Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET ZYRTARE TË FINALES SË KUPËS

Ballkani-Prishtina, 11-shet startuese

Fotocut: FFK

Ballkani-Prishtina, 11-shet startuese


22 May, 2024 @13:44

Ballkani del në finale të Kupës për ta fituar atë për herë të parë në histori dhe është trofeu i vetëm që u mungon në vitrina të klubit, ndërsa Prishtina është rekord-fituese (8) e Kupës dhe dëshiron të zgjerojë distancën ndaj të tjerëve, e për këtë stinor edhe më me rëndësi, është bileta e tyre për gara evropiane.

Për këtë duel, Ilir Daja i Ballkanit dhe Emmanuel Egbo i Prishtinës kanë përgatitur këto 11-she startuese. Përballja zhvillohet në “Rexhep Rexhepi” dhe nis në ora 15:00.

BALLKANI XI:

Koliçi; Thaqi, Jashanica, Dellova, Potoku; Emërllahu, Kuc (kap.), Korenica; Gripshi, Kryeziu, Hamidi.

Trajner: Ilir Daja


PRISHTINA XI:

12. Nika; 4. Limani, 5. Islami, 7. Hyseni, 8. Gashi, 9. Kyreziu, 11. Muja, 14. Sinani, 21. Hamiti, 22. Useini, 77. Pefqeli (kap.).

Trajner: Emmanuel Egbo


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës