PRITET LARGIMI

Datome synim kryesor i Milanos

Foto: euroleague.net

31 May, 2020 @21:44

Pas 5 viteve të kaluara te Fenerbahçe, ylli italian i ekipit Gigi Datome pritet të kthehet në Itali. La…

Lexo më shumë  →


SPECIALE

Ekskluzive: Edon Maxhuni në formacion të Finlandës për ndeshjen e radhës

TOPSPORTI/ Gent Polloshka

22 February, 2020 @16:21

Basketbollisti kosovar Edon Maxhuni do të ketë rastin që nesër të paraqitet për ekipin e parë të Finlandës në kualifikime…

Lexo më shumë  →

EUROBASKET

Edon Maxhuni grumbullohet me Finlandën për ndeshjet e shkurtit

Foto: basket.fi

19 February, 2020 @19:14

Muaji shkurt nga basketbolli evropian vjen me ndeshjet kualifikuese drejt EuroBasketit të vitit 2021. I grumbulluar me përfaqësuesen e Finlandës…

Lexo më shumë  →

GRUPI I KOSOVËS DHE SELEKTORI I RI

Parakualifikimet një-vjeçare me Marmarinosin

Christos Marmarinos, greku që do të drejtojë Kosovën në para-kualifikime për Botërorin 2023/ Foto: FBK

14 February, 2020 @22:30

Sot në Prishtinë në një konferencë për shtyp, Federata e Basketbollit të Kosovës prezantoi selektorin e ri të Kosovës në…

Lexo më shumë  →

PAS NDESHJES

Hajrizi beson në kualifikim

8 August, 2019 @13:10

Basketbollisti më i dalluar i reprezentacionit në ndeshjen e mbrëmshme, Drilon Hajrizi, pas humbjes nga Britania ka treguar forcën e…

Lexo më shumë  →

PAS NDESHJES

Mulaomerovic tregon arsyet e humbjes nga Britania

8 August, 2019 @13:01

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Damir Mulaomerovic, në deklaratën e tij dhënë pas ndeshjes, ndër të tjera ka…

Lexo më shumë  →

KOSOVA

Në “Minatori” për fitore

7 August, 2019 @14:33

Pas humbjes në ndeshjen e parë nga Luksemburgu, Kosova sonte në “Minatori” të Mitrovicës luan ndaj Britanisë së Madhe, ndaj…

Lexo më shumë  →

KOSOVA

Përcaktohet 12-shja përfundimtare e Kosovës

1 August, 2019 @15:50

Është përcaktuar 12-shja përfundimtare e përfaqësueses seniore të Kosovës për ndeshjet e muajit gusht, ndeshje të fazës parakualifikuese për Eurobasket…

Lexo më shumë  →

SHORTI KUALIFIKUES PËR EUROBASKET 2021

Fuqi botërore ndaj Kosovës në grupe kualifikuese

Foto arkiv, fiba.com

22 July, 2019 @13:59

Derisa përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar dy miqësore me Sllovakinë para ndeshjeve të fundit dhe përcaktuese parakualifikuese për Eurobasket 2021,…

Lexo më shumë  →

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2021

Të hënën grumbullimi, Mulaomerovic fton 16 lojtarë

Foto: FBK

12 July, 2019 @10:31

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll të hënën (15 korrik) nga ora 10:00 do ta ketë grumbullimin e parë në Pallatin…

Lexo më shumë  →

FEDERATA

Kosova luan në Mitrovicë, jo në Rahovec

Foto nga arkivi

3 June, 2019 @10:28

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) në mbledhjen e mbajtur më 30 Maj 2019 në Prishtinë ka marr…

Lexo më shumë  →

FIBA EUROPE ELECTIONS

Demirel rizgjedhet kryetar i FIBA Europe

25 May, 2019 @18:59

Kryetari aktual i FIBA Europe, Turgay Demirel, është rizgjedhur në këtë post edhe për katër vitet e ardhshme pas zgjedhjeve…

Lexo më shumë  →

RAJON

Kroacia zyrtarizon trajnerin e ri

Foto: HRTSport/via GoogleImages

10 May, 2019 @15:15

Federeta e Basketbollit të Kroacisë ka emëruar trajner të ri të reprezentacionit ish basketbollistin Veljko Mrsic. Ai sot është…

Lexo më shumë  →

MEDIA

Kosovari Divine Myles

Divine Myles, Prishtina/ TOPSPORTI/ A. P.

