Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

2 KORRIKU 2-4 FERIZAJI

E katërta radhazi, ngritja vazhdon

E katërta radhazi, ngritja vazhdon


20 October, 2021 @15:30

Me ardhjen e trajnerit Arbnor Morina, Ferizaji nuk ka të ndalur. Me sot, rrëzuan edhe liderin e deritashëm nga vendi i parë, duke i mposhtur si mysafir për të marrë fitoren e katërt radhazi në Ligë të Parë Grupi B.

Ferizaji ka fituar në fushë të 2 Korrikut sot, 2-4 [n.n. - Egzon Shabani (2), Çlirim Kashtanjeva, Kenan Orana] në goleadën e pjesës së dytë, pasi që pjesa e parë përfundoi me barazim, 1-1.

TABELA AKTUALE

Kjo ka qenë humbja e dytë radhazi për 2 Korrikun, që për dy xhirot e fundit humbi kreun e klasifikimit, ndërsa Ferizaji nën drejtimin e trajnerit Morina nuk ka të ndalur dhe tashmë me fitoren e sotme mbyll gjysmën e stinorit në pozitë të pestë të renditjes.


TREPÇA - ONIX

Përmbysje në Mitrovicë, Trepça mposhtë Onixin

FFK Liga e parë

Përmbysje në Mitrovicë, Trepça mposhtë Onixin

20/10/21 @ 15:23

ISTOGU - LIRIA

Egzon Kurteshi vendimtar, Istogu mposhtë Lirinë

FFK Liga e parë

Egzon Kurteshi vendimtar, Istogu mposhtë Lirinë

20/10/21 @ 15:18

KIKA 0-0 RAMIZ SADIKU

Me barazim, Ramiz Sadiku bëhet lider

FFK Liga e parë

Me barazim, Ramiz Sadiku bëhet lider

20/10/21 @ 15:22

VËLLAZNIMI - RAHOVECI

Vëllaznimi përsëri s’fiton, Mula e nis me barazim

FFK Liga e parë

Vëllaznimi përsëri s’fiton, Mula e nis me barazim

20/10/21 @ 15:09

GJILANI - DRENICA

Super Progni, lideri bie në Gjilan

FFK Superliga

Super Progni, lideri bie në Gjilan

20/10/21 @ 14:58

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Drenica

20/10/21 @ 12:34

DUKAGJINI - BALLKANI

Ballkani barazon në Klinë, merr kreun

FFK Superliga

Ballkani barazon në Klinë, merr kreun

20/10/21 @ 15:04

DRENASI - TREPÇA '89

‘89shi fiton me përmbysje, forcon kreun

FFK Liga e parë

‘89shi fiton me përmbysje, forcon kreun

20/10/21 @ 15:29

TREPÇA - ONIX

Përmbysje në Mitrovicë, Trepça mposhtë Onixin

FFK Liga e parë

Përmbysje në Mitrovicë, Trepça mposhtë Onixin

20/10/21 @ 15:23

KIKA 0-0 RAMIZ SADIKU

Me barazim, Ramiz Sadiku bëhet lider

FFK Liga e parë

Me barazim, Ramiz Sadiku bëhet lider

20/10/21 @ 15:22

ISTOGU - LIRIA

Egzon Kurteshi vendimtar, Istogu mposhtë Lirinë

FFK Liga e parë

Egzon Kurteshi vendimtar, Istogu mposhtë Lirinë

20/10/21 @ 15:18

VËLLAZNIMI - RAHOVECI

Vëllaznimi përsëri s’fiton, Mula e nis me barazim

FFK Liga e parë

Vëllaznimi përsëri s’fiton, Mula e nis me barazim

20/10/21 @ 15:09

DEKLARATA E KREUT TË FFK-së

Ademi deklarohet pas sulmit

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ademi deklarohet pas sulmit

19/10/21 @ 15:24

MEDIA

Sulm fizik ndaj kreut të FFK-së

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Sulm fizik ndaj kreut të FFK-së

19/10/21 @ 15:17

FUSHË KOSOVA 1-1 FLAMURTARI

Barazim në “F. Grajqevci” mes fqinjëve

FFK Liga e parë

Barazim në “F. Grajqevci” mes fqinjëve

16/10/21 @ 15:46

VUSHTRRIA 1-1 ARBËRIA

Labinot Osmani shpëton Vushtrrinë

FFK Liga e parë

Labinot Osmani shpëton Vushtrrinë

16/10/21 @ 15:39

RAMIZ SADIKU 2-1 VITIA

Fitore për t’u barazuar me kreun

FFK Liga e parë

Fitore për t’u barazuar me kreun

16/10/21 @ 15:35


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë