Të gjitha lajmet

NË KOSOVË

Nisin testimet dhe matjet për basketbollistët

Foto: FBK

Nisin testimet dhe matjet për basketbollistët


Teksti: FBK

27 January, 2021 @13:41

Nga dita e mërkurë (sot) deri të premten, Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) në bashkëpunim me Fakultetin e Edukimit Fizik dhe të Sportit, do t’i testojnë dhe do të bëhet matja e basketbollistëve të Kosovës për grupmosha të reja.

Të mërkurën do të testohen basketbollistët e Kosovës U16, për të vazhduar më pas me U18 dhe U20. Të gjitha këto testime dhe matje do të bëhen deri të premten, derisa më pas do të vazhdohet edhe në konkurrencën e femrave.

Synimi i FBK-së është që të përgatit sa më mirë grupmoshat e reja të Kosovës, që gjatë verës do të marrin pjesë në gara ndërkombëtare, ku shpresohet në rezultate pozitive.

Gjithashtu organizimi i testimeve dhe matjeve ka për qëllim për të pasur një pasqyrë sa më të mirë të lojtarëve/eve dhe formën e tyre fizike.

Kategoritë e reja do të grumbullohen gjatë verës, ku edhe do të marrin pjesë në garat evropiane.


SUPERLIGA

2-0 për Yllin, Prishtina kërkon fitoren e parë

FBK Superliga

2-0 për Yllin, Prishtina kërkon fitoren e parë

27/01/21 @ 10:14

SUPERLIGA

Peja-Bashkimi e hapin xhiron e 18

FBK Superliga

Peja-Bashkimi e hapin xhiron e 18

27/01/21 @ 10:09

KURIOZITET

Hysenagolli, shqiptari i vetëm i huaj në Superligë!

FBK Superliga

Hysenagolli, shqiptari i vetëm i huaj në Superligë!

26/01/21 @ 16:56

SUPERLIGA

Caktohet orari i xhiros 18 në Superligë

FBK Superliga

Caktohet orari i xhiros 18 në Superligë

25/01/21 @ 21:31

KUPA E KOSOVËS

Final 8 zyrtarisht në Suharekë

FBK Superliga

Final 8 zyrtarisht në Suharekë

25/01/21 @ 16:30

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XVII)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XVII)

25/01/21 @ 10:00

TRAJENRI I BASHKIMIT TREGON SI ARRITËN FITOREN

Bajra: Të etur për fitore

FBK Superliga

Bajra: Të etur për fitore

25/01/21 @ 07:51

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Trepça - Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Trepça - Ylli

24/01/21 @ 23:56

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Bashkimi - Vëllaznimi

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Bashkimi - Vëllaznimi

24/01/21 @ 23:53

BASHKIMI - VËLLAZNIMI

Bashkimi “zgjohet” në çerekun e katërt, vazhdojnë humbjet te Vëllaznimi

FBK Superliga

Bashkimi “zgjohet” në çerekun e katërt, vazhdojnë humbjet te Vëllaznimi

24/01/21 @ 20:57


Të gjitha lajmet nga FBK Superliga