LOS ANGELES LAKERS

Marc Gasol kalon te kampioni

FOTO/ NBA

23 November, 2020 @10:42

Kampioni aktual i NBA-së, Los Angeles Lakers, ka përforcuar trapezin me qendrën spanjolle, Marc Gasol. Gasol ka nënshkruar kontratë dy…

Lexo më shumë  →


LOS ANGELES LAKERS

Zyrtare: Dennis Schröder te Lakers

FOTO / LA LAKERS

19 November, 2020 @11:21

Kampioni aktual i NBA-së, Los Angeles Lakers, ka shtuar në skuadër fundorin gjerman Dennis Schröder. Përmes një shkëmbimi, Lakers e…

Lexo më shumë  →

NBA DRAFT 2020

Edwards njëshi i Draftit 2020, Avdija në Washington

19 November, 2020 @10:57

Minnesota Timberwolves në Draftin 2020 në NBA, zgjodhi në pozitën e parë lojtarin Anthony Edwards. 19 vjeçari Edwards, gjatë karrierës…

Lexo më shumë  →

LAKERS

Kampion me dy rivalët

FOTO / NBA

12 October, 2020 @11:00

Njëri ndër asistuesit më të mirë të NBA-së, Rajon Rondo, sot në mengjes e festoi titullin e dytë të karrierës…

Lexo më shumë  →

NBA

Lakers barazohet me Bostonin

FOTO / NBA

12 October, 2020 @9:37

Los Angeles Lakers, duke e mposhtur Miami Heatin në serinë finale me rezultat 4-2, u shpall kampion i sezonit 2019/20…

Lexo më shumë  →

GAME 6: HEAT - LAKERS

Pas 10 viteve, Lakers kampion i NBA-së

FOTO / NBA

12 October, 2020 @9:00

Los Angeles Lakers, duke e mposhtur Miami Heatin në ndeshjen e gjashtë të serisë me rezultat 93-106 u shpall kampion…

Lexo më shumë  →

LOS ANGELES LAKERS

Përfundon seria e fitoreve me fanellat Black Mamba

FOTO / NBA

10 October, 2020 @11:07

Los Angeles Lakers sivjet i kishte dizajnuar fanellat me emrin Black Mamba, për nder të legjendës së ndjerë Kobe Bryant,…

Lexo më shumë  →

GAME 5: LAKERS - HEAT

Butler me triple-double, Miami s’dorëzohet

10 October, 2020 @10:13

Ndeshja e pestë e serisë finale, përfundoi me fitoren e Miamit ndaj Lakersave me rezultat 108-111. Rezultati në minutat e…

Lexo më shumë  →

GAME 4: HEAT - LAKERS

Lakers një fitore larg titullit

7 October, 2020 @10:14

Los Angeles Lakers është një fitore larg titullit. Lakersat e mposhtën Miami Heatin në ndeshjen e katërt të serisë finale…

Lexo më shumë  →

GAME 3: HEAT - LAKERS

Miami me mungesa ngushton epërsinë

FOTO / Miami

5 October, 2020 @8:57

Miami Heat arriti ta mposhtë Los Angeles Lakersin në ndeshjen e tretë të serisë finale me rezultat 115-104 dhe e…

Lexo më shumë  →

GAME 2: LAKERS - HEAT

Mungojnë Dragic e Adebayo, LeBron e Davis me nga 30+

3 October, 2020 @8:43

Los Angeles Lakers, duke e mposhtur Miami Heatin me rezultat 124-114, kaloi 2-0 në epërsi në serinë finale të NBA-së. …

Lexo më shumë  →

NBA

Lakers-Miami me shikueshmëri më të ulët në histori

2 October, 2020 @13:30

Ndeshja e parë në finalen e madhe të NBA-së në mes të Los Angeles Lakers dhe Miami Heat, përfundoi me…

Lexo më shumë  →

GAME 1: LAKERS - MIAMI

James e Davis në skenë, Lakers fillon finalen me fitore

1 October, 2020 @11:29

Seria finale e NBA-së, filloi me fitoren e Los Angeles Lakersit kundër Miami Heatit. Lakers e mposhti kundërshtarin me rezultat…

Lexo më shumë  →

GAME 6: HEAT - CELTICS

Finalisti i dytë, Miami Heat

28 September, 2020 @9:03

Skuadra e Miami Heatit, duke e mposhtur Boston Celtics në ndeshjen e gjashtë të serisë me rezultat 125-113, është kualifikuar…

