Tabelat dhe Rezultatet

DATA DHE ORA - GJYSMËFINALET

Bëhen të ditura terminet për ndeshjet e dyta të gjysmëfinaleve të playoffit

Foto: KBTrepca/ fb

23 April, 2024 @14:06

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar sot në faqen zyrtare të saj terminet e ndeshjeve të dyta të…

Lexo më shumë  →

KOMISIONI I GARAVE DËNON PEJËN DHE TREPÇËN

Peja dënohet me 2 ndeshje pa shikues dhe 5 mijë euro, Trepça me 1 mijë e 200 euro

FBK Superliga

Peja dënohet me 2 ndeshje pa shikues dhe 5 mijë euro, Trepça me 1 mijë e 200 euro

23/04/24 @ 13:54

VIDEO

Playoff highlights: Trepça-Prishtina

FBK Superliga

Playoff highlights: Trepça-Prishtina

22/04/24 @ 11:54

MË I MIRI I NDESHJES

Kevin Capers — MVP i Trepça-Prishtina (1)

FBK Superliga

Kevin Capers — MVP i Trepça-Prishtina (1)

22/04/24 @ 11:12

"MINATORI" NË FESTË NDAJ RIVALIT TË PËRHERSHËM

Trepça nis mbarë playoffin ndaj Prishtinës

FBK Superliga

Trepça nis mbarë playoffin ndaj Prishtinës

21/04/24 @ 20:54

PAS 30 MINUTASH LOJË

Zgjerohet epërsia pas çerekut të tretë

FBK Superliga

Zgjerohet epërsia pas çerekut të tretë

21/04/24 @ 20:19

PAS 20-MINUTASH LOJË

4 pikë dallimi pas pjesës së parë

FBK Superliga

4 pikë dallimi pas pjesës së parë

21/04/24 @ 19:46

PETAR MIJOVIC, PAS NDESHJES

Këndellja në çerekun e fundit, solli fitoren

FBK Superliga

Këndellja në çerekun e fundit, solli fitoren

20/04/24 @ 23:20

RAMI HADAR, PAS NDESHJES

Topat e humbura, arsyeja kryesore e humbjes

FBK Superliga

Topat e humbura, arsyeja kryesore e humbjes

20/04/24 @ 23:12

MË I MIRI I NDESHJES

Alonzo Verge — MVP i Peja-Ylli (1)

FBK Superliga

Alonzo Verge — MVP i Peja-Ylli (1)

20/04/24 @ 23:00

VIDEO

PlayOff highlights: Peja-Ylli

FBK Superliga

PlayOff highlights: Peja-Ylli

20/04/24 @ 22:50

YLLI VAZHDON ME FITORE NË PLAYOFF

Verge shkëlqen, Ylli merr epërsinë me rikthim të madh ndaj Pejës

FBK Superliga

Verge shkëlqen, Ylli merr epërsinë me rikthim të madh ndaj Pejës

20/04/24 @ 22:17

FILLOJNË GJYSMËFINALET

Përcaktohen terminet e gjysmëfinaleve të para të playoffit

FBK Superliga

Përcaktohen terminet e gjysmëfinaleve të para të playoffit

19/04/24 @ 12:01

MË I MIRI I NDESHJES

Diamond Stone — MVP i Prishtina-Vëllaznimi (3)

FBK Superliga

Diamond Stone — MVP i Prishtina-Vëllaznimi (3)

19/04/24 @ 11:27

PRISHTINA SIGURON GJYSMËFINALEN NDAJ TREPÇËS

Prishtina në gjysmëfinale, mbyllet stinori për Vëllaznimin

FBK Superliga

Prishtina në gjysmëfinale, mbyllet stinori për Vëllaznimin

18/04/24 @ 23:35

PAS 20-MINUTAVE LOJË

PP: Prishtina afër gjysmëfinales

FBK Superliga

PP: Prishtina afër gjysmëfinales

18/04/24 @ 20:41

FORMACIONET ZYRTARE

Prishtina-Vëllaznimi, 5-shet startuese

FBK Superliga

Prishtina-Vëllaznimi, 5-shet startuese

18/04/24 @ 19:28

TË ENJTEN, VENDIMTARJA

Përcaktohet termini i çerekfinales së fundit të playoffit

FBK Superliga

Përcaktohet termini i çerekfinales së fundit të playoffit

16/04/24 @ 15:13

BASHKIMI - YLLI

Fitore në Prizren, Ylli në gjysmëfinale

FBK Superliga

Fitore në Prizren, Ylli në gjysmëfinale

11/04/24 @ 19:47

PESËSHET STARTUESE

Bashkimi - Ylli, pesëshet startuese

FBK Superliga

Bashkimi - Ylli, pesëshet startuese

11/04/24 @ 17:50

VIDEO

PlayOff highlights: Vëllaznimi-Prishtina

FBK Superliga

PlayOff highlights: Vëllaznimi-Prishtina

10/04/24 @ 00:00

BARAZOHET SERIA! NDESHJA VENDIMTARE NË KRYEQYTET

Vëllaznimi s’dorëzohet, barazon serinë 1-1!

