Tabelat dhe Rezultatet

TRAJNERI I TREPÇËS

Beciragici shpall listën e boshnjakëve për Eurobasket’25

Foto: KSBiH

17 January, 2024 @15:22

Trajneri i Trepçës, Adis Beciragic, që njëkohësisht është edhe trajner i kombëtares së Bosnje dhe Hercegovinës ka shpallë listën e…

Lexo më shumë  →

FIBA BASKETBALL WORLD CUP 2023

Botërori nis pasnesër, pjesëmarrësit, grupet dhe sistemi i garave

Eurobasket/International

Botërori nis pasnesër, pjesëmarrësit, grupet dhe sistemi i garave

23/08/23 @ 16:14

FIBA WORLD

Sheiku nga Katari, bëhet kryetar i FIBA Botës

Eurobasket/International

Sheiku nga Katari, bëhet kryetar i FIBA Botës

23/08/23 @ 13:47

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2025

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

05/08/23 @ 23:42

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: RUMANIA-SHQIPËRIA

Shqipëria me humbje nga Rumania, eliminohet definitivisht

Përfaqësueset e tjera/Eurobasket/International

Shqipëria me humbje nga Rumania, eliminohet definitivisht

30/07/23 @ 13:48

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: ZVICRA-KOSOVA

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

30/07/23 @ 13:13

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

Direkt online: Zvicra-Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Direkt online: Zvicra-Kosova

29/07/23 @ 10:38

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

29/07/23 @ 09:53

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: SLLOVAKIA-SHQIPËRIA

Shqipërisë i bien gjasat për kualifikim tutje

Eurobasket

Shqipërisë i bien gjasat për kualifikim tutje

27/07/23 @ 16:16

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: DANIMARKA-KOSOVA

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

27/07/23 @ 10:55

PARA DUELIT TË RËNDËSISHËM + LINKU I NDESHJES

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

26/07/23 @ 11:48

12-SHJA E HADARIT

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

25/07/23 @ 10:50

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2025

Edhe Danimarka mposht Zvicrën, e pret Kosovën

Përfaqësuesja/Përfaqësueset e tjera/Eurobasket/International

Edhe Danimarka mposht Zvicrën, e pret Kosovën

22/07/23 @ 19:56

PERFORMANCAT MË TË MIRA INDIVIDUALE

TOP 3-shja e Kosovës ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

TOP 3-shja e Kosovës ndaj Zvicrës

20/07/23 @ 12:14

KOSOVA - ZVICRA

Paraqitje fantastike e Kosovës, Rami Hadar debuton me fitore

Përfaqësuesja/Eurobasket

Paraqitje fantastike e Kosovës, Rami Hadar debuton me fitore

19/07/23 @ 22:24

KOSOVA - ZVICRA

Shpërthim në çerekun e dytë, Kosova +17 ndaj Zvicrës

Përfaqësuesja/Eurobasket

Shpërthim në çerekun e dytë, Kosova +17 ndaj Zvicrës

19/07/23 @ 21:29

KOSOVA - ZVICRA

Kosova - Zvicra, pesëshet startuese

Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova - Zvicra, pesëshet startuese

19/07/23 @ 20:40

TRANSMETIMI ONLINE

Kosova-Zvicra, transmetimi direkt online

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova-Zvicra, transmetimi direkt online

19/07/23 @ 11:39

FAVORIT MYSAFIRËT

Bastoret: Zvicra favorite e lehtë ndaj Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Bastoret: Zvicra favorite e lehtë ndaj Kosovës

19/07/23 @ 11:07

VIZITË E RËNDËSISHME PËR FEDERATËN

Drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës, mysafir në ndeshjen Kosova-Zvicra

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës, mysafir në ndeshjen Kosova-Zvicra

18/07/23 @ 22:33

LISTA PËRFUNDIMTARE

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

18/07/23 @ 20:37

FLET KAPITENI

Dardan Berisha: Palestra të jetë plotë, japim 100%

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Dardan Berisha: Palestra të jetë plotë, japim 100%

17/07/23 @ 16:38

PËR PARAKUALIFIKIMET E RADHËS

Basketbollistët e Kosovës nisin stërvitjet dy herë në ditë

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Basketbollistët e Kosovës nisin stërvitjet dy herë në ditë

