Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VITIA 2-1 FUSHË KOSOVA

Vitia del nga fundi me fitoren e sotme

Vitia del nga fundi me fitoren e sotme


20 October, 2021 @15:40

Skuadra e Vitisë ka shfrytëzuar maksimalisht rastin e sotëm dhe me fitore ndaj rivalit direkt në pjesë të poshtme të tabelës, ka dalë nga fundi i renditjes tabelare në Ligë të Parë Grupi B.

Vitia ka fituar ndaj Fushë Kosovës si vendas 2-1 [n.n. - Valmir Kutllovci] dhe kështu ka regjistruar fitoren e dytë të stinorit duke arritur që të lë pas Kikën, që barazoi në shtëpi sot me Ramiz Sadikun, 0-0.

TABELA AKTUALE

Kështu, me ndeshjen e sotme Vitia mund të ketë qartë se do të duhet të luftojë shumë për mbijetesë në Ligë të Parë, pasi që pjesën e parë të stinorit aty e përfundon në pozitë të parafundit, me vetëm një pikë mbi atë të fundit, Kikën. Fushë Kosova në anën tjetër, është një pozitë më lartë, në rrezik gjithashtu.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë