Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KIKA 0-0 RAMIZ SADIKU

Me barazim, Ramiz Sadiku bëhet lider

Me barazim, Ramiz Sadiku bëhet lider


20 October, 2021 @15:22

Skuadra e Ramiz Sadikut sot përkundër se ka barazuar ndaj Kikës në Kamenicë, ka arritur që të rrëmbejë vendin e parë të renditjes tabelare nga 2 Korriku në Ligën e Parë Grupi B.

Mysafirët kanë pasur raste, por vendasit në nevojë për pikë nuk janë dorëzuar dhe kanë barazuar në fund pa gola, 0-0. Kështu, duke marrë një pikë industrialistët kanë arritur në krye të renditjes, pasi që 2 Korriku është mposhtur për herë të dytë radhazi.

TABELA AKTUALE

Përndryshe ky ka qenë barazimi i parë në përfundimin e ciklit të parë të ndeshjeve të Ligës së Parë Grupi B, pasi që tashmë ka mbaruar gjysma e ndeshjeve të stinorit.

Ndërkaq Kika, mbyll pjesën e parë të stinorit pa asnjë fitore, por me gjashtë barazime që e lë atë në pozitë të parafundit të renditjes.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë