Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARBËRIA 2-1 VLLAZNIA

Seria pozitive vazhdon, Arbëria ngritet

Seria pozitive vazhdon, Arbëria ngritet


20 October, 2021 @15:51

Skuadra e Arbërisë, që katër xhiro më parë ka emëruar trajnerin Megzon Visoka në krye të shtabit teknik, ka vazhduar me rezultate pozitive.

Me sot, Arbëria ka arritur që në katër ndeshjet e fundit t’i ketë 3 fitore dhe kështu ka kërcyer në pozitën e katërt të renditjes tabelare, pasi që mposhtën Vllazninë e Pozharanit në shtëpi, 2-1 [Vojvoda, Dior Zabërgja - n.n.].

TABELA AKTUALE

Tash Arbëria është vetëm një pikë larg kreut, ndërsa gjendja në renditjen tabelare në Ligën e Parë Grupi B është “betejë për secilën pikë” pasj që gjysma e ligës ka dallim maksimal, dy pikë.

Në anën tjetër Vllaznia ka pësuar humbjen e dytë të stinorit dhe nuk duket se do të rrezikohet në pjesë të dytë të stinorit.


VITIA 2-1 FUSHË KOSOVA

Vitia del nga fundi me fitoren e sotme

FFK Liga e parë

Vitia del nga fundi me fitoren e sotme

20/10/21 @ 15:40

BESA - A&N

Mposhtë skuadrën A&N, Besa arrin fitoren e parë

FFK Liga e parë

Mposhtë skuadrën A&N, Besa arrin fitoren e parë

20/10/21 @ 15:37

DRENASI - TREPÇA '89

‘89shi fiton me përmbysje, forcon kreun

FFK Liga e parë

‘89shi fiton me përmbysje, forcon kreun

20/10/21 @ 15:29

2 KORRIKU 2-4 FERIZAJI

E katërta radhazi, ngritja vazhdon

FFK Liga e parë

E katërta radhazi, ngritja vazhdon

20/10/21 @ 15:30

KIKA 0-0 RAMIZ SADIKU

Me barazim, Ramiz Sadiku bëhet lider

FFK Liga e parë

Me barazim, Ramiz Sadiku bëhet lider

20/10/21 @ 15:22

TREPÇA - ONIX

Përmbysje në Mitrovicë, Trepça mposhtë Onixin

FFK Liga e parë

Përmbysje në Mitrovicë, Trepça mposhtë Onixin

20/10/21 @ 15:23

VITIA 2-1 FUSHË KOSOVA

Vitia del nga fundi me fitoren e sotme

FFK Liga e parë

Vitia del nga fundi me fitoren e sotme

20/10/21 @ 15:40

BESA - A&N

Mposhtë skuadrën A&N, Besa arrin fitoren e parë

FFK Liga e parë

Mposhtë skuadrën A&N, Besa arrin fitoren e parë

20/10/21 @ 15:37

2 KORRIKU 2-4 FERIZAJI

E katërta radhazi, ngritja vazhdon

FFK Liga e parë

E katërta radhazi, ngritja vazhdon

20/10/21 @ 15:30

DRENASI - TREPÇA '89

‘89shi fiton me përmbysje, forcon kreun

FFK Liga e parë

‘89shi fiton me përmbysje, forcon kreun

20/10/21 @ 15:29

TREPÇA - ONIX

Përmbysje në Mitrovicë, Trepça mposhtë Onixin

FFK Liga e parë

Përmbysje në Mitrovicë, Trepça mposhtë Onixin

20/10/21 @ 15:23

KIKA 0-0 RAMIZ SADIKU

Me barazim, Ramiz Sadiku bëhet lider

FFK Liga e parë

Me barazim, Ramiz Sadiku bëhet lider

20/10/21 @ 15:22

ISTOGU - LIRIA

Egzon Kurteshi vendimtar, Istogu mposhtë Lirinë

FFK Liga e parë

Egzon Kurteshi vendimtar, Istogu mposhtë Lirinë

20/10/21 @ 15:18

VËLLAZNIMI - RAHOVECI

Vëllaznimi përsëri s’fiton, Mula e nis me barazim

FFK Liga e parë

Vëllaznimi përsëri s’fiton, Mula e nis me barazim

20/10/21 @ 15:09

DEKLARATA E KREUT TË FFK-së

Ademi deklarohet pas sulmit

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ademi deklarohet pas sulmit

19/10/21 @ 15:24

MEDIA

Sulm fizik ndaj kreut të FFK-së

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Sulm fizik ndaj kreut të FFK-së

19/10/21 @ 15:17


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë