5 GRUPE, 18 PJESEMARRES

Teodo i bashkohet BIBL

Pamje nga arkivi gjatë duelit Bashkimi-Teodo/ TOPSPORTI/ A. P.

10 October, 2020 @21:58

Skuadra nga Mali i Zi, Teodo, është skuadra e fundit për këtë stinor që i është bashkuar ligës ballkanike në…

Lexo më shumë  →


EDHE NJE EKIP BULLGAR NE BIBL

Edhe Beroe i kthehet BIBL

2 October, 2020 @16:45

Pas njoftimit të sotëm për shtimin e tërë ligës izraelite në BIBL, skuadrat pjesëmarrëse gjithnjë e më shumë po…

Lexo më shumë  →

SHTOHEN PJESEMARRESIT

12 ekipe nga Izraeli regjistrohen në BIBL

2 October, 2020 @16:00

Numri i ekipeve basketbollistike nga Izraeli ka befasuar Ligën Ballkanike të basketbollit, pasi që menjëherë kanë aplikuar për pjesëmarrje dhe…

Lexo më shumë  →

KB PEJA

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

16 September, 2020 @20:23

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi basketbollistik Peja ka njoftuar që kryetari Art Gashi ka dhënë dorëheqje nga…

Lexo më shumë  →

MEDIA TALK

Prizreni mund të debutojë në gara ndërkombëtare

TOPSPORTI/ A. Paçarizi/ 2018

29 July, 2020 @15:57

Skuadra prizrenase e elitës së basketbollit kosovar, KB “Ponte” Prizreni, pritet të jetë anëtarja më e re nga Kosova në…

Lexo më shumë  →

VENDIMI I BIBL

Anulohet sezoni, s’ka FinalFour në Pejë gjatë shtatorit

13 July, 2020 @15:00

Pas vendimeve të FIBAs të dala në gjysmë të qershorit, BIBL ka vendosur që të mos vazhdojë me stinorin 2019/20…

Lexo më shumë  →

LIGA TJETËR RAJONALE?!

Pranë formimit, edhe një ligë rajonale

1 June, 2020 @22:16

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se pas bisedimeve të njeriut të parë të Federatës së basketbollit të Bullgarisë Georgi…

Lexo më shumë  →

STINORI 2020/21

BIBL thërret për aplikime për stinorin 2020/21

TOPSPORTI/ Arkiv/ Erdis Driza

1 June, 2020 @12:47

Liga ballkanike e basketbollit (BIBL) sot ka bërë njoftimin për përgatitjet e stinorit të ri aty, 2020/21. “Shpresojmë që…

Lexo më shumë  →

RIKUJTIMI PËR FINAL FOUR

Para sezonit të ri, BIBL ri-njofton për Final Fourin në Karagaç

Foto: KBPeja/fb

1 June, 2020 @12:29

Në njoftimin e fundit nga liga ballkanike e basketbollit (BIBL), që ekipet e interesuara të bëhen gati për aplikim për…

Lexo më shumë  →

PLANIFIKOHET STINORI I RADHËS

BIBL ka përgatitur kalendarin e ndeshjeve për 2020/21

2 May, 2020 @13:32

Njoftimi i radhës nga BIBL bën të ditur se duke shfrytëzuar në punë kohën e pandemisë, drejtuesit e ligës kanë…

Lexo më shumë  →

FINAL FOUR KARAGAÇ 2020

Datat e Final Fourit në koordinim me FIBA

Foto: KBPeja

2 May, 2020 @13:05

Liga Ballkanike (BIBL) përkundër ligave tjera dhe kampionateve kombëtare, nuk ka shpallë përfundimin e stinorit 2019/20. Në një stinor…

Lexo më shumë  →

DATA E SOTME, VITI 2016

4 vjet më parë, Prishtina festoi mbrojtjen e titullit në BIBL

20 April, 2020 @0:08

Ka qenë pikërisht data e sotme, 20 prill, e vitit 2016, kur Prishtina mposhti skuadrën malazeze Mornar të Tivarit për…

Lexo më shumë  →

FINAL FOUR NË KARAGAÇ

Final Four i BIBL shtyhet për shtator

10 April, 2020 @14:13

Përmes një njoftimi të botuar para pak çastesh, liga ballkanike ka bërë të ditur se Final Fouri i stinorit 2019/20…

Lexo më shumë  →

VENDIMI I FUNDIT

Vllaznia-Ibri anulohet, BIBL shkon direkt në Final Four

Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ E. Shkuliqi

12 March, 2020 @23:18

Vendimi i fundit i BIBL pas shfaqjes së paandemisë Coronavirus, covid - 19, është që ndeshja Vllaznia - Ibri, të…

Lexo më shumë  →

BIBL FINAL 4

Peja zyrtarizon Final Fourin e BIBL-it

Foto: KBPeja/fb

10 March, 2020 @14:45

Pas njoftimit të djeshëm nga faqja zyrtare e BIBL se Final Four i stinorit 2019/20 të kësaj lige do…

Lexo më shumë  →

PAS LARGIMIT TË RAHOVECIT

BIBL ndërron formatin, Final Four në Pejë

9 March, 2020 @21:25

Sezoni 2019/20, ndër më të dobëtit e ligës ballkanike dhe me më së paku pjesëmarrës, pas largimit të KB Rahovecit…

Lexo më shumë  →

DEBUTUESIT S'I DALIN HESAPET

Zyrtarizohet largimi në debutim i Rahovecit nga BIBL

4 March, 2020 @9:17

Skuadra debutuese këtë stinor në ligën ballkanike, KB Rahoveci, është përshëndetur para kohe nga stinori debutues në ligën e parë…

Lexo më shumë  →

BIBL

Anulohet Peja-Rahoveci, Rahoveci tërhiqet nga Liga Ballkanike?

3 March, 2020 @16:28

Ndeshja mes Pejës dhe Rahovecit, që ishte paraparë të luhej nesër në “Karagaç” në kuadër të Ligës Ballkanike, është anuluar. …

Lexo më shumë  →

RAHOVECI - IBRI

Rahoveci dorëzohet në pjesën e dytë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 February, 2020 @21:08

Skuadra e Rahovecit u mposht edhe një herë në “Mizahir Isma” kundër Ibrit. Rahoveci pjesën e parë e mbylli me…

Lexo më shumë  →

RAHOVECI - IBRI

Ç3: Rahoveci në disavantazh, edhe 10 minuta lojë

26 February, 2020 @20:22

Pas 30 minutave lojë, rezultati është 57-64 në të mirë të Ibrit ndaj Rahovecit Nemanja Simovic me 19 pikë aktualisht…

Lexo më shumë  →

RAHOVECI - IBRI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Ibri

26 February, 2020 @19:47

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Rahovecit dhe Ibrit. Rahoveci e kishte mbyllur çerekun e parë…

Lexo më shumë  →

RAHOVECI - IBRI

Ç1: 3 epërsia në ndeshjen Rahoveci - Ibri

26 February, 2020 @19:20

Pas 10 minutave lojë, rezultati në ndeshjen Rahoveci - Ibri është 25-22 në favor të vreshtarëve. Aron Nwankwo me 10…

Lexo më shumë  →

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Ibri

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 February, 2020 @18:54

Janë caktuar pesëshet e para të Rahovecit dhe të Ibrit. RAHOVECI: Atik Koshi, Arian Qallaku, Jabari Craig, Aron Nwankwo, Joshua…

Lexo më shumë  →

TRANSMETIMI

Livestream: Rahoveci - Ibri

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 February, 2020 @18:38

Ndeshja në mes të Rahovecit dhe Ibrit në kuadër të Ligës Ballkanike, do të luhet në ora 19:00 në palestrën…

Lexo më shumë  →

RRON GRAPCI

Grapci: Mungesat vendosën

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

26 February, 2020 @12:10

Basketbollisti i Pejës, Rron Grapci, që dje pati 13 minuta e 40 sekonda lojë për ekipin e tij në humbje…

Lexo më shumë  →

TRAJNERI I PEJËS

Beciragic: Gjithçka ishte e qartë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

26 February, 2020 @11:21

Trajneri i Pejës, Adis Beciragic, që pësoi humbjen e parë të tij si trajner i Pejës prej se u emërua,…

Lexo më shumë  →

VLLAZNIA - PEJA

Humbja e parë e Pejës me Beciragicin

Foto: KBPeja/fb

25 February, 2020 @19:44

Skuadra e Pejës ka pësuar humbjen e parë të saj prej se në stol të ekipit është emëruar trajneri Adis…

Lexo më shumë  →

Ç3: VLLAZNIA - PEJA

Shkodranët i afrohen fitores, thellojnë avantazhin

Foto: KBVllaznia/fb

25 February, 2020 @19:19

Skuadra e Vllaznisë me një lojë tepër të mirë në çerek të tretë të ndeshjes dhe mbrojtje të fortë kanë…

Lexo më shumë  →

PP: VLLAZNIA - PEJA

Vllaznia mbyll pjesën e parë në epërsi

25 February, 2020 @18:49

Skuadra e Vllaznisë së Shkodrës ka arritur të rikthehet në çerek të dytë të lojës ndaj Pejës, 24-21, duke e…

Lexo më shumë  →

VLLAZNIA - PEJA

Ç1: Peja në epërsi pas 10 minutave

25 February, 2020 @18:19

Pas 10 minutave lojë, rezultati është 17-19 në të mirë të Pejës. Arti Hajdari, Nigel Johnson dhe Rick Jackson me…

Lexo më shumë  →

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Vllaznia - Peja

25 February, 2020 @17:49

Janë caktuar pesëshet e para të Vllaznisë dhe të Pejës. VLLAZNIA: Justin Ross, Robert Shestani, Petar Kusovac, Colin James Voss,…

Lexo më shumë  →

VLLAZNIA - PEJA

Peja konfirmon, Dardani e Driloni mungojnë sonte

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

25 February, 2020 @17:10

Para pak çastesh, Peja ka bërë të ditur se dy yjet e skuadrës Dardan Berisha e Drilon Hajrizi, nuk do…

Lexo më shumë  →

TRANSMETIMI

Livestream: Vllaznia - Peja

25 February, 2020 @16:23

Ndeshja në mes të Vllaznisë së Shkodrës dhe Pejës, në kuadër të Ligës Ballkanike, luhet sonte në palestrën “Qazim Dervishi”,…

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

Trajneri i Vllaznisë: Peja është favorite për trofeun e BIBL

Foto: KBVllaznia/fb

25 February, 2020 @15:09

Dueli mes Vllaznisë dhe Pejës pritet të ngjallë interesim të madh në Shkodër, ndërsa para ndeshjes, trajneri malazez i shkodranëve…

Lexo më shumë  →

DUELI I RADHËS

Nis shitja e biletave për Rahoveci - Ibri

Fotografitë: TOPSPORTI/ D. S.

25 February, 2020 @12:47

KB Rahoveci është në kërim të fitores së radhës në BIBL, ndërsa kundërshtari i radhës për vreshtarët është Ibri i…

Lexo më shumë  →

PARA DUELIT NË SHKODËR

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Vllaznia-Peja

Foto: KBVllaznia/fb

24 February, 2020 @12:56

Nga klubi i Vllaznisë së Shkodrës, pjesëmarrës në BIBL, kanë bërë të ditur se sot kanë dalë në shitje biletat…

Lexo më shumë  →

KB VLLAZNIA

Vllaznia largon basketbollistin Perine, premton përforcime

Foto: KB Vllaznia

11 February, 2020 @19:45

Bryquis Perine nuk do të jetë më pjesë e Vllaznisë nga Shkodra. Klubi shkodran sot ka njoftuar që basketbollisti në…

Lexo më shumë  →

DUELET E FAZËS SË RADHËS

BIBL vazhdon pas dy javësh me duelin Vllaznia-Peja

Foto: KBPeja/fb

10 February, 2020 @19:40

Pasi që ka përfunduar faza e parë e garave në BIBL, skuadrat do të ndeshen edhe njëherë mes vete, varësisht…

Lexo më shumë  →

KB PEJA

KB Peja zyrtarizon trajnerin e mirënjohur turko-boshnjak

9 February, 2020 @19:54

Pas largimit të trajnerit Jeronimo Sarin, Peja e ka gjetur zëvendësuesin e tij. Para pak minutave klubi pejan njoftoi që…

Lexo më shumë  →

IBRI - RAHOVECI

Rahoveci mposht Ibrin, kap pozitën e tretë

6 February, 2020 @19:04

Nënkampioni i Superligës së Kosovës, Rahoveci, në ndeshjen e fundit të fazës së parë në kuadër të Ligës Ballkanit, duke…

Lexo më shumë  →

IBRI - RAHOVECI

Ç3: Epërsia e duhur për Rahovecin, edhe 10 minuta lojë

6 February, 2020 @18:17

Ka përfunduar edhe çereku i tretë në ndeshjen në mes të Ibrit dhe Rahovecit. Rezultati aktual është 46-51 në të…

Lexo më shumë  →