Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BARCELONA

E konfirmon drejtori i Barcelonës, Dembele do të largohet

E konfirmon drejtori i Barcelonës, Dembele do të largohet


20 January, 2022 @10:48

Pas shumë thashethemeve nga më të ndryshmet, duket se Ousmane Dembele në fund të këtij muaji do të largohet nga Barcelona.

“Ousmane Dembele nuk dëshiron të vazhdojë me ne dhe faktin që ai duhet të largohet nga skuadra këtë muaj ia kemi komunikuar edhe atij. Presim që Dembele të shitet deri më datën 31 janar.” - u shpreh sot Mateu Alemany, drejtori sportiv i Barcelonës.

24-vjeçari Dembele te Barcelona erdhi për 140 milionë euro nga Dortmundi, e tash mbetet të shihet se për çfarë shume Barcelona do ta shesë atë.


 
Të gjitha lajmet nga Europa League