Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LISTA PËRFUNDIMTARE

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

Foto: FBK

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës


Teskti: FBK

18 July, 2023 @20:37

Përzgjedhësi i Kosovës, Rami Hadar, ka shpallur listën përfundimtare për ndeshjen kundër Zvicrës.

Kjo sfidë do të zhvillohet të mërkurën (nesër) nga ora 20:45 në “Sezai Surroi” në Prizren.

Hadar ka shpallur listën me 12 lojtarë pas stërvitjes së fundit. Dje ka pësuar një lëndim Erjon Kastrati, dhe e ka të pamundur të luajë për helvetikëve. Gjithsesi ai pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Danimarkës, që zhvillohet më 26 korrik në udhëtim. Më pas Dardanët do të përballen me Zvicrën në udhëtim, më 29 korrik dhe më 5 gusht do të ndeshen me Danimarkën në Prizren, në ndeshjen e fundit.

Këto takime zhvillohen në kuadër të Rrethit të Tretë Parakualifikues për Eurobasket 2025.

12-shja përfundimtare

Dominic Artis

Valon Bunjaku

Dardan Kapiti

Rron Ukaj

Musab Mala

Gëzim Morina

Arian Qallaku

Dardan Berisha

Drilon Hajrizi

Meriton Ismaili

Muhamedali Janjeva

Lis Shoshi

Përzgjedhës: Rami Hadar.◼️


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga