. Takimi kishte ndodhur të hënën në mbrëmje, ndërsa mediat lajmin e bënë të martën, para se të mërkurën ta zyrtarizojë klubi.

Fischer u emërua trajner i Union Berlinit më 1 korrik të vitit 2018, ndërsa prej asaj kohe ekipi shënoi vetëm ngritje nëpër liga, për të arritur kulmin me sigurimin e Ligës së Kampionëve prej Bundesligës në stinorin e kaluar.


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga