Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

UEL - GRUPI C

Napoli i Rrahmanit, fitoren e parë e arrin ndaj Legias së Kastratit

Napoli i Rrahmanit, fitoren e parë e arrin ndaj Legias së Kastratit


21 October, 2021 @22:59

Napoli ka shënuar fitoren e parë në Grupin C të Europa League, duke e mposhtur deri tash ekipin e pamposhtur të Legias 3-0 në Romë.

Të gjitha golat e ndeshjes hynë në 15 minutëshin e fundit të lojës, ndërsa serinë e golave për napolitanët e nisi Lorenzo Insigne (76), për ta vazhduar zëvendësuesit Victor Osimhen (80) dhe Matteo Politano (90+5).

Mbrojtësi i Kosovës Amir Rrahmani u fut në lojë në vend të Insignes në minutën e 81 të ndeshjes, për të mbrojtur rezultatin, pasi që kjo ishte fitorja e parë e djemve të Luciano Spallettit në grup, ndërsa Lirim Kastrati në anën tjetër u fut në lojë në 20-minutat e fundit të lojës, pa ndonjë rast të veçantë.

Te Legia për 70 minuta luajti edhe U21-shi i Shqipërisë, Ernest Muçi.

Pas xhiros së tretë, renditja në Grupin C është: Legia 6, Leicester 4, Napoli 4 dhe Spartak 1p.


EDHE NJË TRAJNER LARGOHET

Rezultatet jo të mira, trajneri jep dorëheqje

FFK Liga e parë/Transfere

Rezultatet jo të mira, trajneri jep dorëheqje

21/10/21 @ 22:35

KA I SHKALLËS II

KA: Gjilani shpëton 2.500€

FFK Superliga

KA: Gjilani shpëton 2.500€

21/10/21 @ 15:32

BODO GLIMT SHKRUAN HISTORI

Kundërshtari i Prishtinës, i jep humbjen historike Romës

Conference League/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Kundërshtari i Prishtinës, i jep humbjen historike Romës

21/10/21 @ 20:47

FIFA RANKING - TETOR 2021

Fitorja e madhe ndaj Hungarisë, ngrit Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Fitorja e madhe ndaj Hungarisë, ngrit Shqipërinë

21/10/21 @ 12:28

WEMBLEY

Biletat Angli-Shqipëri në shitje

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Biletat Angli-Shqipëri në shitje

21/10/21 @ 14:02

UEFA CLUB RANKING

Drita më së larti në Evropë nga ekipet kosovare

FFK Superliga/Champions League/Europa League

Drita më së larti në Evropë nga ekipet kosovare

19/09/21 @ 08:54

EUROPA LEAGUE

Lirim Kastrati vendimtar në Moskë, Legia mposhtë Spartakun

Europa League/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati vendimtar në Moskë, Legia mposhtë Spartakun

15/09/21 @ 19:10

SHORTI I EUROPA LEAGUE

Europa League - grupet për edicionin 2021/2022

Europa League

Europa League - grupet për edicionin 2021/2022

27/08/21 @ 12:27

VIRAL SOCIAL

Pa logo! Futbollisti i Fenerbahçes ‘djeg’ internetin

Europa League/International

Pa logo! Futbollisti i Fenerbahçes ‘djeg’ internetin

20/08/21 @ 10:07

LIGA E KONFERENCËS

Nëse kalohet Bodo, kundërshtari i Prishtinës është...

Conference League/Europa League

Nëse kalohet Bodo, kundërshtari i Prishtinës është...

12/08/21 @ 14:50

SUPERKUPA: CHELSEA - VILLARREAL

Vazhdon magjia e Tuchellit, Superkupa e Chelseat

Champions League/Europa League

Vazhdon magjia e Tuchellit, Superkupa e Chelseat

11/08/21 @ 23:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Superkupa Chelsea - Villarreal

Champions League/Europa League

Formacionet zyrtare: Superkupa Chelsea - Villarreal

11/08/21 @ 20:15

UEFA SUPERCUP

Sonte UEFA Superkupa: Chelsea-Villarreal

Champions League/Europa League

Sonte UEFA Superkupa: Chelsea-Villarreal

11/08/21 @ 10:00

UEFA

UEFA ndërron rregulla, mund të përballen 2 skuadra me shtete të njëjta

Europa League

UEFA ndërron rregulla, mund të përballen 2 skuadra me shtete të njëjta

30/07/21 @ 22:24

MBUSHET ARKA

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

Conference League/FFK Superliga/Champions League/Europa League

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

30/07/21 @ 09:59


 
Të gjitha lajmet nga Europa League