Tabelat dhe Rezultatet

TRIUMFOJNË!

Theranda Basket, kampione në Ligën U-14 siguron Superligën U-14

26 May, 2023 @11:41

Theranda Basket është shpallur kampione në ligën U-14 te meshkujt, pasi arriti të mposht Ylli 04 me rezultat 42:63 apo…

Lexo më shumë  →

KOMUNIKATË NGA FEDERATA

Ndryshojnë datat e Evropianit në Prishtinë

FBK Superliga U18/International

Ndryshojnë datat e Evropianit në Prishtinë

20/01/23 @ 20:28

DRAMA VENDOSET PAS VAZHDIMEVE

Kosova-Shqipëria, fituesi përcaktohet në vazhdime

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Kosova-Shqipëria, fituesi përcaktohet në vazhdime

13/07/22 @ 22:54

MALTA 28-80 KOSOVA

Kosova U16 nis evropianin në Prizren me fitore 50+ dallim!

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Kosova U16 nis evropianin në Prizren me fitore 50+ dallim!

13/07/22 @ 01:37

FINALJA E PLAYOFFIT, LIGA U18

Ylli U18 - kampion i Kosovës

FBK Superliga U18/Liga tjera

Ylli U18 - kampion i Kosovës

14/05/22 @ 17:06

GRUPMOSHAT

Peja DT fiton Kupën e Kosovës për U12

FBK Superliga U18

Peja DT fiton Kupën e Kosovës për U12

29/03/22 @ 12:13

QNB VAZHDON PUNËN

Basketbollistët U-15 marrin përgatitje mentale

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Superliga U18

Basketbollistët U-15 marrin përgatitje mentale

10/01/22 @ 11:14

FBK

Afati kalimtar në basketboll, FBK cakton datat

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Transfere

Afati kalimtar në basketboll, FBK cakton datat

19/12/21 @ 15:59

NDESHJA DIREKT

Ndeshja Norvegjia-Kosova direkt në Youtube

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Ndeshja Norvegjia-Kosova direkt në Youtube

25/11/21 @ 11:14

FEDERATA

FBK siguron sponsor teknik

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

FBK siguron sponsor teknik

23/09/21 @ 11:09

U16

Marigona Hill Prishtina, kampione e Kosovës U16

FBK Superliga U18

Marigona Hill Prishtina, kampione e Kosovës U16

06/06/21 @ 18:37

U18

Juniorët e Trepçës shpallen kampionë të Kosovës

FBK Superliga U18

Juniorët e Trepçës shpallen kampionë të Kosovës

30/05/21 @ 14:44

U18

Mësohet skuadra finaliste në U18 nga dueli Marigona Hill Prishtina - Peja

FBK Superliga U18

Mësohet skuadra finaliste në U18 nga dueli Marigona Hill Prishtina - Peja

29/05/21 @ 15:31

U18

Juniorët e Trepçës arrijnë finalen

FBK Superliga U18

Juniorët e Trepçës arrijnë finalen

29/05/21 @ 14:58

MINIBASKET

Rreth 200 fëmijë në Festivalin e Minibasketbollit

FBK Superliga U18

Rreth 200 fëmijë në Festivalin e Minibasketbollit

28/05/21 @ 10:16

U14

MH Prishtina fiton Ligën U14

FBK Superliga U18

MH Prishtina fiton Ligën U14

23/05/21 @ 23:34

LIGA E SPORTIT SHKOLLOR

“Bajram Curri” i Istogut dhe “Jeronim de Rada” i Ferizajt mbajnë kryesimet në LSSh

FBK Superliga U18

“Bajram Curri” i Istogut dhe “Jeronim de Rada” i Ferizajt mbajnë kryesimet në LSSh

17/05/21 @ 17:19

SPORTI SHKOLLOR

FBK dhuron fanella, SHFMU-të bëhen me liga

FBK Superliga U18

FBK dhuron fanella, SHFMU-të bëhen me liga

16/04/21 @ 15:53

TELEVIZION

FBK me dy transmetues

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

FBK me dy transmetues

26/02/21 @ 15:27

BASKET TECH

Super teknologji në palestra të Kosovës, FBK arrin marrëveshjen

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Balkan League/International/Liga tjera

Super teknologji në palestra të Kosovës, FBK arrin marrëveshjen

23/02/21 @ 11:49

PËRGATITJE

FBK kryen testimin dhe matjen e basketbollistëve

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

FBK kryen testimin dhe matjen e basketbollistëve

29/01/21 @ 22:00

FINAL 8 NË SUHAREKË

Çiftet e Final 8 të Kupës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Çiftet e Final 8 të Kupës

29/01/21 @ 16:12

NË KOSOVË

Nisin testimet dhe matjet për basketbollistët

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Nisin testimet dhe matjet për basketbollistët

27/01/21 @ 13:41

"MIZAHIR ISMA" HAT-TRICK PËR ORGANIZIM

Final 8 i Kupës, për herë të tretë me radhë në Rahovec

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Final 8 i Kupës, për herë të tretë me radhë në Rahovec

12/01/21 @ 23:55

FEDERATA

Sot Kuvendi i FBK-së, kryetari aktual kandidat i vetëm

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Sot Kuvendi i FBK-së, kryetari aktual kandidat i vetëm

18/12/20 @ 12:18

PARA ZGJEDHJES SË KRYETARIT

Kuvendi i FBK-së i mbyllur për media, shkak COVID-19

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Kuvendi i FBK-së i mbyllur për media, shkak COVID-19

17/12/20 @ 14:45

PËRSËRI FETAHU

Përfundon afati për dorëzimin e nominimeve për Kryetar të FBK-së

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Përfundon afati për dorëzimin e nominimeve për Kryetar të FBK-së

11/12/20 @ 18:47

FEDERATA NJOFTON

FBK shtyen stinorin 2020/21

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

FBK shtyen stinorin 2020/21

24/08/20 @ 16:01

E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/International

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25/06/20 @ 12:54

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30/03/20 @ 19:11

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Kampionati mund të mos vazhdojë

15/03/20 @ 22:20

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14/03/20 @ 01:34

FEDERATA

Pezullohet basketbolli te gjeneratat e reja

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Pezullohet basketbolli te gjeneratat e reja

13/03/20 @ 14:58

PRISHTINA

Don Polloshka debuton te Prishtina

FBK Superliga/FBK Superliga U18

Don Polloshka debuton te Prishtina

03/10/19 @ 15:26

TE TË GJITHA GRUPMOSHAT

Zyrtarisht nis afati kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Transfere

Zyrtarisht nis afati kalimtar

26/08/19 @ 10:47

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

05/06/19 @ 12:56

KB VËLLAZNIMI U18

Vëllaznimi U18 shkëlqen në Suedi

FBK Superliga U18/International

Vëllaznimi U18 shkëlqen në Suedi

03/01/19 @ 19:36

VËLLAZNIMI

Të rinjtë e Vëllaznimit në turnir në Suedi

FBK Liga e Parë/FBK Superliga U18

Të rinjtë e Vëllaznimit në turnir në Suedi

27/12/18 @ 14:56

KOSOVA U16

Don Polloshka, asistuesi më i mirë në kampin amerikan

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/International

Don Polloshka, asistuesi më i mirë në kampin amerikan

12/07/18 @ 10:05

VËLLAZNIMI U16

Vëllaznimi U16 drejt Durrësit për miqësore

FBK Superliga U18

Vëllaznimi U16 drejt Durrësit për miqësore

25/05/18 @ 19:57

GRUPMOSHAT U16

Kerasan Prishtina kampione në U16

FBK Superliga U18

Kerasan Prishtina kampione në U16

21/05/18 @ 19:10