Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ATALANTA KUALIFIKOHET!

Berat Gjimshiti vendos, Atalanta kualifikohet

Berat Gjimshiti vendos, Atalanta kualifikohet


9 November, 2023 @22:57

Qendërmbrojtësi i Atalantës dhe kapiteni i Shqipërisë, Berat Djimsiti, ka shënuar golin e vetëm dhe të fitores për Atalantën sonte në “Gewiss” të Bergamos, për t’ia dhënë fitoren ekipit 1-0 ndaj Sturmit si dhe për t’ia siguruar kualifikimin ekipit të tij nga Grupi D i Europa Ligës.

Djimsiti ka shënuar në minutën e 50 të ndeshjes, ndërsa kjo ishte fitorja e tretë e nerazzurrëve në katër ndeshjet e deritashme të grupit, që ua siguron atyre pranverën evropiane.

TABELA AKTUALE, GRUPI D:

1. Atalanta 10p.
2. Sporting 7p.
3. Sturm 4p.
4. Rakow 1p.

 


 
Të gjitha lajmet nga Europa League