FBK Superliga

Vëllaznimi s’dorëzohet, barazon serinë 1-1!

09/04/24 @ 23:30

DEKLARATA E TRAJNERIT TË YLLIT

Mijovic: Kur luajtëm mbrojtjen me përgjegjësi, shënuam lehtë

FBK Superliga

Mijovic: Kur luajtëm mbrojtjen me përgjegjësi, shënuam lehtë

08/04/24 @ 02:44

DEKLARATA E TRAJNERIT TË BASHKIMIT

Jonchevski: Momentet i kishim, por lëndimi ndikoi!

FBK Superliga

Jonchevski: Momentet i kishim, por lëndimi ndikoi!

08/04/24 @ 02:42

MË I MIRI I NDESHJES

Henrik Sirko — MVP i Prishtina-Vëllaznimi (1)

FBK Superliga

Henrik Sirko — MVP i Prishtina-Vëllaznimi (1)

08/04/24 @ 02:27

MË I MIRI I NDESHJES

Alonzo Verge — MVP i Ylli-Bashkimi (1)

FBK Superliga

Alonzo Verge — MVP i Ylli-Bashkimi (1)

08/04/24 @ 02:24

VIDEO

Playoff highlights: Prishtina-Vëllaznimi

FBK Superliga

Playoff highlights: Prishtina-Vëllaznimi

07/04/24 @ 23:39

VIDEO

Playoff highlights: Ylli-Bashkimi

FBK Superliga

Playoff highlights: Ylli-Bashkimi

07/04/24 @ 23:35

PRISHTINA MERR EPËRSINË

Prishtina nis mbarë playoffin

FBK Superliga

Prishtina nis mbarë playoffin

07/04/24 @ 22:34

VERGE E GRIMES SHKËLQEJNË

Ylli pritshëm mposht Bashkimin dhe merr epërsinë 1-0!

FBK Superliga

Ylli pritshëm mposht Bashkimin dhe merr epërsinë 1-0!

07/04/24 @ 19:09

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (28)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (28)

05/04/24 @ 08:25

VIDEO

Highlights: Ylli-Trepça

FBK Superliga

Highlights: Ylli-Trepça

05/04/24 @ 01:56

YLLI FUQISHËM PARA PLAYOFFIT

Ylli perfekt në ciklin e fundit, ndërprenë serinë e fitoreve të Trepçës

FBK Superliga

Ylli perfekt në ciklin e fundit, ndërprenë serinë e fitoreve të Trepçës

04/04/24 @ 23:58

PARA PLAYOFFIT, NJË I HUAJ MË PAK TE KB PEJA

Sadio Doucouré largohet nga KB Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

Sadio Doucouré largohet nga KB Peja

04/04/24 @ 15:30

VIDEO

Highlights: Bashkimi-Peja

FBK Superliga

Highlights: Bashkimi-Peja

04/04/24 @ 15:22

VIDEO

Highlights: Prishtina-Vëllaznimi

FBK Superliga

Highlights: Prishtina-Vëllaznimi

04/04/24 @ 15:11

FITORE, PËR SHPRESË NË PLAYOFF

Vëllaznimi mposht Prishtinën, që do ta ketë rival të playoffit

FBK Superliga

Vëllaznimi mposht Prishtinën, që do ta ketë rival të playoffit

03/04/24 @ 23:39

PEJANËT SIGUROJNË GJYSMËFINALEN!

Peja mposht Bashkimin dhe siguron gjysmëfinalen direkte të playoffit

FBK Superliga

Peja mposht Bashkimin dhe siguron gjysmëfinalen direkte të playoffit

03/04/24 @ 23:34

PRIZRENI TRIUMFON NË PLAYOUT

KB Prizreni mbijeton! Siguron pa telashe Superligën 24/25

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

KB Prizreni mbijeton! Siguron pa telashe Superligën 24/25

02/04/24 @ 15:12

DUELI I FUNDIT I EDICIONIT PËR EKIPET

Nesër, Prizreni-NewBasket mbyllin stinorin me playout

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Nesër, Prizreni-NewBasket mbyllin stinorin me playout

01/04/24 @ 17:46

PRIZRENI ME FITORE NË PLAYOUT

PlayOut: Prizreni mposht NewBasketin, afër mbijetesës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

PlayOut: Prizreni mposht NewBasketin, afër mbijetesës

01/04/24 @ 01:03