Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI A PARAKUALIFIKUES PËR BOT

Zvicra merr kreun e grupit

Foto: FIBA/basketball

26 February, 2024 @13:39

Me fitoren e shënuar ndaj Irlandës si mysafire, Zvicra ka dalë pastër në vend të parë të Grupit A parakualifikues…

Lexo më shumë  →

ZONA EVROPIANE : : : GRUPI A, PARAKUALIFIKUES

Rivalët e grupit: Zvicra e fortë për azerët

Përfaqësuesja/Përfaqësueset e tjera/International

Rivalët e grupit: Zvicra e fortë për azerët

23/02/24 @ 11:12

BEST COACH @ FIBA WORLD CUP 2023

Luca Banchi - trajneri më i mirë i Botërorit 2023

Përfaqësueset e tjera/International

Luca Banchi - trajneri më i mirë i Botërorit 2023

11/09/23 @ 20:02

RENDITJA PËRFUNDIMTARE DHE TË KUALIFIKUARIT!

Schroder lider i Gjermanisë historike!

Përfaqësueset e tjera/International

Schroder lider i Gjermanisë historike!

11/09/23 @ 14:32

FIBA WC: FINALJA

Për herë të parë në histori, Gjermania kampione e Botës në basketboll!

Përfaqësueset e tjera/International

Për herë të parë në histori, Gjermania kampione e Botës në basketboll!

10/09/23 @ 16:46

LETONIA FITON DERBIN BALTIK!

Zagars me rekord botëror, Letonia demolon Lituaninë për vend të pestë

Përfaqësueset e tjera/International

Zagars me rekord botëror, Letonia demolon Lituaninë për vend të pestë

09/09/23 @ 15:57

TRIUMFOJNË SLLOVENËT!

Doncic me double-double, për të mbyllë Sllovenia Botërorin e shtata

Përfaqësueset e tjera/International

Doncic me double-double, për të mbyllë Sllovenia Botërorin e shtata

09/09/23 @ 15:51

NË FINALEN E PARË!

Gjermania me rekord pikë, arrin finalen e parë dhe historike!

Përfaqësueset e tjera/International/Liga tjera

Gjermania me rekord pikë, arrin finalen e parë dhe historike!

08/09/23 @ 20:10

DREJT MEDALJES

Kanada historike! Shpërthen në pjesë të dytë, për të siguruar gjysmëfinalen

Përfaqësueset e tjera/International

Kanada historike! Shpërthen në pjesë të dytë, për të siguruar gjysmëfinalen

06/09/23 @ 16:25

VETËM 2 PIKË DALLIMI!

Gjermania eliminon Letoninë, për t’i dalë ballë SHBA-së

Përfaqësueset e tjera/International

Gjermania eliminon Letoninë, për t’i dalë ballë SHBA-së

06/09/23 @ 12:34

AMERIKANËT NË GJYSMËFINALE

SHBA tregohet e fuqishme, eliminon Italinë

Përfaqësueset e tjera/International

SHBA tregohet e fuqishme, eliminon Italinë

05/09/23 @ 17:17

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: RUMANIA-SHQIPËRIA

Shqipëria me humbje nga Rumania, eliminohet definitivisht

Përfaqësueset e tjera/Eurobasket/International

Shqipëria me humbje nga Rumania, eliminohet definitivisht

30/07/23 @ 13:48

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2025

Edhe Danimarka mposht Zvicrën, e pret Kosovën

Përfaqësuesja/Përfaqësueset e tjera/Eurobasket/International

Edhe Danimarka mposht Zvicrën, e pret Kosovën

22/07/23 @ 19:56

FLET SELEKTORI

Rami Hadar: Më të mirën për rezultat pozitiv

FBK Superliga/Përfaqësueset e tjera/International

Rami Hadar: Më të mirën për rezultat pozitiv

17/07/23 @ 16:44

LISTA E BASKETBOLLISTEVE

Furkan Saglik shpall listën e Kosovës U-20 (F)

Përfaqësuesja/Përfaqësueset e tjera/International

Furkan Saglik shpall listën e Kosovës U-20 (F)

22/06/22 @ 06:53

YOUTH DEVELOPMENT

Kosova triumfon ndaj Maqedonisë, në të dyja konkurrencat

Përfaqësueset e tjera

Kosova triumfon ndaj Maqedonisë, në të dyja konkurrencat

21/06/22 @ 15:37

FIBA

FIBA: Rron Dahsyla, ndër lojtarët më impresionues

Përfaqësueset e tjera

FIBA: Rron Dahsyla, ndër lojtarët më impresionues

25/08/21 @ 21:54

KOSOVA U16

Kosova U16 pa humbje, triumfon në Evropianin në Prishtinë

Përfaqësueset e tjera

Kosova U16 pa humbje, triumfon në Evropianin në Prishtinë

21/08/21 @ 22:27

KOSOVA U16

Kosova me ritëm të njëjtë, bindshëm edhe ndaj Shqipërisë

Përfaqësueset e tjera

Kosova me ritëm të njëjtë, bindshëm edhe ndaj Shqipërisë

20/08/21 @ 19:01

KOSOVA U 16

Vazhdon dominimi i Kosovës U16, asnjë pikë s’pësuan në çerekun e 4

Përfaqësueset e tjera

Vazhdon dominimi i Kosovës U16, asnjë pikë s’pësuan në çerekun e 4

18/08/21 @ 20:16

KOSOVA U6

Kosova U16 deklason edhe Moldavinë

Përfaqësueset e tjera

Kosova U16 deklason edhe Moldavinë

17/08/21 @ 19:22

KOSOVA U16

Kosova U16 deklason Maltën, fillon me fitore Evropianin

Përfaqësueset e tjera

Kosova U16 deklason Maltën, fillon me fitore Evropianin

16/08/21 @ 18:57

KOSOVA U16

12-shja e Kosovës U16 për Evropian

Përfaqësueset e tjera

12-shja e Kosovës U16 për Evropian

13/08/21 @ 09:17

FIBA EUROPEAN CHALLENGER U16

Orari i Evropianit në Prishtinë

Përfaqësueset e tjera

Orari i Evropianit në Prishtinë

11/08/21 @ 14:45

KOSOVA U18

Maxhuni: I lumtur për suksesin, basketbollistët me të ardhme të ndritur

Përfaqësueset e tjera

Maxhuni: I lumtur për suksesin, basketbollistët me të ardhme të ndritur

09/08/21 @ 13:55

KOSOVA

Visar Ejupi shpallet MVP në Kampionatin Evropian

Përfaqësueset e tjera

Visar Ejupi shpallet MVP në Kampionatin Evropian

08/08/21 @ 23:14

KOSOVA U18

Kosova, kampione e U18

Përfaqësueset e tjera

Kosova, kampione e U18

08/08/21 @ 22:41

TRANSMETIMI

Livestream: Kosova U18 - Luksemburgu U18

Përfaqësueset e tjera

Livestream: Kosova U18 - Luksemburgu U18

08/08/21 @ 20:54

KOSOVA

Kosova U18 në finale

Përfaqësueset e tjera

Kosova U18 në finale

07/08/21 @ 18:40

KOSOVA U18

Kosova U18 përballë Andorrës në gjysmëfinale

Përfaqësueset e tjera

Kosova U18 përballë Andorrës në gjysmëfinale

06/08/21 @ 15:36

KOSOVA U18

Përballja e dytë, Kosova U18 kundër Moldavisë

Përfaqësueset e tjera

Përballja e dytë, Kosova U18 kundër Moldavisë

05/08/21 @ 10:45

KOSOVA U18 - SHQIPËRIA U18

Maxhuni nis me fitore, Kosova mposht Shqipërinë

Përfaqësueset e tjera

Maxhuni nis me fitore, Kosova mposht Shqipërinë

03/08/21 @ 21:26

LUKSEMBURGU U20 - KOSOVA U20

Edhe një humbje, Kosova lufton për vendin e parafundit

Përfaqësuesja/Përfaqësueset e tjera

Edhe një humbje, Kosova lufton për vendin e parafundit

24/07/21 @ 17:05

KOSOVA U20

Furkan Saglik flet për përgatitjet, synimet dhe garat në Shkup

Përfaqësueset e tjera

Furkan Saglik flet për përgatitjet, synimet dhe garat në Shkup

05/07/21 @ 16:50

KOSOVA

Përfaqësuet e reja të Kosovës vazhdojnë me grumbullime

Përfaqësueset e tjera

Përfaqësuet e reja të Kosovës vazhdojnë me grumbullime

11/06/21 @ 15:07