Tabelat dhe Rezultatet

LARGOHET LOJTARI PREJ TË CILIT PRITEJ SHUMË!

Bashkimi largon Fergusonin për arsye disciplinore

Fotot: KB Bashkimi/ fb

6 March, 2024 @16:44

Basketbollisti Terrance Ferguson, që u prezantua me shumë bujë nga Bashkimi - nuk është më pjesë e ekipit. Aventura e…

Lexo më shumë  →

NJOFTIMI I FUNDIT I KB PEJA

Peja njofton për rastin Divine Myles

FBK Superliga/International/Transfere

Peja njofton për rastin Divine Myles

06/03/24 @ 16:28

EDHE ISH-KAMPIONI E MBYLL ME TRANSFERE!

Vincent Cole - përforcimi i fundit i Yllit për këtë stinor!

FBK Superliga/International/Transfere

Vincent Cole - përforcimi i fundit i Yllit për këtë stinor!

01/03/24 @ 08:34

PAS AVENTURAVE NË PRISHTINË E PRIZREN...

Rikthimi i radhës për Divine Mylesin - kësaj here te KB Peja

FBK Superliga/International

Rikthimi i radhës për Divine Mylesin - kësaj here te KB Peja

29/02/24 @ 11:44

SHTESË NËN KOSH

Jimy Hall - përforcimi i ri te Peja

FBK Superliga/Balkan League/International/Transfere

Jimy Hall - përforcimi i ri te Peja

26/02/24 @ 20:19

FORCË NËN KOSH

Aaron Jones - aloqendra e re e Yllit

FBK Superliga/International/Transfere

Aaron Jones - aloqendra e re e Yllit

23/02/24 @ 20:34

ZONA EVROPIANE : : : GRUPI A, PARAKUALIFIKUES

Rivalët e grupit: Zvicra e fortë për azerët

Përfaqësuesja/Përfaqësueset e tjera/International

Rivalët e grupit: Zvicra e fortë për azerët

23/02/24 @ 11:12

FTESAT E HADARIT

Lista e gjerë e Kosovës për kualifikime drejt Botërorit 2027

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Lista e gjerë e Kosovës për kualifikime drejt Botërorit 2027

07/02/24 @ 16:02

YLLI ZYRTARIZON TRAJNERIN E RI

Ylli rikthen në Superligë Petar Mijovicin

FBK Superliga/International/Transfere

Ylli rikthen në Superligë Petar Mijovicin

02/02/24 @ 15:02

SHTESA E RE NË EKIP - I NJOHUR PËR SUPERLIGËN

Kwame Vaughn - përforcimi i ri i Pejës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Kwame Vaughn - përforcimi i ri i Pejës

01/02/24 @ 10:31

KUQEZINJTË E JAKOVËS ME PËRFORCIM

Craig Osaikhwuwuomwam - alo qendra e re e Vëllaznimit

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Craig Osaikhwuwuomwam - alo qendra e re e Vëllaznimit

31/01/24 @ 13:56

ALO ME PËRVOJË PËR "PLISAT"

Donte Clark i bashkohet Prishtinës - detajet, statistikat dhe video

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Donte Clark i bashkohet Prishtinës - detajet, statistikat dhe video

31/01/24 @ 11:45

MINATORËT PËRFORCOHEN!

Brandon Edwards - aloqendër e re te Trepça

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Brandon Edwards - aloqendër e re te Trepça

31/01/24 @ 11:13

DREJT RUMANISË

Sessomsi luajti ndeshjen e fundit me Vëllaznimin

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Sessomsi luajti ndeshjen e fundit me Vëllaznimin

28/01/24 @ 09:58

NDARJA E RADHËS!

Ylli largon Kostas Flevarakisin nga detyra

FBK Superliga/International/Transfere

Ylli largon Kostas Flevarakisin nga detyra

24/01/24 @ 11:20

ZYRTARIZOHET TE QIPRIOTËT

Jay Jay Chandler zyrtarizohet te Keravnos

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Jay Jay Chandler zyrtarizohet te Keravnos

22/01/24 @ 11:49

LARGOHET DREJT QIPROS

Peja liron Jay Jay Chandlerin për në Qipro

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Peja liron Jay Jay Chandlerin për në Qipro

20/01/24 @ 20:12

VJEN TRAJNERI I RI

Igor Mihajlovski - trajner i ri i KB Prizrenit

FBK Superliga/International/Transfere

Igor Mihajlovski - trajner i ri i KB Prizrenit

18/01/24 @ 10:42

TRAJNERI I TREPÇËS

Beciragici shpall listën e boshnjakëve për Eurobasket’25

FBK Superliga/Eurobasket/International

Beciragici shpall listën e boshnjakëve për Eurobasket’25

17/01/24 @ 15:22

JAKŠA VULIĆ - TRAJNER I RI I PRISHTINËS!

Sylejmani nuk vazhdon si kryetrajner, KB Prishtina merr ish-trajnerin e Cibonës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Sylejmani nuk vazhdon si kryetrajner, KB Prishtina merr ish-trajnerin e Cibonës

12/01/24 @ 11:03

TRAJNERI I TRETË, NË ARDHJE!

Josip Plantak dhe Vëllaznimi, ndërprejnë bashkëpunimin

FBK Superliga/International/Transfere

Josip Plantak dhe Vëllaznimi, ndërprejnë bashkëpunimin

09/01/24 @ 20:17

NATE GRIMES TE YLLI

Ish-lojtari i Prishtinës, nënshkruan me Yllin

FBK Superliga/International/Transfere

Ish-lojtari i Prishtinës, nënshkruan me Yllin

04/01/24 @ 15:45

EDHE NJË PËRFORCIM TE BASHKIMI!

Jalan McCloud te Bashkimi për të zëvendësuar Lozoyën e larguar

FBK Superliga/International/Transfere

Jalan McCloud te Bashkimi për të zëvendësuar Lozoyën e larguar

04/01/24 @ 10:16

NË PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon ish-lojtarin e Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon ish-lojtarin e Trepçës

02/01/24 @ 22:33

GRANT LOZOYA "IKËN"

Edhe një largim te Bashkimi!

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Edhe një largim te Bashkimi!

01/01/24 @ 11:58

EDHE TREPÇA PËRFORCOHET!

Kevin Capers - “play” i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Kevin Capers - “play” i ri i Trepçës

01/01/24 @ 11:41

NDARJA E RADHËS!

Urald King u përshëndet me Pejën

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Urald King u përshëndet me Pejën

01/01/24 @ 11:36

SHTESË E RE NËN KOSH!

Deande Davis - zyrtarizohet te Peja

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Deande Davis - zyrtarizohet te Peja

01/01/24 @ 11:24

I TRETI NË TRE DITËT E FUNDIT

Përforcim i ri i Pejës, Jetmir Zeqiri

FBK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Përforcim i ri i Pejës, Jetmir Zeqiri

25/12/23 @ 15:15

EDHE NJË LARGIM NGA KB PEJA

Urald King zyrtarizohet te Kapfenbergu

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Urald King zyrtarizohet te Kapfenbergu

24/12/23 @ 09:59

AMERIKAN TJETËR - PËRFORCIM NËN KOSH TE PRIZRENI!

Montavious Murphy - emër i ri te KB Prizreni

FBK Superliga/International/Transfere

Montavious Murphy - emër i ri te KB Prizreni

21/12/23 @ 14:26

AMERIKAN I RI TE YLLI!

Alonzo Verge Jr. lojtar i ri i Yllit

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Alonzo Verge Jr. lojtar i ri i Yllit

20/12/23 @ 10:45

AMERIKANI I ISTOGUT SHKON NË UKRAINË!

Kahlon Whitley prej Istogut kalon te Odessa

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Kahlon Whitley prej Istogut kalon te Odessa

19/12/23 @ 13:24

OPEROHET ME SUKSES, FAZA E SHËRIMIT NË PROCES

Tervell Beck do të mungojë për 3 muaj

FBK Superliga/International

Tervell Beck do të mungojë për 3 muaj

12/12/23 @ 22:18

FITORE E RADHËS NË SHTËPI

Prishtina fiton edhe të dytën si vendas në BIBL

Balkan League/International

Prishtina fiton edhe të dytën si vendas në BIBL

12/12/23 @ 21:24

TRANSMETIMI ONLINE

Transmetimi direkt: Prishtina-Pljevlja

Balkan League/International

Transmetimi direkt: Prishtina-Pljevlja

12/12/23 @ 14:59

PAS YLLIT, SIRKO ZGJEDH PRISHTINËN

Henrik Širko zyrtarizohet te Prishtina

FBK Superliga/Balkan League/International/Transfere

Henrik Širko zyrtarizohet te Prishtina

12/12/23 @ 14:25

EDHE NJË PËRFORCIM

Istogu nuk ndalet së përforcuari

FBK Superliga/International/Transfere

Istogu nuk ndalet së përforcuari

05/12/23 @ 19:16

AMERIKAN I RI TE ISTOGU

Istogu përforcohet me DaQuan Brooks

FBK Superliga/International/Transfere

Istogu përforcohet me DaQuan Brooks

05/12/23 @ 14:15

CALLOWAY LARGOHET!

Lojtari i Pejës, Jacob Calloway zyrtarizohet te ekipi islandez!

FBK Superliga/International/Transfere

Lojtari i Pejës, Jacob Calloway zyrtarizohet te ekipi islandez!

27/11/23 @ 22:49

EMËROHEN TRAJNERËT!

Emërohen trajnerët e grupmposhave të Kosovës në basketboll

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/Përfaqësuesja/International/Transfere

Emërohen trajnerët e grupmposhave të Kosovës në basketboll

23/11/23 @ 12:59