Tabelat dhe Rezultatet

NBA

Boston Celtics kampion në NBA, titulli i 18 në histori!

18 June, 2024 @7:06

Për herë të parë që nga viti 2008, Boston Celtics ka arritur të shpallet kampion në NBA! Me plot meritë,…

Lexo më shumë  →

NDESHJA 2

Fitore edhe në ndeshjen e dytë, Bostoni 2-0 në seri

NBA

Fitore edhe në ndeshjen e dytë, Bostoni 2-0 në seri

10/06/24 @ 06:36

NDESHJA 1

Dominim total dhe fitore e thellë, Bostoni 1-0 në seri

NBA

Dominim total dhe fitore e thellë, Bostoni 1-0 në seri

07/06/24 @ 06:18

ISH LOJTARI I OKLAHOMËS - TE BASHKIMI!

Ish-lojtari i NBA, përforcim te Bashkimi!

FBK Superliga/NBA/Transfere

Ish-lojtari i NBA, përforcim te Bashkimi!

25/02/24 @ 20:48

NJË JETË NË MIAMI HEAT

Erik Spoelstra me kontratë rekorde në basketboll!

NBA/Transfere

Erik Spoelstra me kontratë rekorde në basketboll!

10/01/24 @ 12:20

SHIFRA E ARRITJE TË REJA PËR SLLOVENIN

Doncic 50 pikë, 10000 në karrierë, Dallas mposhtin Phoenixin

NBA

Doncic 50 pikë, 10000 në karrierë, Dallas mposhtin Phoenixin

26/12/23 @ 08:14

NUGGETS KAMPIONË!

Denver Nuggets për herë të parë kampion në NBA

NBA

Denver Nuggets për herë të parë kampion në NBA

13/06/23 @ 10:51

MIAMI HEAT S'LEJON HISTORINË PËR BOSTON CELTICS!

Miami Heat ekipi i dytë në histori, që prej pozitës 8 siguron finalen e NBA!

NBA

Miami Heat ekipi i dytë në histori, që prej pozitës 8 siguron finalen e NBA!

30/05/23 @ 11:40

0.2 SEKONDA PARA FUNDIT, VENDOSET — SERIA BËHET 3-3

Celtics barazon serinë prej 3-0 në 3-3! Finalisti vendoset në ndeshjen e shtatë

NBA

Celtics barazon serinë prej 3-0 në 3-3! Finalisti vendoset në ndeshjen e shtatë

28/05/23 @ 13:01

PREJ 3-0 NË 3-2!

Celtics nuk dorëzohet, ngushton serinë

NBA

Celtics nuk dorëzohet, ngushton serinë

26/05/23 @ 08:22

LEBRON JAMES

I pasigurt për stinorin tjetër

NBA

I pasigurt për stinorin tjetër

23/05/23 @ 07:38

ARRITJE HISTORIKE E NUGGETS

Nuggets arrin historinë! Eliminon Lakersët me 4-0 për finalen e parë të NBA

NBA

Nuggets arrin historinë! Eliminon Lakersët me 4-0 për finalen e parë të NBA

23/05/23 @ 07:17

NJË HAP PARA FINALES SË MADHE

Miami para finales, ia bën 3-0 Bostonit

NBA

Miami para finales, ia bën 3-0 Bostonit

22/05/23 @ 11:38

HEAT DJEG CELTICS

Butler servon 35 pikë, Heat mposht Celtics

NBA

Butler servon 35 pikë, Heat mposht Celtics

18/05/23 @ 07:35

DENVER FITON! NIS SERINË ME EPËRSI

Lakers s’arrin rikthimin, Nuggets nis me epërsi serinë

NBA

Lakers s’arrin rikthimin, Nuggets nis me epërsi serinë

17/05/23 @ 10:47

LAKERS NË FINALE TË KONFERENCËS

Davis e LeBron çojnë Lakersin në finale të Konferencës, eliminohet kampioni

NBA

Davis e LeBron çojnë Lakersin në finale të Konferencës, eliminohet kampioni

13/05/23 @ 11:39

SHKOHET NË NDESHJEN E SHTATË!

Celtics barazon serinë, vendoset në ndeshjen e shtatë

NBA

Celtics barazon serinë, vendoset në ndeshjen e shtatë

12/05/23 @ 11:19

EMBIID & MAXEY SHËNOJNË, HARDEN ORKESTRON

Sixers merr avantazhin e serisë

NBA

Sixers merr avantazhin e serisë

10/05/23 @ 11:13

LAKERS THELLON EPËRSINË, SERIA 3-1!

