Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

OLD TRAFFORD TALES

United bën përmbysje fantastike ndaj Atalantës

United bën përmbysje fantastike ndaj Atalantës


20 October, 2021 @22:59

Dy gola të pranuara në pjesë të parë dhe thirrjet për Paul Pogbanë në lojë, ndërsa kritikat për Ole Gunnar Solskjaerin dhe planet për trajnerin e radhës veçse po dilnin online!

Mario Pasalic dhe Melih Demiral i kishin dhënë epërsinë Atalantës në Old Trafford dhe mbyllnin pjesën e parë me epërsi dy-golëshe. United, me raste, por pa konkretizim.

Në pjesë të dytë Djajtë e kuq shpërhtyen, ndërsa Marcus Rashford uli, Harry Maguire barazoi dhe krejt në fund, superylli Cristiano Ronaldo me kërcimin e tij maestral shënoi golin e 140 personal me kokë në karrierë, për fitoren e madhe 3-2 [Rashford 53, Maguire 75, Cristiano 81 - Pasalic 15, Demiral 28].

Fitorja e çon Unitedin në krye të Grupit F të Ligës së Kampionëve, me dy pikë më shumë sesa Atalanta ndjekëse e parë, sa ka edhe Villarreali në të tretin. Young Boys mbetet i fundit me fitoren e vetme të shënuar në grup, pikërisht ndaj Unitedit!


FLAMURTARI 1-1 VUSHTRRIA

Flamurtari kthehet, për të ndalë Vushtrrinë

FFK Liga e parë

Flamurtari kthehet, për të ndalë Vushtrrinë

20/10/21 @ 16:10

BESA - A&N

Mposhtë skuadrën A&N, Besa arrin fitoren e parë

FFK Liga e parë

Mposhtë skuadrën A&N, Besa arrin fitoren e parë

20/10/21 @ 15:37

VITIA 2-1 FUSHË KOSOVA

Vitia del nga fundi me fitoren e sotme

FFK Liga e parë

Vitia del nga fundi me fitoren e sotme

20/10/21 @ 15:40

ARBËRIA 2-1 VLLAZNIA

Seria pozitive vazhdon, Arbëria ngritet

FFK Liga e parë

Seria pozitive vazhdon, Arbëria ngritet

20/10/21 @ 15:51

GRUPI A

City briliant në Belgjikë, merr kreun

Champions League

City briliant në Belgjikë, merr kreun

19/10/21 @ 21:14

MANCHESTER UNITED

Probleme për United, Varane mungon disa javë

Champions League/Premier League

Probleme për United, Varane mungon disa javë

12/10/21 @ 17:39

JUVENTUS 1-0 CHELSEA

Chiesa vendos, Juve mposht kampionin e Evropës

Champions League/Serie A

Chiesa vendos, Juve mposht kampionin e Evropës

29/09/21 @ 23:10

MANCHESTER UNITED 2-1 VILLARREAL

Dallimi quhet Cristiano Ronaldo, United në sekondën e fundit fiton

Champions League/Premier League

Dallimi quhet Cristiano Ronaldo, United në sekondën e fundit fiton

29/09/21 @ 23:00

BENFICA 3-0 BARCELONA

Pa gol e pa pikë, Barcelona vazhdon shkretë

Champions League

Pa gol e pa pikë, Barcelona vazhdon shkretë

29/09/21 @ 22:51

PORTO - LIVERPOOL

Liverpool shkëlqen në “Dragao”

Champions League/Premier League/International

Liverpool shkëlqen në “Dragao”

28/09/21 @ 23:15

MILAN - ATLETICO MADRID

Suarez lë pa pikë Milanin

Champions League/Serie A/La Liga

Suarez lë pa pikë Milanin

28/09/21 @ 23:01

GRUPI A: PSG - CITY

Goli i parë i Messit, Parisi mposhtë Cityn

Champions League

Goli i parë i Messit, Parisi mposhtë Cityn

28/09/21 @ 22:57

GRUPI D: REAL MADRID - SHERIFF TIRASPOL

Befasi në Spanjë, Sheriff Tiraspoli “shokon” Madridin!

Champions League

Befasi në Spanjë, Sheriff Tiraspoli “shokon” Madridin!

28/09/21 @ 22:53

GRUPI D: SHAKHTAR - INTER

Pa gola në Ukrainë, Interi ende pa fitore

Champions League

Pa gola në Ukrainë, Interi ende pa fitore

28/09/21 @ 20:42


 
Të gjitha lajmet nga Champions League