Lexo më shumë  →

GAME 5: LAKERS - NUGGETS

Pas 10 vitesh Lakers në finale, LeBron në histori

FOTO / Lakers

27 September, 2020 @8:10

Los Angeles Lakers, duke e mposhtur Denver Nuggetsin edhe në ndeshjen e pestë të serisë, u kualifikua në finalen e…

Lexo më shumë  →

CELTICS - HEAT

41 pikë në çerekun III për vazhdim të serisë

26 September, 2020 @8:38

Skuadra e Boston Celtics nuk u dorëzua. Celtics duke e mposhtur Miami Heatin në ndeshjen e pestë të serisë me…

Lexo më shumë  →

GAME 4: NUGGETS - LAKERS

Lakers pranë finales së madhe

25 September, 2020 @9:10

Los Angeles Lakers me fitoren ndaj Denverit me rezultat 108-114, i është afruar finales së madhe në NBA. Lojtarët e…

Lexo më shumë  →

GAME 4: HEAT - CELTICS

Tyler “Herro” i ndeshjes, Miami afër finales

24 September, 2020 @8:43

Skuadra e Miami Heat, duke e mposhtur Bostonin edhe në ndeshjen e katërt të serisë me rezultat 112-109, është 1…

Lexo më shumë  →

GAME 3: NUGGETS - LAKERS

Nuggets ngushton epërsinë, rriten shpresat

23 September, 2020 @9:35

Skuadra e Denver Nuggetsit nuk u dorëzua ndaj Los Angeles Lakers. Në ndeshjen e tretë të serisë finale të Konferencës…

Lexo më shumë  →

GAME 2: LAKERS - NUGGETS

Davis spektakular, Lakers përgjysmon rrugën

FOTO / NBA

21 September, 2020 @8:34

Me shënimin e Anthony Davisit në sekondat e fundit, Lakers e mposhti Denver Nuggetsin me rezultat 105-103 dhe kaloi 2-0…

Lexo më shumë  →

GAME 3: HEAT - CELTICS

Boston ngushton epërsinë me dominim total

FOTO / NBA

20 September, 2020 @8:37

Skuadra e Boston Celtics nuk u dorëzua. Celtics duke e mposhtur Miamin në ndeshjen e tretë të serisë me rezultat…

Lexo më shumë  →

GAME 1: LAKERS - NUGGETS

Lakers fillon me fitore të lehtë finalen

19 September, 2020 @10:08

Los Angeles Lakers e mposhti Denver Nuggetsin me lehtësi me rezultat 126-114 në serinë finale të Konferencës Perëndimore dhe kaloi…

Lexo më shumë  →

MVP

Antetokounmpo përsëri MVP

18 September, 2020 @20:29

Për herë të dytë rresht në NBA, super ylli Giannis Antetokounmpo zgjedhet MVP i stinorit. Antetokounmpo është zgjedhur më i…

Lexo më shumë  →

GAME 2: CELTICS - HEAT

Heat përgjysmon rrugën e finales

18 September, 2020 @8:45

Po vazhdon forma fenomenale e Miami Heatit. Miami e mposhti Bostonin me rezultat 101-106 në ndeshjen e dytë finale të…

Lexo më shumë  →

GAME 7: CLIPPERS - NUGGETS

Denveri historik, eliminon Clippersat

FOTO / NBA

16 September, 2020 @8:46

Skuadra e Denver Nuggetsit, duke i mposhtur Los Angeles Clippersat me rezultat 89-104 në ndeshjen e shtatë të serisë, është…

Lexo më shumë  →

GAME 1: CELTICS - HEAT

Bllokada e Adebayos vendimtare, Miami fillon me fitore finalen

FOTO / NBA

16 September, 2020 @8:22

Skuadra e Miami Heatit, duke e mposhtur Boston Celticsin pas vazhdimeve me rezultat 114-117, kaloi 1-0 në epërsi në serinë…

Lexo më shumë  →

ROCKETS

D’Antoni nuk vazhdon me Houstonin

13 September, 2020 @20:18

Trajneri Mike D’Antoni, nuk do të jetë më pjesë e skuadrës së Houstonit. Lajmin e bëri të ditur gazetari amerikan…

Lexo më shumë  →

GAME 5: LAKERS - ROCKETS

Pas 10 viteve Lakersi në finale të Konferencës

FOTO / NBA

13 September, 2020 @8:51

Skuadra e Los Angeles Lakersit, duke e mposhtur Huston Rocketsin në ndeshjen e pestë të serisë me rezultat 119-96, është…

