Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BODO GLIMT SHKRUAN HISTORI

Kundërshtari i Prishtinës, i jep humbjen historike Romës

Kundërshtari i Prishtinës, i jep humbjen historike Romës


21 October, 2021 @20:47

Skuadra që eliminoi Prishtinën me një gol më shumë pas dy ndeshjeve, Bodo Glimt, i ka dhënë Romës Jose Mourinhos humbjen e dytë më të thellë në histori të skuadrës në gara evropiane.

Prishtina kishte mposhtur Bodon 2-1 në Kosovë, për tu eliminuar në ndeshjen e kthimit kur pësoi 2-0. E Roma sonte me humbjen 1-6 nga Bodoja, ka marrë humbjen e dytë më të thellë në histori në gara evropiane. Ekipi romak më parë ka humbur 1-7 nga Bayern dhe nga Manchester, ndërsa me 1-6 nga Barcelona! Me sonte, edhe nga Bodo.

Sonte, tmerri i ulkonjave në Norvegji nuk kishte fund, ndërsa Mourinho kishte vendosur nga minuta e parë qendërmbrojtësin Marash Kumbulla në ekip.

Bodo shfrytëzoi gjithçka për triumfin historik, 6-1 [Botheim 8, 52, Berg 20, Solbakken 71, 80, Pellegrino 78 - Carles Perez 28].

Me fitore, Bodo bëhet lider i Grupit C të Ligës së Konferencës me 7 pikë, ndërsa Roma përjetoi humbjen e parë në grup dhe kështu mbetet në gjashtë pikë, për t’u rrëzuar në vend të dytë të grupit.


KA I SHKALLËS II

KA: Gjilani shpëton 2.500€

FFK Superliga

KA: Gjilani shpëton 2.500€

21/10/21 @ 15:32

FIFA RANKING - TETOR 2021

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

21/10/21 @ 12:20

WEMBLEY

Biletat Angli-Shqipëri në shitje

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Biletat Angli-Shqipëri në shitje

21/10/21 @ 14:02

SONTE

Gati për Belgjikën

Kosova

Gati për Belgjikën

21/10/21 @ 11:40

STAR OF THE GAMEWEEK X

Valmir Veliu (KF Llapi), Ylli i javës (10)

FFK Superliga

Valmir Veliu (KF Llapi), Ylli i javës (10)

21/10/21 @ 11:57

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (10)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (10)

21/10/21 @ 10:19

FIFA RANKING - TETOR 2021

Fitorja e madhe ndaj Hungarisë, ngrit Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Fitorja e madhe ndaj Hungarisë, ngrit Shqipërinë

21/10/21 @ 12:28

SHORTI I CONFERENCE LEAGUE

Conference League - grupet për edicionin 2021/2022

Conference League

Conference League - grupet për edicionin 2021/2022

27/08/21 @ 15:33

JOSE MOURINHO

Mou: Jo lehtë, jemi solid!

Conference League/Serie A

Mou: Jo lehtë, jemi solid!

20/08/21 @ 09:48

UEFA CONFERENCE LEAGUE

Humbje në Norvegji, Prishtina eliminohet

Conference League/FFK Superliga

Humbje në Norvegji, Prishtina eliminohet

12/08/21 @ 19:49

CONFERENCE LEAGUE

Livestream: Bodo/Glimt - Prishtina

Conference League

Livestream: Bodo/Glimt - Prishtina

12/08/21 @ 19:11

FORMACIONET ZYRTARE

Bodo-Prishtina, 11-shet startuese

Conference League/FFK Superliga/International

Bodo-Prishtina, 11-shet startuese

12/08/21 @ 17:05

LIGA E KONFERENCËS

Nëse kalohet Bodo, kundërshtari i Prishtinës është...

Conference League/Europa League

Nëse kalohet Bodo, kundërshtari i Prishtinës është...

12/08/21 @ 14:50

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina sonte me avantazh ndaj Bodo/Glimt

Conference League

Prishtina sonte me avantazh ndaj Bodo/Glimt

12/08/21 @ 10:54

REFEREE

Referët nga Ishujt Faroe në ndeshjen Bodo/Glimt-Prishtina

Conference League

Referët nga Ishujt Faroe në ndeshjen Bodo/Glimt-Prishtina

11/08/21 @ 10:58

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina niset në Norvegji

Conference League

Prishtina niset në Norvegji

11/08/21 @ 10:50

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina e madhe, mposhtë kampionin e Norvegjisë

Conference League

Prishtina e madhe, mposhtë kampionin e Norvegjisë

05/08/21 @ 22:05


 
Të gjitha lajmet nga Conference League