Tabelat dhe Rezultatet

RAHOVECIANËT PLASOHEN NË LIGË TË PARË

Grapeland në Ligë të Parë! Fiton playoutin dhe rrëzon Dritën në Ligë të Dytë

Foto: GrapelandBasketball

9 April, 2024 @22:42

Skuadra e krijuar në verën e kaluar, Grapeland, që në stinorin e parë garues ka siguruar promovinin në një…

Lexo më shumë  →

GRAPELAND FUQISHËM!

PlayOut: Grapeland bindshëm ndaj Dritës, me një hap në Ligë të Parë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

PlayOut: Grapeland bindshëm ndaj Dritës, me një hap në Ligë të Parë

07/04/24 @ 02:57

ME TROFE, DREJT LIGËS SË PARË

KEK-u fiton titullin e Ligës së Dytë dhe siguron Ligën e Parë!

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

KEK-u fiton titullin e Ligës së Dytë dhe siguron Ligën e Parë!

04/04/24 @ 00:09

TRANSFERET

Liga e Dytë - të gjitha përforcimet e ekipeve pjesëmarrëse

FBK Liga e Dytë/Transfere

Liga e Dytë - të gjitha përforcimet e ekipeve pjesëmarrëse

16/08/23 @ 14:19

MBYLLET SEZONI NË LIGËN E DYTË

KB Kosovari ngritet në Ligë të Parë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

KB Kosovari ngritet në Ligë të Parë

30/03/23 @ 16:04

LIGA E DYTË, MBYLLET STINORI I RREGULLT

KB Kosovari kryen stinorin e rregullt në krye!

FBK Liga e Dytë

KB Kosovari kryen stinorin e rregullt në krye!

15/03/23 @ 14:53

NGA FEDERATA

12 ditë, hapet afati kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Transfere

12 ditë, hapet afati kalimtar

01/08/22 @ 15:05

TALENTI KALON PROVAT ME SUKSES

Jon Hazeraj me sukses kalon provat në Slloveni

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/Liga tjera

Jon Hazeraj me sukses kalon provat në Slloveni

23/04/22 @ 14:54

FINALJA E MADHE E LIGËS SË DYTË

Gjakova e Re bëhet kampione, siguron Ligën e Parë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Gjakova e Re bëhet kampione, siguron Ligën e Parë

14/04/22 @ 10:46

ANTI COVID 19

FBK: Pa shikues deri më 4 shkurt

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

FBK: Pa shikues deri më 4 shkurt

23/01/22 @ 15:40

QNB VAZHDON PUNËN

Basketbollistët U-15 marrin përgatitje mentale

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Superliga U18

Basketbollistët U-15 marrin përgatitje mentale

10/01/22 @ 11:14

MEGASPORTS

Drini Rexha kalon te Megasportsi

FBK Liga e Dytë

Drini Rexha kalon te Megasportsi

06/01/22 @ 19:00

FBK

Afati kalimtar në basketboll, FBK cakton datat

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Transfere

Afati kalimtar në basketboll, FBK cakton datat

19/12/21 @ 15:59

FIBA RENDITJA MUJORE - DHJETOR 2021

Kosova bie në renditjen mujore të FIBA

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/Përfaqësuesja/International

Kosova bie në renditjen mujore të FIBA

07/12/21 @ 15:37

NDESHJA DIREKT

Ndeshja Norvegjia-Kosova direkt në Youtube

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Ndeshja Norvegjia-Kosova direkt në Youtube

25/11/21 @ 11:14

PREZANTIMI

FBK prezanton logon e QNB

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

FBK prezanton logon e QNB

18/11/21 @ 11:06

KOSOVA

Arbnor Rifati i bashkohet shtabit teknik të reprezentacionit

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/Përfaqësuesja/International

Arbnor Rifati i bashkohet shtabit teknik të reprezentacionit

16/11/21 @ 14:32

BASKETBOLLI KOSOVAR

Përcaktohen datat për afatin kalimtar dimëror

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës

Përcaktohen datat për afatin kalimtar dimëror

02/11/21 @ 14:38

FEDERATA

FBK siguron sponsor teknik

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

FBK siguron sponsor teknik

23/09/21 @ 11:09

KAMPI NACIONAL

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/International

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

28/06/21 @ 15:11

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

KAMPIONATI SHKOLLOR

SHFMU Ismail Qemali, fiton ligën

FBK Liga e Dytë

SHFMU Ismail Qemali, fiton ligën

02/06/21 @ 12:54

PLAY OUT

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

01/05/21 @ 20:12

LIGA E PARË: PLAY OUT

Borea fiton ndeshjen e parë në Play Out, i afrohet Ligës së Parë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Borea fiton ndeshjen e parë në Play Out, i afrohet Ligës së Parë

28/04/21 @ 16:15

VENDIMI I FBK-së

Turne kualifikues për basketboll 3x3

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Turne kualifikues për basketboll 3x3

28/04/21 @ 13:52

PLAY OUT / BOREA - MEGASPORTS

Sot luhet Play Outi i Ligës së Parë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Sot luhet Play Outi i Ligës së Parë

28/04/21 @ 09:03

FITOJNE LIGEN DHE NGRITEN

Dardanët e Klinës sigurojnë Ligën e Parë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Dardanët e Klinës sigurojnë Ligën e Parë

26/04/21 @ 15:23

TELEVIZION

FBK me dy transmetues

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

FBK me dy transmetues

26/02/21 @ 15:27

BASKET TECH

Super teknologji në palestra të Kosovës, FBK arrin marrëveshjen

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Balkan League/International/Liga tjera

Super teknologji në palestra të Kosovës, FBK arrin marrëveshjen

23/02/21 @ 11:49

PËRGATITJE

FBK kryen testimin dhe matjen e basketbollistëve

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

FBK kryen testimin dhe matjen e basketbollistëve

29/01/21 @ 22:00

FINAL 8 NË SUHAREKË

Çiftet e Final 8 të Kupës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Çiftet e Final 8 të Kupës

29/01/21 @ 16:12

NË KOSOVË

Nisin testimet dhe matjet për basketbollistët

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Nisin testimet dhe matjet për basketbollistët

27/01/21 @ 13:41

"MIZAHIR ISMA" HAT-TRICK PËR ORGANIZIM

Final 8 i Kupës, për herë të tretë me radhë në Rahovec

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Final 8 i Kupës, për herë të tretë me radhë në Rahovec

12/01/21 @ 23:55

FEDERATA

Sot Kuvendi i FBK-së, kryetari aktual kandidat i vetëm

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Sot Kuvendi i FBK-së, kryetari aktual kandidat i vetëm

18/12/20 @ 12:18

PARA ZGJEDHJES SË KRYETARIT

Kuvendi i FBK-së i mbyllur për media, shkak COVID-19

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Kuvendi i FBK-së i mbyllur për media, shkak COVID-19

17/12/20 @ 14:45

SHORTI I KUPËS

Shorti i Kupës së Ligës së Parë të Kosovës

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Shorti i Kupës së Ligës së Parë të Kosovës

14/12/20 @ 16:06

SHORTI I KUPËS TE FEMRAT

Shorti i Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi e Vëllaznimi direkt në gj’finale

FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Shorti i Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi e Vëllaznimi direkt në gj’finale

14/12/20 @ 15:49

SHORTI I KUPËS

FINAL 8: Shorti i Kupës së Kosovës në basketboll

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

FINAL 8: Shorti i Kupës së Kosovës në basketboll

14/12/20 @ 15:32

PËRSËRI FETAHU

Përfundon afati për dorëzimin e nominimeve për Kryetar të FBK-së

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Përfundon afati për dorëzimin e nominimeve për Kryetar të FBK-së

11/12/20 @ 18:47

TRANSFERET

Afati kalimtar i basketbollistëve 5 ditë

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Transfere

Afati kalimtar i basketbollistëve 5 ditë

05/12/20 @ 17:48

CORONAVIRUS

Garat në kategoritë e reja, shtyhen për shkak të COVID-19

FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Garat në kategoritë e reja, shtyhen për shkak të COVID-19

28/10/20 @ 19:13