Lexo më shumë  →

GAME 7: RAPTORS - CELTICS

Boston dërgon kampionin në shtëpi, kualifikohet në finale

12 September, 2020 @10:16

Boston Celtics e mposhti Toronto Raptorsin në ndeshjen e shtatë të serisë gjysmëfinale të Konferencës Lindore me rezultat 87-92 dhe…

Lexo më shumë  →

GAME 4: ROCKETS - LAKERS

LeBron e Davis shkëlqejnë për 3-1

FOTO / NBA

11 September, 2020 @9:30

Me dominim total, Los Angles Lakers e mposhti Houston Rocketsin me rezultat 100-110. Lakers nga minuta e parë e deri…

Lexo më shumë  →

GAME 4: NUGGETS - CLIPPERS

Kawhi për pak triple-double, 1 fitore i ndanë nga finalja

FOTO / NBA

10 September, 2020 @8:55

Los Angeles Clippers është një fitore larg finales së Konferencës Perëndimore. Skuadra e dytë e Los Angelesit, me dominim total…

Lexo më shumë  →

GAME 6: CELTICS - RAPTORS

Pas dy vazhdimeve kampioni barazon serinë, vendoset në duelin e shtatë

FOTO / NBA

10 September, 2020 @8:45

Kampioni aktual i NBA-së, Toronto Raptors, e mposhti Boston Celticsin pas 2 vazhdimeve me rezultat 122-125 dhe e barazoi serinë…

Lexo më shumë  →

GAME 3: ROCKETS - LAKERS

Natë historike për Jamesin, Lakers kalon në epërsi

FOTO / NBA

9 September, 2020 @9:45

Pas humbjes në ndeshjen e parë të serisë kundër Houstonit, Lakers e regjistroi fitoren e dytë rresht, duke e mposhtur…

Lexo më shumë  →

GAME 5: BUCKS - HEAT

Finalisti i parë në Lindje: Miami Heat

FOTO / NBA

9 September, 2020 @9:37

Miami Heat duke e mposhtur Milwaukee Bucksin në ndeshjen e pestë të serisë gjysmëfinale me rezultat 94-103, u kualifikua në…

Lexo më shumë  →

GAME 3: NUGGETS - CLIPPERS

Clippers fiton me yje, kalon në epërsi

8 September, 2020 @11:09

Los Angeles Clippers e mposhti Denver Nuggetsin me rezultat 107-113 dhe kaloi 2-1 në epërsi në seri. Në ndeshjen e…

Lexo më shumë  →

GAME 5: RAPTORS - CELTICS

6 lojtarë me pikë dyshifrore, Boston pranë finales

FOTO / NBA

8 September, 2020 @9:40

Boston Celtics, duke dominuar në çdo minutë të ndeshjes, arriti ta mposhtë kampionin aktual Toroton Raptors në ndeshjen e pestë…

Lexo më shumë  →

GAME 2: LAKERS - ROCKETS

LeBron James shkëlqen, barazohet seria

7 September, 2020 @10:08

Los Angeles Lakers duke e mposhtur Houston Rocketsin me rezultat 117-109, e barazoi serinë gjysmëfinale të Konferencës Perëndimore në 1-1. …

Lexo më shumë  →

GAME 4: HEAT - BUCKS

Bucks fiton ndeshjen, humb Antetokounmpon

7 September, 2020 @9:53

Milwaukee Bucks nuk u dorëzua. Në ndeshjen e katërt të serisë, Bucks arriti ta mposht Miami Heatin pas vazhdimeve me…

Lexo më shumë  →

GAME 2: CLIPPERS - NUGGETS

George e Leonard s’mjaftojnë, Nuggets barazon

FOTO / NBA

6 September, 2020 @9:12

Denver Nuggets e mposhti Los Angeles Clippersin në ndeshjen e dytë të serisë gjysmëfinale me rezultat 101-110. Skuadra e Nuggets…

Lexo më shumë  →

GAME 4: CELTICS - RAPTORS

Prej 2-0 në 2-2, kampioni s’dorëzohet

FOTO / NBA

6 September, 2020 @9:05

Kampioni aktual i NBA-së, Toronto Raptors, duke e mposhtur Boston Celtics në ndeshjen e katërt të serisë gjysmëfinalet me rezulltat…

Lexo më shumë  →

GAME 1: LAKERS - ROCKETS

Houston fillon me fitore, çereku i katërt vendimtar

FOTO / NBA

5 September, 2020 @9:10

Houston Rockets i nisi me fitore gjysmëfinalet e Konferencës Perëndimore, duke e mposhtur Los Angeles Lakersin në ndeshjen e parë…

Lexo më shumë  →