Walker në skenë! Lakers mbijeton triple-doublin e Curryt dhe është një fitore para finales

NBA

Walker në skenë! Lakers mbijeton triple-doublin e Curryt dhe është një fitore para finales

09/05/23 @ 08:08

BARAZOHET SERIA

Klay 30p. Warrios barazon serinë me Lakers

NBA

Klay 30p. Warrios barazon serinë me Lakers

05/05/23 @ 11:32

NBA ALL-TEAM RECORD

Rekordi i pikëve, LeBron James kalon edhe Abdul-Jabbarin

NBA

Rekordi i pikëve, LeBron James kalon edhe Abdul-Jabbarin

08/02/23 @ 11:01

LOJTARËT MË TË MIRË TË JAVËS 11 NË NBA

Doncic dhe Porzingis më të mirët e javës

NBA

Doncic dhe Porzingis më të mirët e javës

02/01/23 @ 22:54

MEMO

Ndërron jetë legjenda e basketbollit Bill Russell

NBA

Ndërron jetë legjenda e basketbollit Bill Russell

31/07/22 @ 23:42

DUB NATION

GSW kampion! Titulli i katërt në tetë vitet e fundit

NBA

GSW kampion! Titulli i katërt në tetë vitet e fundit

17/06/22 @ 10:40

GAME 5 | WARRIORS - CELTICS

Warriors një hap para titullit!

NBA

Warriors një hap para titullit!

14/06/22 @ 10:49

PLAY OFF / PLAY IN

Caktohen duelet e Play Off-it dhe Play In-it në NBA

NBA

Caktohen duelet e Play Off-it dhe Play In-it në NBA

11/04/22 @ 12:40

NBA

Los Angeles Lakers jashtë Play Offit

NBA

Los Angeles Lakers jashtë Play Offit

06/04/22 @ 11:18

HISTORIKE

Një hap para super-rekordit, LeBron James fantastik

NBA

Një hap para super-rekordit, LeBron James fantastik

20/03/22 @ 10:57

REKORD

Për herë të parë në NBA, LeBron James me rekord fantastik

NBA

Për herë të parë në NBA, LeBron James me rekord fantastik

14/03/22 @ 14:03

HISTORIKE

Gregg Popovich në histori të NBA-së

NBA

Gregg Popovich në histori të NBA-së

12/03/22 @ 10:15

NBA

Suns, skuadra e parë që siguron Play Offin

NBA

Suns, skuadra e parë që siguron Play Offin

10/03/22 @ 11:08

LA LAKERS - GS WARRIORS

LeBron show në LA, Lakers mposht Warriors

NBA

LeBron show në LA, Lakers mposht Warriors

06/03/22 @ 10:41

ALL STAR 2022

Caktohen pesëshet startuese të All Starit 2022

NBA

Caktohen pesëshet startuese të All Starit 2022

28/01/22 @ 09:08

KLAY THOMPSON

Pas 941 ditëve, Thompson kthehet fuqishëm

NBA

Pas 941 ditëve, Thompson kthehet fuqishëm

10/01/22 @ 15:20

#41

Pensionohet fanella e Nowitzkit

NBA

Pensionohet fanella e Nowitzkit

06/01/22 @ 17:05

REKORD

Historike! Stephen Curry me 3000 treshe

NBA

Historike! Stephen Curry me 3000 treshe

29/12/21 @ 19:12

REKORD

Steph Curry mbi të gjithë, gjuajtësi më i mirë në histori!

NBA

Steph Curry mbi të gjithë, gjuajtësi më i mirë në histori!

15/12/21 @ 09:35

LAKERS - WARRIORS

Curry me triple-double, Lakers hap me humbje stinorin

NBA

Curry me triple-double, Lakers hap me humbje stinorin

20/10/21 @ 09:10

BUCKS - NETS

Kampioni fillon me fitore në NBA, triumfon kundër Nets

NBA

Kampioni fillon me fitore në NBA, triumfon kundër Nets

20/10/21 @ 08:52

PAU GASOL

NBA: Pensionohet Pau Gasol

NBA/International

NBA: Pensionohet Pau Gasol

05/10/21 @ 18:18

BROOKLYN NETS

Brooklyn Nets shton në skuadër Paul Millsapin

NBA

Brooklyn Nets shton në skuadër Paul Millsapin

10/09/21 @ 16:37