28 March, 2019 @11:30

Basketbollisti i Prishtinës, Divine Myles, pritet të veshë tash e tutje edhe fanellën e përfaqësueses së Kosovës, ka bërë të…

Lexo më shumë  →

KOSOVA NË GRUPIN G

Mundësia e fundit për kualifikueset, në verë

Foto: fiba.basketball

25 February, 2019 @15:05

Pas eliminimit nga faza e dytë para-kualifikuese për në Eurobasket 2021, reprezentacioni i Kosovës do të ketë edhe një mundësi…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - RUMANIA

Kosova mbetet pa fitore!

Foto: FIBA

24 February, 2019 @22:31

Në ndeshjen e fundit të fazës parakualifikuese drejt EuroBasket 2021, Kosova u mposht me rezultat 75-79 nga përfaqësuesja e…

Lexo më shumë  →

GRUPI PARAKUALIFIKUES

Me humbje, Maqedonia siguron kualifikimin

Foto: FIBA.basketball

21 February, 2019 @22:59

Rumanisë i duhej fitore me 14 pikë dallim ndaj Maqedonisë sonte, për të fituar më pas edhe Kosovën, ashtu që…

Lexo më shumë  →

FENERBAHCE - ANADOLU EFES

Fenerbahçe fiton Kupën e Turqisë

17 February, 2019 @23:03

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, e mposhti rivalin e përbetuar Anadolu Efesin në finale të Kupës së Turqisë me rezultat 80-70. …

Lexo më shumë  →

NDESHJA E FUNDIT PARAKUALIFIKUESE

Biletat për Kosova-Rumania

Foto: fiba.basketball

14 February, 2019 @14:48

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) njofton opinionin sportdashës së biletat për ndeshjen Kosova – Rumania që do të zhvillohet…

Lexo më shumë  →

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2021

Rumania publikon ftesat për ndeshje ndaj Kosovës

Foto: fiba.com/eurobasket

23 January, 2019 @16:02

Përballja e fundit e Kosovës në parakualifikime për Eurobasket 2021 që do të zhvillohet ndaj Rumanisë luhet më 24 shkurt.…

Lexo më shumë  →

BUDUCNOST - BARCELONA

Buducnost befason edhe një gjigand

FOTO/ euroleague

6 December, 2018 @21:20

Pas fitores kundër CSKA Moskës, skuadra e Buducnostit e befasoi edhe Barcelonën, duke e mposhtur me rezultat 67-64. Earl Clark…

Lexo më shumë  →

SHIKO NDESHJEN

Livestream: Maqedonia-Kosova

Dy bashkëlojtarë të dikurshëm në takim miqësor para ndeshjes, Fisnik Rugova dhe Bojan Trajkovski/ Foto: fiba.basketball

2 December, 2018 @16:55

Kanë mbetur më pak se një orë derisa të fillojë ndeshja e tretë e Kosovës në parakualifikime për Eurobasket 2021.…

Lexo më shumë  →

DEKLARATA E TRAJNERIT DAMIR MULAOMEROVIC

Maqedonia favorite përballë Kosovës

Foto: fiba.basketball

1 December, 2018 @21:24

Edhe selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic, në prononcimin e tij para ndeshjes ndaj Maqedonisë, ka pranuar që rivaltë janë…

Lexo më shumë  →

DUELI I TRETË I GRUPIT

Mulaomerovic në kërkim të fitores së parë

Foto: fibaeuropecup

1 December, 2018 @20:53

Selektori i Kosovës në basketboll, Damir Mulaomerovic, është në kërkim të fitores së parë të tij me reprezentacion. Kosova…

Lexo më shumë  →

TE KOSOVA

Kthehet Tmusic

BOROZANI/ Arkiv

1 December, 2018 @20:46

Basketbollisti i Prishtinës, Mikaile Tmusic, që këtë stinor s’ka luajtur ende ansjë lojë me ekipin e tij të ri, do…

Lexo më shumë  →

DARDAN BERISHA

Shkojmë me maksimumin tonë

Foto: FBK

26 November, 2018 @23:31

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Dardan Berisha, është shprehur të jetë atmosferë e mirë aktualisht në skuadër, ndërsa…

