Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (2023/24)

18 February, 2024 @11:07

Kupa e Kosovës përfundoi me fitoren e Trepçës kundër Prishtinës. TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e Kupës së Kosovës, bazuar në…

Lexo më shumë  →

MVP : : : FINAL 8 "GJAKOVA 2024" — FINALJA E MESHKUJVE

Drilon Hajrizi (Trepça) MVP i finales së Kupës së Kosovës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Drilon Hajrizi (Trepça) MVP i finales së Kupës së Kosovës

18/02/24 @ 10:32

MVP : : : FINAL 8 "GJAKOVA 2024" — FINALJA E FEMRAVE

Arbnore Përçuku (KBF Bashkimi), MVP e finales së Kupës

FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës

Arbnore Përçuku (KBF Bashkimi), MVP e finales së Kupës

18/02/24 @ 10:18

: : : FINAL 8 "GJAKOVA 2024" — FINALJA E FEMRAVE

KBF Bashkimi fiton Kupën e tretë me radhë

FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës

KBF Bashkimi fiton Kupën e tretë me radhë

18/02/24 @ 10:04

FINAL 8 : : : DEKLARATA E TRAJNERIT TË TROFEVE

Beciragic: Bënim gabime, por e kontrolluam lojën

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Beciragic: Bënim gabime, por e kontrolluam lojën

18/02/24 @ 09:09

FINAL 8 : : : MOMENTET E PËRZGJEDHURA TË FINALES

Finalja e Kupës, Highlights: Trepça-Prishtina

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Finalja e Kupës, Highlights: Trepça-Prishtina

18/02/24 @ 08:51

FINAL 8 "GJAKOVA 2024" — FINALJA E MADHE!

Trepça fiton Kupën e Kosovës, hera e tretë me radhë

Kupa e Kosovës

Trepça fiton Kupën e Kosovës, hera e tretë me radhë

17/02/24 @ 19:30

FINAL 8 "GJAKOVA 2024" — GJYSMËFINALJA: 2

Prishtina mposht Bashkimin, siguron finalen e dytë të Kupës me radhë

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Prishtina mposht Bashkimin, siguron finalen e dytë të Kupës me radhë

16/02/24 @ 08:46

FINAL 8 "GJAKOVA 2024" — GJYSMËFINALJA: 1

Trepça në finale! Lufton për “hat-trick” të Kupave!

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Trepça në finale! Lufton për “hat-trick” të Kupave!

15/02/24 @ 20:59

FINAL 8 : : : MOMENTET E PËRZGJEDHURA

Final 8 Highlights: Prishtina-Prizreni

Kupa e Kosovës

Final 8 Highlights: Prishtina-Prizreni

14/02/24 @ 23:59

FINAL 8 : : : MOMENTET E PËRZGJEDHURA

Final 8 Highlights: Peja-Bashkimi

Kupa e Kosovës

Final 8 Highlights: Peja-Bashkimi

14/02/24 @ 23:55

FINAL 8 "GJAKOVA 2024" — ÇEREKFINALJA: 4

Dardani përsëri shkëlqen, Prishtina ndaj Bashkimit në gjysmëfinale

Kupa e Kosovës

Dardani përsëri shkëlqen, Prishtina ndaj Bashkimit në gjysmëfinale

14/02/24 @ 23:34

FINAL 8 "GJAKOVA 2024" — ÇEREKFINALJA: 3

Bashkimi eliminon Pejën dhe pret rivalin gjysmëfinal

Kupa e Kosovës

Bashkimi eliminon Pejën dhe pret rivalin gjysmëfinal

14/02/24 @ 19:16

KUPA E LIGËS SË PARË — GJYSMËFINALJA 2

NewBasket arrin finalen!

FBK Liga e Parë/Kupa e Kosovës

NewBasket arrin finalen!

14/02/24 @ 15:29

KUPA E LIGËS SË PARË — GJYSMËFINALJA 2 (PP)

NewBasket krijon dallimin, i afrohet finales

Kupa e Kosovës

NewBasket krijon dallimin, i afrohet finales

14/02/24 @ 14:48

FINAL 8 "GJAKOVA 2024"

Kupa e Kosovës: Një gjysmëfinale dhe dy çerekfinale edhe në ditën e dytë

Kupa e Kosovës

Kupa e Kosovës: Një gjysmëfinale dhe dy çerekfinale edhe në ditën e dytë

14/02/24 @ 09:33

FINAL 8 : : : MOMENTET E PËRZGJEDHURA

Final 8 Highlights: Ylli-Vëllaznimi

Kupa e Kosovës

Final 8 Highlights: Ylli-Vëllaznimi

14/02/24 @ 03:06

FINAL 8 : : : MOMENTET E PËRZGJEDHURA

Final 8 Highlights: Trepça-Istogu

Kupa e Kosovës

Final 8 Highlights: Trepça-Istogu

14/02/24 @ 03:04

FINAL 8 "GJAKOVA 2024" — ÇEREKFINALJA: 2

Ylli tregohet i fortë për Vëllaznimin

Kupa e Kosovës

Ylli tregohet i fortë për Vëllaznimin

13/02/24 @ 23:44

FINAL 8 "GJAKOVA 2024" — ÇEREKFINALJA: 1

Bindshëm dhe pa befasi, Trepça në gjysmëfinale

Kupa e Kosovës

Bindshëm dhe pa befasi, Trepça në gjysmëfinale

13/02/24 @ 18:39

FINAL 8 "GJAKOVA 2024"

Bora duket e pakonkurrencë në Ligë të Parë, siguron finalen

Kupa e Kosovës

Bora duket e pakonkurrencë në Ligë të Parë, siguron finalen

13/02/24 @ 15:36

FINAL 8 "GJAKOVA 2024"

FBK tregon rregullat për tifozët në “Final 8” të Kupës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

FBK tregon rregullat për tifozët në “Final 8” të Kupës

12/02/24 @ 16:32

FINAL 8 "GJAKOVA 2024"

Kupa e Kosovës: Një gjysmëfinale dhe dy çerekfinale në ditën e parë

Kupa e Kosovës

Kupa e Kosovës: Një gjysmëfinale dhe dy çerekfinale në ditën e parë

12/02/24 @ 15:12

KUPA e KOSOVËS

Festa e basketbollit në Gjakovë

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Festa e basketbollit në Gjakovë

12/02/24 @ 14:29

DUELI PËR TROFE: PËR DITËN E PAVARËSISË

Finalja e Kupës te femrat: Bashkimi-Prishtina

FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës

Finalja e Kupës te femrat: Bashkimi-Prishtina

18/01/24 @ 15:15

FINAL 8 "GJAKOVA 2024"

Pas një dekade, turneu i Kupës kthehet në Gjakovë

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Pas një dekade, turneu i Kupës kthehet në Gjakovë

11/01/24 @ 14:59

GJAKOVA NIKOQIRE E "FINAL 8"

E konfirmon FBK: Final 8 i Kupës në Gjakovë

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

E konfirmon FBK: Final 8 i Kupës në Gjakovë

11/01/24 @ 14:24

FITORE PËR GJYSMËFINALE

NewBasket eliminon Dritën nga Kupa e Ligës së Parë

FBK Liga e Parë/Kupa e Kosovës

NewBasket eliminon Dritën nga Kupa e Ligës së Parë

27/11/23 @ 23:30

GJOBAT E FINALES

Finalja e Kupës, me mbi 2 mijë euro dënime

Kupa e Kosovës

Finalja e Kupës, me mbi 2 mijë euro dënime

21/02/23 @ 14:59

NGA INFORMATORI I PARË I KUPËS

Bashkimi dhe Peja, marrin dënime për duelet çerekfinale

Kupa e Kosovës

Bashkimi dhe Peja, marrin dënime për duelet çerekfinale

21/02/23 @ 14:33

VIDEO E FINALES

Highlights: Trepça-Prishtina

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Highlights: Trepça-Prishtina

19/02/23 @ 23:13

VIDEO E FINALES

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

19/02/23 @ 21:06

MVP I FINAL 8 TË KUPËS

Drilon Hajrizi MVP i Final 8 të Kupës së Kosovës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Drilon Hajrizi MVP i Final 8 të Kupës së Kosovës

19/02/23 @ 20:44

KUPA E GJASHTË PËR TREPÇËN

Trepça mbron trofeun e Kupës, mposht Prishtinën në finale

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Trepça mbron trofeun e Kupës, mposht Prishtinën në finale

19/02/23 @ 19:10

MBROJNË TROFEUn

Bashkimi për herë të dytë me radhë fiton Kupën

FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës

Bashkimi për herë të dytë me radhë fiton Kupën

19/02/23 @ 15:33

DRAMA, ÇON PRISHTINËN NË FINALE

Detajet vendosin, Prishtina arrin finalen

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Detajet vendosin, Prishtina arrin finalen

17/02/23 @ 22:18

MITROVICASIT NË FINALEN E RADHËS

Trepça përsëri në finale të Kupës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Trepça përsëri në finale të Kupës

17/02/23 @ 18:57

KB BORA FITON KUPËN

Bora fiton trofeun e parë, kupën e Ligës së Parë

FBK Liga e Parë/Kupa e Kosovës

Bora fiton trofeun e parë, kupën e Ligës së Parë

17/02/23 @ 16:36

YLLI KONTROLLON DUELIN, ARRIN PA TELASHE GJ'FINALEN

Ylli dominon, siguron gjysmëfinalen ndaj Prishtinës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Ylli dominon, siguron gjysmëfinalen ndaj Prishtinës

16/02/23 @ 21:48

NË GJYSMËFINALE

Prishtina kalon Bashkimin, siguron gjysmëfinalen

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Prishtina kalon Bashkimin, siguron gjysmëfinalen

16/02/23 @ 19:06

FITORE E PRIZRENASVE

Brooks 50 pikë, NewBasket arrin finalen

FBK Liga e Parë/Kupa e Kosovës

Brooks 50 pikë, NewBasket arrin finalen

16/02/23 @ 15:40