Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIFA RANKING - TETOR 2021

Fitorja e madhe ndaj Hungarisë, ngrit Shqipërinë

Fitorja e madhe ndaj Hungarisë, ngrit Shqipërinë


21 October, 2021 @12:28

Një fitore dhe një humbje ka qenë bilansi i Shqipërisë në përballjet e këtij muaji në rrugëtimin kualifikues drejt Katarit.

E fitorja ka qenë e rëndësisë së madhe dhe duke përllogaritur edhe rezultatet e të tjerëve, kuqezinjtë janë ngritur për tri pozita në renditjen mujore të FIFA-së, për tetor 2021.

Kështu, Shqipëria e Edy Rejas prej pozitës 66 që e mbante në shtator, ka kërcyer në pozitën e 63 të renditjes, duke lënë pas Slloveninë dhe duke iu afruar shumë Islandës, që është një pozitë më lartë.

Shqipëria në nëntor do të ketë edhe dy ndeshje kualifikuese, duke udhëtuar në Angli dhe pritur Andorrën në shtëpi.

FIFA - Shqiperia


FIFA RANKING - TETOR 2021

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

21/10/21 @ 12:20

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (10)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (10)

21/10/21 @ 10:19

SONTE

Gati për Belgjikën

Kosova

Gati për Belgjikën

21/10/21 @ 11:40

STAR OF THE GAMEWEEK X

Valmir Veliu (KF Llapi), Ylli i javës (10)

FFK Superliga

Valmir Veliu (KF Llapi), Ylli i javës (10)

21/10/21 @ 11:57

OLD TRAFFORD TALES

United bën përmbysje fantastike ndaj Atalantës

Champions League/Premier League

United bën përmbysje fantastike ndaj Atalantës

20/10/21 @ 22:59

BENFICA 0-4 BAYERN

Shkatërrim për 14 minuta

Champions League/Bundesliga

Shkatërrim për 14 minuta

20/10/21 @ 23:18

FIFA RANKING - TETOR 2021

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

21/10/21 @ 12:20

DUELI I FUNDIT I CIKLIT TË KUALIFIKIMEVE

Greqia nis shitjen e biletave ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Greqia nis shitjen e biletave ndaj Kosovës

19/10/21 @ 15:01

SELEKTORI I RI

Blick: Alex Frei trajner i Kosovës?!

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International/Transfere

Blick: Alex Frei trajner i Kosovës?!

15/10/21 @ 16:00

KONFERENCA E FUNDTI SI TRAJNER

Challandes falenderon të gjithë! Vendimi jo i kënaqshëm

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Challandes falenderon të gjithë! Vendimi jo i kënaqshëm

13/10/21 @ 14:16

KOSOVA

ZYRTARE: Shkarkohet Bernard Challandes!

Kualifikimet për Botëror/Kosova

ZYRTARE: Shkarkohet Bernard Challandes!

13/10/21 @ 13:08

FIFA

FIFA reagon ashpër pas incidentit në “Air Albania”

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria/International

FIFA reagon ashpër pas incidentit në “Air Albania”

13/10/21 @ 11:24

PARALAJMËRIMI

Konferencë për media sot! Pritet largimi i Bernard Challandes

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Konferencë për media sot! Pritet largimi i Bernard Challandes

13/10/21 @ 11:13

SHQIPËRIA

Reja: Luajtëm si të barabartë, nuk e merituam humbjen

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Reja: Luajtëm si të barabartë, nuk e merituam humbjen

12/10/21 @ 23:48

KOSOVA - GJEORGJIA

Challandes: Luajtëm mirë, prandaj jam i zhgënjyer

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Challandes: Luajtëm mirë, prandaj jam i zhgënjyer

12/10/21 @ 23:13

SHQIPËRI - POLONI

Polonia fiton në Tiranë, shuhen shpresat për Botëror

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Polonia fiton në Tiranë, shuhen shpresat për Botëror

12/10/21 @ 23:05


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror