Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FLAMURTARI 1-1 VUSHTRRIA

Flamurtari kthehet, për të ndalë Vushtrrinë

Pamje nga arkivi

Flamurtari kthehet, për të ndalë Vushtrrinë


20 October, 2021 @16:10

Në përballjen e ish skuadrave të Superligës, Flamurtari dhe Vushtrria kanë barazuar sot në Prishtinë me rezultat 1-1, derisa vendasit janë rikthyer në pjesë të dytë për të mos lënë që mysafirët të ikin në shtëpi me pikë të plota nga ndeshja.

Vushtrria mori herët epërsinë në ndeshje, kur Adnard Mehmeti që në minutën e dhjetë të ndeshjes shënoi për epërsinë e tyre, ndërsa me këtë rezultat edhe u krye pjesa e parë e lojës.

TABELA AKTUALE

E në pjesë të dytë vendasit kuqezi arritën të rikthehen për të shënuar një herë dhe për të dhënë golin e shumë kërkuar në minutën e 70 të ndeshjes për të barazuar dhe ndarë pikët në fund, Flamurtari 1-1 Vushtrria [n.n. - Adnard Mehmeti 10].

Përndryshe, Vushtrria vazhdon të mbetet skuadra e vetme e pamposhtur në Ligën e Parë Grupi B, derisa Flamurtari është i shtati në renditje pas pjesës së parë të stinorit.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë