Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MVP : : : FINAL 8 "GJAKOVA 2024" — FINALJA E FEMRAVE

Arbnore Përçuku (KBF Bashkimi), MVP e finales së Kupës

Foto: FBK

Arbnore Përçuku (KBF Bashkimi), MVP e finales së Kupës


Teksti: FBK

18 February, 2024 @10:18

Pas triumfit të Bashkimit ndaj Prishtinës në super finalen e Kupës së Kosovës me rezultat 56:75, Arbnore Përçuku ishte lojtarja më meritore për fitoren e vajzave nga Prizreni.

Çmimin si lojtarja më e mirë e kësaj finale ia ndau Sekretarja e Përgjithshme, Elvira Dushku.

Arbnore Percuku

Përçuku gjatë 40 minutave lojë pati efikasitet prej 21 pikësh, 11 kërcime si dhe ishte e saktë për 8 asistime.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave