Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA KAMPIONE E BIBL 2023/24

Prishtina merr titullin kampion në Ligën Ballkanike

Foto: BIBL

14 April, 2024 @21:49

Në një finale të ngushtë me rezultat, Prishtina ka arritur të ruajë nervat në fund dhe dalëngadalë me siguri në…

Lexo më shumë  →

PEJA - E TRETA

Peja mposht Lovcenin dhe merr vendin e tretë në BIBL

Balkan League

Peja mposht Lovcenin dhe merr vendin e tretë në BIBL

14/04/24 @ 20:06

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

BIBL LIVE: Prishtina - AEL Limasol

Balkan League

BIBL LIVE: Prishtina - AEL Limasol

14/04/24 @ 11:55

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

BIBL LIVE: Peja - Lovçen

Balkan League

BIBL LIVE: Peja - Lovçen

14/04/24 @ 11:47

FINAL 4 @ BIBL 2023/24

Peja ra në pjesë të dytë dhe s’arriti finalen!

Balkan League

Peja ra në pjesë të dytë dhe s’arriti finalen!

13/04/24 @ 09:29

FINAL 4 @ BIBL 2023/24

Prishtina në finale të BIBL!

Balkan League

Prishtina në finale të BIBL!

13/04/24 @ 09:19

PËRFUNDIM DRAMATIK I STINORIT TË RREGULLT NË BIBL!

Prishtina pas vazhdimeve mposht Pejën dhe mbyll stinorin e rregullt në vend të parë

Balkan League

Prishtina pas vazhdimeve mposht Pejën dhe mbyll stinorin e rregullt në vend të parë

06/04/24 @ 00:45

DUELI QË VENDOS NDESHJET E FINAL FOURIT

Çiftet e Final Fourit në BIBL, kuptohen pas rezultatit Prishtina-Peja

Balkan League

Çiftet e Final Fourit në BIBL, kuptohen pas rezultatit Prishtina-Peja

05/04/24 @ 02:56

EKIPET KOSOVARE PËRCAKTOJNË LIDERIN E STINORIT TË RREGULLT

Referët dhe termini, Prishtina e Peja luajnë për liderin e stinorit të rregullt

Balkan League

Referët dhe termini, Prishtina e Peja luajnë për liderin e stinorit të rregullt

04/04/24 @ 15:46

PARA PLAYOFFIT, NJË I HUAJ MË PAK TE KB PEJA

Sadio Doucouré largohet nga KB Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

Sadio Doucouré largohet nga KB Peja

04/04/24 @ 15:30

DUELI VENDIMTAR!

Fituesi i ndeshjes, fiton stinorin e rregullt

Balkan League

Fituesi i ndeshjes, fiton stinorin e rregullt

31/03/24 @ 03:05

ME NJË MUNGESË NISIN TURNEUN

Vetëm Kwame Vaughn do t’i mungojë Pejës në Final 8

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

Vetëm Kwame Vaughn do t’i mungojë Pejës në Final 8

28/03/24 @ 13:45

MUNGESË E MADHE!

Derrick Wilson do t’i mungojë Prishtinës, për shkak të lëndimit

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

Derrick Wilson do t’i mungojë Prishtinës, për shkak të lëndimit

28/03/24 @ 13:32

FINAL 4 @ BIBL 2023/24

Final Four i BIBL në Limasol të Qipros

Balkan League

Final Four i BIBL në Limasol të Qipros

27/03/24 @ 01:08

CLARK E STONE VENDOSIN!

Prishtina mposht AEL-in përsëri

Balkan League

Prishtina mposht AEL-in përsëri

25/03/24 @ 23:54

FITORE RUTINORE E PEJËS

Peja mposht Pljevljen dhe bashkëkryeson me AEL-in!

Balkan League

Peja mposht Pljevljen dhe bashkëkryeson me AEL-in!

18/03/24 @ 23:15

I KTHEHEN FITORES

Prishtina i kthehet fitores në BIBL

Balkan League

Prishtina i kthehet fitores në BIBL

14/03/24 @ 19:41

DISFATË E PEJËS!

Peja mposhtet përsëri nga AEL-i

Balkan League

Peja mposhtet përsëri nga AEL-i

12/03/24 @ 20:04

TRANSMETIMI ONLINE

LIVE: AEL - Peja

Balkan League

LIVE: AEL - Peja

12/03/24 @ 12:13

TË HENDIKEPUAR NDAJ QIPRIOTËVE

Sonte Peja me 4 mungesa ndaj AEL-it

Balkan League

Sonte Peja me 4 mungesa ndaj AEL-it

12/03/24 @ 12:05

DUELI I GJASHTË NË BIBL

Peja udhëton në Qipro, ndeshja nesër

Balkan League

Peja udhëton në Qipro, ndeshja nesër

11/03/24 @ 11:51

SHKARKOHET EDHE VULIC!

Tri humbje radhazi, Prishtina shkarkon trajnerin kroat!

FBK Superliga/Balkan League

Tri humbje radhazi, Prishtina shkarkon trajnerin kroat!

11/03/24 @ 11:13

PEJA FITON DERBIN KOSOVAR TË BIBL

Peja mposhti Prishtinën në BIBL, pas tensioneve të krijuara në fund!

Balkan League

Peja mposhti Prishtinën në BIBL, pas tensioneve të krijuara në fund!

29/02/24 @ 21:57

PAS PJESËS SË PARË!

Prishtina në epërsi ndaj Pejës pas pjesës së parë

Balkan League

Prishtina në epërsi ndaj Pejës pas pjesës së parë

29/02/24 @ 20:08

TRANSMETIMI ONLINE

Derbi kosovar në BIBL, sonte: Peja-Prishtina

Balkan League

Derbi kosovar në BIBL, sonte: Peja-Prishtina

29/02/24 @ 15:10

SHTESË NËN KOSH

Jimy Hall - përforcimi i ri te Peja

FBK Superliga/Balkan League/International/Transfere

Jimy Hall - përforcimi i ri te Peja

26/02/24 @ 20:19

PARA "FINAL 8" TË KUPËS

Prishtina me qendër të fuqishme - zyrtarizohet Diamond Stone

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Prishtina me qendër të fuqishme - zyrtarizohet Diamond Stone

10/02/24 @ 23:39

FITORE E PRISHTINËS!

Me Dardanin e rikthyer, Prishtina duket tjetër dhe mposht AEL-in

Balkan League

Me Dardanin e rikthyer, Prishtina duket tjetër dhe mposht AEL-in

08/02/24 @ 23:15

TRANSMETIMI ONLINE

LIVE: Prishtina-AEL

Balkan League

LIVE: Prishtina-AEL

08/02/24 @ 17:43

DISFATA E PARË E VERDHEZINJËVE

Peja pësoi humbjen e parë në BIBL

Balkan League

Peja pësoi humbjen e parë në BIBL

07/02/24 @ 11:36

TRANSMETIMI ONLINE

LIVE: Peja-AEL

Balkan League

LIVE: Peja-AEL

06/02/24 @ 13:30

MESJAVA ME BIBL!

Peja e Prishtina, presin qipriotët këtë mesjavë

FBK Superliga/Balkan League

Peja e Prishtina, presin qipriotët këtë mesjavë

05/02/24 @ 15:39

FITORJA E TRETË NË TRE NDESHJET E PARA

Peja mposht edhe njëherë Lovçenin, ngritet mbi Prishtinën në BIBL!

FBK Superliga/Balkan League

Peja mposht edhe njëherë Lovçenin, ngritet mbi Prishtinën në BIBL!

31/01/24 @ 22:33

TRIUMF I RADHËS

Peja vazhdon me fitore në BIBL

FBK Superliga/Balkan League

Peja vazhdon me fitore në BIBL

30/01/24 @ 19:20

HADAR TREGON SYNIMET!

Hadar: Duam të luftojmë për titull

Balkan League

Hadar: Duam të luftojmë për titull

26/01/24 @ 18:47

IA NISIN MBARË

Peja e nis me fitore ndaj Lovçenit

FBK Superliga/Balkan League

Peja e nis me fitore ndaj Lovçenit

25/01/24 @ 23:09

IA NISIN MBARË

Peja e nis me fitore ndaj Lovçenit

FBK Superliga/Balkan League

Peja e nis me fitore ndaj Lovçenit

25/01/24 @ 23:09

DREJTPËRDREJTË NDESHJA MES PEJËS DHE LOVÇENIT

Shiko LIVE: Peja - Lovçen

FBK Superliga/Balkan League

Shiko LIVE: Peja - Lovçen

25/01/24 @ 15:56

NIS MISIONI I PEJËS NË BIBL

Peja nis sot aventurën në BIBL

FBK Superliga/Balkan League

Peja nis sot aventurën në BIBL

25/01/24 @ 12:07

ORARI I TË GJITHA NDESHJEVE

Konfirmohen datat e ndeshjeve të Pejës në BIBL

FBK Superliga/Balkan League

Konfirmohen datat e ndeshjeve të Pejës në BIBL

02/01/24 @ 18:01

NË PRITJE TË KONFIRMIMIT

Peja rikthehet në BIBL

FBK Superliga/Balkan League

Peja rikthehet në BIBL

22/12/23 @ 11:35