Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HISTORIKE

Gregg Popovich në histori të NBA-së

Gregg Popovich në histori të NBA-së


12 March, 2022 @10:15

Trajneri i suksesshëm, Greg Popovich, sot në mëngjes arriti fitore me skuadrën e tij San Anotio Spurs, duke e mposhtur Utah Jazzin me rezultat 104-102.

Kjo ishte fitorja e 1,336 e stinorit të rregullt për Popovichin, që e ngriti në maje të listës si trajneri me më së shumti fitore gjatë stinorit të rregullt në NBA.

Gregg Popovich e lë pas trajnerin Don Nelson me 1,335 fitore, derisa në pozitën e tretë është Lenny Wilkens me 1,332 fitore.

Trajneri 73 vjeçar, gjatë karrierës së tij u shpall 5 herë kampion në NBA, 3 herë trajneri i vitit dhe 4 herë ishte trajner në ndeshjet e All Starit.


SUPERLIGA, SONTE

Derbi, takohen më të mirët e stinorit të rregullt

FBK Superliga

Derbi, takohen më të mirët e stinorit të rregullt

12/03/22 @ 08:52

ISTOGU - VUSHTRRIA

Fitorja e 10 e sezonit, përforcohet pozita e dytë

FBK Liga e Parë

Fitorja e 10 e sezonit, përforcohet pozita e dytë

11/03/22 @ 22:10

DUKAGJINI - FERONIKELI

KB Dukagjini triumfon kundër Niklit

FBK Liga e Parë

KB Dukagjini triumfon kundër Niklit

11/03/22 @ 21:46

VËLLAZNIMI - AS PRISHTINA

Lideri ngrit serinë e fitoreve në 15 ndeshje

FBK Liga e Parë

Lideri ngrit serinë e fitoreve në 15 ndeshje

11/03/22 @ 21:06

MH PRISHTINA - PRISHTINA E RE

Haxhosaj me 50 pikë, fitohet derbi lokal

FBK Liga e Parë

Haxhosaj me 50 pikë, fitohet derbi lokal

11/03/22 @ 21:03

FERONIKELI - VUSHTRRIA

Ndeshja e mbetur e xhiros 14 i takoi Vushtrrisë

FBK Liga e Parë

Ndeshja e mbetur e xhiros 14 i takoi Vushtrrisë

11/03/22 @ 20:29

KARAGAÇ

Te Peja zyrtarizohet Darius Washington, ish-NBA lojtar

FBK Superliga/International/Transfere

Te Peja zyrtarizohet Darius Washington, ish-NBA lojtar

11/03/22 @ 10:52

VIDEO NGA NDESHJA

Highlights: Prizreni’16 - Peja

Liga Unike

Highlights: Prizreni’16 - Peja

11/03/22 @ 10:25

NUGGETS KAMPIONË!

Denver Nuggets për herë të parë kampion në NBA

NBA

Denver Nuggets për herë të parë kampion në NBA

13/06/23 @ 10:51

MIAMI HEAT S'LEJON HISTORINË PËR BOSTON CELTICS!

Miami Heat ekipi i dytë në histori, që prej pozitës 8 siguron finalen e NBA!

NBA

Miami Heat ekipi i dytë në histori, që prej pozitës 8 siguron finalen e NBA!

30/05/23 @ 11:40

0.2 SEKONDA PARA FUNDIT, VENDOSET — SERIA BËHET 3-3

Celtics barazon serinë prej 3-0 në 3-3! Finalisti vendoset në ndeshjen e shtatë

NBA

Celtics barazon serinë prej 3-0 në 3-3! Finalisti vendoset në ndeshjen e shtatë

28/05/23 @ 13:01

PREJ 3-0 NË 3-2!

Celtics nuk dorëzohet, ngushton serinë

NBA

Celtics nuk dorëzohet, ngushton serinë

26/05/23 @ 08:22

LEBRON JAMES

I pasigurt për stinorin tjetër

NBA

I pasigurt për stinorin tjetër

23/05/23 @ 07:38

ARRITJE HISTORIKE E NUGGETS

Nuggets arrin historinë! Eliminon Lakersët me 4-0 për finalen e parë të NBA

NBA

Nuggets arrin historinë! Eliminon Lakersët me 4-0 për finalen e parë të NBA

23/05/23 @ 07:17

NJË HAP PARA FINALES SË MADHE

Miami para finales, ia bën 3-0 Bostonit

NBA

Miami para finales, ia bën 3-0 Bostonit

22/05/23 @ 11:38

HEAT DJEG CELTICS

Butler servon 35 pikë, Heat mposht Celtics

NBA

Butler servon 35 pikë, Heat mposht Celtics

18/05/23 @ 07:35

DENVER FITON! NIS SERINË ME EPËRSI

Lakers s’arrin rikthimin, Nuggets nis me epërsi serinë

NBA

Lakers s’arrin rikthimin, Nuggets nis me epërsi serinë

17/05/23 @ 10:47

LAKERS NË FINALE TË KONFERENCËS

Davis e LeBron çojnë Lakersin në finale të Konferencës, eliminohet kampioni

NBA

Davis e LeBron çojnë Lakersin në finale të Konferencës, eliminohet kampioni

13/05/23 @ 11:39


 
Të gjitha lajmet nga NBA