Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA E DYTË, MBYLLET STINORI I RREGULLT

KB Kosovari kryen stinorin e rregullt në krye!

KB Kosovari kryen stinorin e rregullt në krye!


15 March, 2023 @14:53

Skuadra KB Kosovari, ka mbyllur stinorin e rregullt në Ligë të Dytë të Kosovës në basketboll në vend të parë, prej nga edhe do t’ia nis PlayOffit, duke shpresuar që të kalojë shpejt në Ligë të Parë të Kosovës.

Ekipi nga Bardhi i Madh ka fituar të gjitha ndeshjet në stinorin e rregullt, duke e kryer sezonin 2022/23 me dhjetë fitore nga dhjetë ndeshje dhe tash do të ndeshet me KB Gjakova në kuadër të gjysmëfinales së PlayOffit.

Çift tjetër i gjysmëfinales së PlayOffit të Ligës së Dytë është Sfera (7-3) - Kaçaniku (6-4).

TABELA PËRFUNDIMTARE E STINORIT TË RREGULLT NË LIGËN E DYTË:

1. Kosovari 10-0
2. Sfera 7-3
3. Kaçaniku 6-4
4. Gjakova 5-5
5. Megasports 2-8
6. Lipjani 0-10.


NGA FEDERATA

12 ditë, hapet afati kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Transfere

12 ditë, hapet afati kalimtar

01/08/22 @ 15:05

TALENTI KALON PROVAT ME SUKSES

Jon Hazeraj me sukses kalon provat në Slloveni

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/Liga tjera

Jon Hazeraj me sukses kalon provat në Slloveni

23/04/22 @ 14:54

FINALJA E MADHE E LIGËS SË DYTË

Gjakova e Re bëhet kampione, siguron Ligën e Parë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Gjakova e Re bëhet kampione, siguron Ligën e Parë

14/04/22 @ 10:46

ANTI COVID 19

FBK: Pa shikues deri më 4 shkurt

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

FBK: Pa shikues deri më 4 shkurt

23/01/22 @ 15:40

QNB VAZHDON PUNËN

Basketbollistët U-15 marrin përgatitje mentale

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Superliga U18

Basketbollistët U-15 marrin përgatitje mentale

10/01/22 @ 11:14

MEGASPORTS

Drini Rexha kalon te Megasportsi

FBK Liga e Dytë

Drini Rexha kalon te Megasportsi

06/01/22 @ 19:00

FBK

Afati kalimtar në basketboll, FBK cakton datat

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Transfere

Afati kalimtar në basketboll, FBK cakton datat

19/12/21 @ 15:59

FIBA RENDITJA MUJORE - DHJETOR 2021

Kosova bie në renditjen mujore të FIBA

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/Përfaqësuesja/International

Kosova bie në renditjen mujore të FIBA

07/12/21 @ 15:37

NDESHJA DIREKT

Ndeshja Norvegjia-Kosova direkt në Youtube

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Ndeshja Norvegjia-Kosova direkt në Youtube

25/11/21 @ 11:14

PREZANTIMI

FBK prezanton logon e QNB

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

FBK prezanton logon e QNB

18/11/21 @ 11:06


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Dytë