02/07/23 @ 21:56

5-SHJA MË E MIRË E EVROPIANIT

Eurobasket 2022 - All Star 5

Eurobasket

Eurobasket 2022 - All Star 5

18/09/22 @ 22:39

FINALJA: SPANJA - FRANCA

Spanja e Scariolos kampione! 4 herë në 6 Eurobasketet e fundit

Eurobasket

Spanja e Scariolos kampione! 4 herë në 6 Eurobasketet e fundit

18/09/22 @ 22:25

NDESHJA PER MEDALJEN E BRONZTË: GJERMANIA - POLONIA

Gjermania e bronztë në Eurobasket

Eurobasket

Gjermania e bronztë në Eurobasket

18/09/22 @ 20:53

GJYSMËFINALJA: GJERMANIA - SPANJA

Rikthehet Spanja! Arrin finalen e katërt në gjashtë Eurobasketet e fundit

Eurobasket

Rikthehet Spanja! Arrin finalen e katërt në gjashtë Eurobasketet e fundit

16/09/22 @ 22:09

GJYSMËFINALJA: POLONIA - FRANCA

Franca demolon Poloninë, arrin finalen pas 9 vitesh

Eurobasket

Franca demolon Poloninë, arrin finalen pas 9 vitesh

16/09/22 @ 19:24

DUELET DHE PAK HISTORI

Orari i gjysmëfinaleve në Eurobasket 2022

Eurobasket

Orari i gjysmëfinaleve në Eurobasket 2022

15/09/22 @ 01:31

TE LEGJENDAT E EUROBASKETIT

Ponitka te legjendat, triple-double i tretë në histori të Eurobasketit!

Eurobasket

Ponitka te legjendat, triple-double i tretë në histori të Eurobasketit!

14/09/22 @ 23:55

ÇEREKFINALET: SLLOVENIA - POLONIA

Ponitka triple-double, Polonia eliminon kampionin e Evropës

Eurobasket

Ponitka triple-double, Polonia eliminon kampionin e Evropës

14/09/22 @ 23:04

ÇEREKFINALET: FRANCA - ITALIA

Franca i rikthehet gjysmëfinales, eliminon Italinë në triller ndeshje pas vazhdimeve

Eurobasket

Franca i rikthehet gjysmëfinales, eliminon Italinë në triller ndeshje pas vazhdimeve

14/09/22 @ 20:30

ÇEREKFINALET: GJERMANIA - GREQIA

Gjermania ndal Giannisin për të siguruar gjysmëfinalen

Eurobasket

Gjermania ndal Giannisin për të siguruar gjysmëfinalen

14/09/22 @ 10:44

ÇEREKFINALET: SPANJA - FINLANDA

Spanja nuk lejon befasi përkundër shkëlqimit të Markkanenit

Eurobasket

Spanja nuk lejon befasi përkundër shkëlqimit të Markkanenit

13/09/22 @ 21:10

1/8 E FINALES, GREQIA - ÇEKIA

Giannis double-double, Greqia mbijeton Çekinë

Eurobasket

Giannis double-double, Greqia mbijeton Çekinë

11/09/22 @ 23:04

1/8 E FINALES, SERBIA - ITALIA

Itali briliante në pjesë të dytë, eliminojnë Serbinë

Eurobasket

Itali briliante në pjesë të dytë, eliminojnë Serbinë

11/09/22 @ 20:07

1/8 E FINALES, FINLANDA - KROACIA

Markkanen 43p., Finlanda eliminon Kroacinë

Eurobasket

Markkanen 43p., Finlanda eliminon Kroacinë

11/09/22 @ 16:38

1/8 E FINALES, UKRAINA - POLONIA

Polonia arrin çerekfinalen e parë që prej 1997!

Eurobasket

Polonia arrin çerekfinalen e parë që prej 1997!

11/09/22 @ 16:28

1/8 E FINALES, SPANJA - LITUANIA

Në vazhdime, Spanja eliminon Lituaninë

Eurobasket

Në vazhdime, Spanja eliminon Lituaninë

10/09/22 @ 23:56

1/8 E FINALES | GJERMANIA - MALI I ZI

Gjermania kalon pa telashe Malin e Zi

Eurobasket

Gjermania kalon pa telashe Malin e Zi

10/09/22 @ 20:20

1/8 E FINALES, SLLOVENIA - BELGJIKA

Luka Doncic 35p. Sllovenia shpërthen në çerekun e fundit

Eurobasket

Luka Doncic 35p. Sllovenia shpërthen në çerekun e fundit

10/09/22 @ 16:44