Tabelat dhe Rezultatet

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Më 26 qershor, Trepça mëson rivalët në Ligë të Kampionëve

22 June, 2024 @10:28

Kampionia e Kosovës, Trepça do të luajë në kualifikimet e Ligës së Kampionëve në basketboll. Gjithsej janë 24 skuadra që…

Lexo më shumë  →

SHTESA E RE NË EKIP - I NJOHUR PËR SUPERLIGËN

Kwame Vaughn - përforcimi i ri i Pejës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Kwame Vaughn - përforcimi i ri i Pejës

01/02/24 @ 10:31

KUQEZINJTË E JAKOVËS ME PËRFORCIM

Craig Osaikhwuwuomwam - alo qendra e re e Vëllaznimit

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Craig Osaikhwuwuomwam - alo qendra e re e Vëllaznimit

31/01/24 @ 13:56

ALO ME PËRVOJË PËR "PLISAT"

Donte Clark i bashkohet Prishtinës - detajet, statistikat dhe video

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Donte Clark i bashkohet Prishtinës - detajet, statistikat dhe video

31/01/24 @ 11:45

MINATORËT PËRFORCOHEN!

Brandon Edwards - aloqendër e re te Trepça

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Brandon Edwards - aloqendër e re te Trepça

31/01/24 @ 11:13

DREJT RUMANISË

Sessomsi luajti ndeshjen e fundit me Vëllaznimin

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Sessomsi luajti ndeshjen e fundit me Vëllaznimin

28/01/24 @ 09:58

ZYRTARIZOHET TE QIPRIOTËT

Jay Jay Chandler zyrtarizohet te Keravnos

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Jay Jay Chandler zyrtarizohet te Keravnos

22/01/24 @ 11:49

LARGOHET DREJT QIPROS

Peja liron Jay Jay Chandlerin për në Qipro

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Peja liron Jay Jay Chandlerin për në Qipro

20/01/24 @ 20:12

7 TË HUAJ - 1 VENDOR!

Fikret Shatri - trajneri i vetëm nga Kosova në Superligë

FBK Superliga/Liga tjera/Transfere

Fikret Shatri - trajneri i vetëm nga Kosova në Superligë

12/01/24 @ 13:33

JAKŠA VULIĆ - TRAJNER I RI I PRISHTINËS!

Sylejmani nuk vazhdon si kryetrajner, KB Prishtina merr ish-trajnerin e Cibonës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Sylejmani nuk vazhdon si kryetrajner, KB Prishtina merr ish-trajnerin e Cibonës

12/01/24 @ 11:03

KAMPIONATI JUNIOR NBA

Lidhja e Prizrenit (Celtics) fiton edicionin e dytë të Jr. NBA

FBK Superliga U18/Liga tjera

Lidhja e Prizrenit (Celtics) fiton edicionin e dytë të Jr. NBA

10/01/24 @ 11:11

GRANT LOZOYA "IKËN"

Edhe një largim te Bashkimi!

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Edhe një largim te Bashkimi!

01/01/24 @ 11:58

EDHE TREPÇA PËRFORCOHET!

Kevin Capers - “play” i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Kevin Capers - “play” i ri i Trepçës

01/01/24 @ 11:41

NDARJA E RADHËS!

Urald King u përshëndet me Pejën

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Urald King u përshëndet me Pejën

01/01/24 @ 11:36

SHTESË E RE NËN KOSH!

Deande Davis - zyrtarizohet te Peja

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Deande Davis - zyrtarizohet te Peja

01/01/24 @ 11:24

AFATI KALIMTAR!

Sot dhe nesër, afati kalimtar!

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/Liga tjera/Transfere

Sot dhe nesër, afati kalimtar!

25/12/23 @ 12:59

EDHE NJË LARGIM NGA KB PEJA

Urald King zyrtarizohet te Kapfenbergu

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Urald King zyrtarizohet te Kapfenbergu

24/12/23 @ 09:59

AMERIKAN I RI TE YLLI!

Alonzo Verge Jr. lojtar i ri i Yllit

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Alonzo Verge Jr. lojtar i ri i Yllit

20/12/23 @ 10:45

AMERIKANI I ISTOGUT SHKON NË UKRAINË!

Kahlon Whitley prej Istogut kalon te Odessa

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Kahlon Whitley prej Istogut kalon te Odessa

19/12/23 @ 13:24

FIBA EUROPE CUP 23/24

Rivalët e Pejës dhe Trepçës, në një grup

International/Liga tjera

Rivalët e Pejës dhe Trepçës, në një grup

23/11/23 @ 00:10

PEJA MPOSHTET NË HOLANDË

Den Bosch arrin fitoren e parë të grupit, mposht Pejën

FBK Superliga/International/Liga tjera

Den Bosch arrin fitoren e parë të grupit, mposht Pejën

15/11/23 @ 21:51

MPOSHTEN NË FUND

Trepça s’ia del, mposhtet nga Leiden

FBK Superliga/International/Liga tjera

Trepça s’ia del, mposhtet nga Leiden

15/11/23 @ 21:39

SHIKO NDESHJEN DIREKT

LIVE: Den Bosch - Peja

FBK Superliga/International/Liga tjera

LIVE: Den Bosch - Peja

15/11/23 @ 14:58

SHIKO NDESHJEN DIREKT

LIVE: Leiden - Trepça

FBK Superliga/International/Liga tjera

LIVE: Leiden - Trepça

15/11/23 @ 14:55

FIBA EUROPE CUP 23/24

Peja dhe Trepça luajnë sot ndeshjet e radhës në FEC

FBK Superliga/International/Liga tjera

Peja dhe Trepça luajnë sot ndeshjet e radhës në FEC

15/11/23 @ 14:00

RIKTHIMI!

Pas Teutës, Arti Hajdari do të jetë lojtar i KB Prizrenit

FBK Superliga/Shqipëria/Liga tjera/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Pas Teutës, Arti Hajdari do të jetë lojtar i KB Prizrenit

15/11/23 @ 13:46

DEL ORARI I NDESHJEVE TË PARA TË STINORIT 23/24

Përcaktohen dy ndeshjet e para të Prishtinës në BIBL

FBK Superliga/Balkan League/International/Liga tjera

Përcaktohen dy ndeshjet e para të Prishtinës në BIBL

15/11/23 @ 09:30

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Hajdari 8 pikë, Tirana mposht Teutën dhe fiton Superkupën

Shqipëria/Liga tjera

Hajdari 8 pikë, Tirana mposht Teutën dhe fiton Superkupën

10/11/23 @ 14:04

FIBA EUROPE CUP 23/24

Chemnitz i fortë për Pejën

FBK Superliga/International/Liga tjera

Chemnitz i fortë për Pejën

08/11/23 @ 23:38

DUELI I RADHËS NË FIBA EUROPE CUP

Peja nesër pret liderin e grupit, Niners Chemnitz

FBK Superliga/International/Liga tjera

Peja nesër pret liderin e grupit, Niners Chemnitz

07/11/23 @ 11:06

PEJANI

Arti Hajdari debuton te Teuta

FBK Superliga/Shqipëria/International/Liga tjera/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Arti Hajdari debuton te Teuta

04/11/23 @ 10:29

PJESA E PARË E DOBËT, DHA VERDIKTIN E NDESHJES!

Trepça pëson edhe nga Gravelines Dunkerque

FBK Superliga/International/Liga tjera

Trepça pëson edhe nga Gravelines Dunkerque

01/11/23 @ 21:00

FITORE E RADHËS

Peja përmbys Stargardin dhe fiton si mysafir

FBK Superliga/International/Liga tjera

Peja përmbys Stargardin dhe fiton si mysafir

01/11/23 @ 20:28

TRANSMETIMI ONLINE

LIVE: Spojnia Stargard - Peja

FBK Superliga/International/Liga tjera

LIVE: Spojnia Stargard - Peja

01/11/23 @ 14:03

TRANSMETIMI ONLINE

LIVE: Gravelines Dunkerque - Trepça

FBK Superliga/International/Liga tjera

LIVE: Gravelines Dunkerque - Trepça

01/11/23 @ 14:00

PËRCAKTIMI I DATAVE TË REJA!

Trepça pritet të mësojë shpejt datën për duelin ndaj Hapoel GE

FBK Superliga/International/Liga tjera

Trepça pritet të mësojë shpejt datën për duelin ndaj Hapoel GE

31/10/23 @ 11:35

GRUPI G | FIBA EUROPE CUP

Leiden fiton në tavolinë duelin ndaj Hapoel Galil Elionit

International/Liga tjera

Leiden fiton në tavolinë duelin ndaj Hapoel Galil Elionit

31/10/23 @ 10:47

DUELET E XHIROS NË FIBA EUROPE CUP!

Peja e Trepça të mërkurën mysafire në kuadër të FIBA Europe Cup

FBK Superliga/International/Liga tjera

Peja e Trepça të mërkurën mysafire në kuadër të FIBA Europe Cup

31/10/23 @ 10:36

MITROVICASIT PËSOJNË THELLË!

Trepça pëson thellë në debutimin në FIBA Europe Cup

FBK Superliga/International/Liga tjera

Trepça pëson thellë në debutimin në FIBA Europe Cup

25/10/23 @ 22:56

FITORE E MADHE E PEJËS

Peja e fuqishme mposht “heronjtë” e Den Boschit

FBK Superliga/International/Liga tjera

Peja e fuqishme mposht “heronjtë” e Den Boschit

25/10/23 @ 22:31

DËSHTON TRANSFERI!

Jordan Barnes i paralajmëruar te Peja përfundon te Real Betis

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Jordan Barnes i paralajmëruar te Peja përfundon te Real Betis

23/10/23 @ 21:52