Lexo më shumë  →

MALCOLM ARMSTEAD

I natyralizuari i ri, lëndohet

Foto: fotomaç via googleimages

26 November, 2018 @23:24

Kosova ka regjistruar së fundi një përforcim të ri në reprezentacion, duke shtuar në skuadër amerikanin Malcolm Armstead, si kosovar…

Lexo më shumë  →

DAMIR MULAOMEROVIC

Pret punë të mirë

Foto: FBK

26 November, 2018 @23:01

Selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic, është shprehur të jetë jashtëzakonisht i kënaqur me përgatitjet e ekipit që po zhvillohen para…

Lexo më shumë  →

REPREZENTACIONI I KOSOVËS

Nisen për ndeshjet e rëndësishme

Foto: FBK

24 November, 2018 @16:04

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll sot merr rrugë për Rumani, ku basketbollistët tanë do të ndeshen ndaj rumunëve në kërkim…

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Lista e të ftuarve, shtohet një emër i ri

20 November, 2018 @16:03

Është publikuar lista e gjerë e të ftuarve nga Damir Mulaomerovic për ndeshjet që përfaqësuesja seniore e Kosovës në basketboll…

Lexo më shumë  →

REKORD

21 treshe për histori të Euroleagues

FOTO/ euroleague.net

15 November, 2018 @22:47

Skuadra nga Podgorica, Buducnost, e regjistroi fitoren e parë në Euroleague, duke e mposhtur Baskonian me rezultat 99-84. Buducnosti në…

Lexo më shumë  →

MAQEDONIA - RUMANIA

Maqedonia mposht edhe Rumaninë

Foto: fiba.basketball

16 September, 2018 @22:52

Me nga 21 pikë të shënuara secili, Vojdan Stojanovksi dhe Bojan Trajkovski, si dhe 14 të tjera të shënuara nga…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - MAQEDONIA

Humbje, që mund ta eliminojë Kosovën

Foto: FIBA

13 September, 2018 @22:28

Në takimin e parë në kuadër të parakualifikimeve drejt EuroBasket 2021, takim që u zhvillua në sallën e mbushur me…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - MAQEDONIA

Pjesa e parë: Kosova -5

BOROZANI / B.K

13 September, 2018 @21:17

Pas 20 minutave lojë në Prishtinë, rezultati shënon 29-34 në të mirë të Maqedonisë. Maqedonasit kanë qenë gjatë gjithë kohës…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - MAQEDONIA

Kosova vs. Maqedonia, pesëshet startuese

BOROZANI

13 September, 2018 @20:30

Janë publikuar pesëshet startuese të Kosovës dhe Maqedonisë pak minuta para ndeshjes. LINK PËR NDESHJEN KOSOVA: Erjon Kastrati, Dardan…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - MAQEDONIA

Kosova vs. Maqedonia, ku mund ta shikoni ndeshjen?

13 September, 2018 @18:49

Siç u njoftua edhe më parë, sonte Kosova përballet me Maqedoninë në kuadër të parakualifikimeve drejt EuroBasket2021. PARAKUALIFIKIMET DREJT…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - MAQEDONIA

Pesëshja e mundshme e Kosovës

13 September, 2018 @18:40

Me fillim nga ora 20:30, Kosova pret Maqedoninë në kuadër të parakualifikimeve drejt EuroBasket 2021. Rreth 2 orë para…

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Ndaj Maqedonisë për fitore!

BOROZANI

13 September, 2018 @12:57

Me fillim nga ora 20:30, sonte në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, përfaqësuesja e Kosovës në basketboll…

Lexo më shumë  →

KAMPIONI

Dy titujt i kushtuan 30 milionë humbje Real Madridit

Foto: euroleague.net

13 September, 2018 @12:39

Stinorin e kaluar gjiganti spanjoll, Real Madrid, u shpall kampion në Euroleague dhe në Ligën e Spanjës. Por skuadra spanjolle,…

Lexo më shumë  →

DARDAN BERISHA

Më të shpejtë dhe më të motivuar

Kapiteni i Kosovës, Dardan Berisha/ Foto: FBK

11 September, 2018 @22:23

Kapiteni i reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Dardan Berisha, i cili së fundi i është kthyer Prishtinës pasi që stinorin…

Lexo më shumë  →

TICKETS

Biletat Kosovë-Maqedoni, nesër në shitje

Foto: fiba.basketball/arkiv

11 September, 2018 @22:15

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur në një njoftim të saj se biletat për ndeshjen ndërmjet…

Lexo më shumë  →