ARBNORE PËRQUKU

“Pas 20 vitesh do të kem përvojë ndërkombëtare”

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

30 June, 2020 @11:54

Ideja e formimit të Përfaqësueses A në konkurrencën e femrave po mirëpritet nga komuniteti i gjerë i basketbollit në Kosovë. …

Lexo më shumë  →


E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25 June, 2020 @12:54

Pas ndryshimeve të paraqitura nga Komisioni Teknik dhe miratuar nga Bordi Qendror i FIBA-s në Mars 2020, FIBA ka publikuar…

Lexo më shumë  →

FBK

FIBA Europe edhe dy vjet vazhdon mbështetjen ndaj FBK-së

16 June, 2020 @15:11

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) për vitin e gjashtë radhazi është fituese e projektit të FIBA Europe për zhvillim…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI (F) STATS

Benita Juniku me 69 kërcime lidere, lista e plotë e Vëllaznimit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 June, 2020 @20:02

Basketbollistja e Vëllaznimit, Benita Juniku, ishte me më shumti kërcime te skuadra e Vëllaznimit në stinorin e papërfunduar 2019/20 në…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI (F) STATS

Rina Hoda lidere edhe te asistimet

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 June, 2020 @18:39

Sikurse te pikët e shënuara, basketbollistja Rina Hoda është në krye të listës edhe te asistimet, në stinorin e anuluar…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI (F) STATS

Rina Hoda koshashënuesja më e mirë te Vëllaznimi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 June, 2020 @16:42

Serinë e statistikave në Ligën e Femrave po e përfundojmë me skuadrën e Vëllaznimit. Koshashënuesja më e mirë e skuadrës…

Lexo më shumë  →

KASTRIOTI (F) STATS

Anita Grainca e vetmja me treshifror te kërcimet

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 June, 2020 @21:47

Basketbollistja e Kastriotit, Anita Grainca, ishte e vetmja te skuadra ferizajase që e kaloi shifrën e 100 kërcimeve. Anita…

Lexo më shumë  →

KASTRIOTI (F) STATS

Kastrioti me më së paku asistime në ligë, lista e plotë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 June, 2020 @21:24

Skuadra e Kastriotit në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Femrave, ishte skuadra me më së paku asistime ekipore. …

Lexo më shumë  →

KASTRIOTI (F) STATS

Agnesa Rrahmani koshashënuesja më e mirë e ligës dhe e Kastriotit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 June, 2020 @20:46

Skuadra e Kastriotit në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Femrave, kishte bilanc prej 2 fitoreve e 14 humbjeve. …

Lexo më shumë  →

TREPÇA (F) STATS

Sihana Ramoja edhe te kërcimet kryeson listën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

31 May, 2020 @14:37

Te Trepça asnjë basketbolliste nuk ka arritur ta kalojë shifrën e 100 kërcimeve personale. Por më e mira te skuadra…

Lexo më shumë  →

TREPÇA (F) STATS

U rikthye nga lëndimi, u bë asistuesja më e mirë te Trepça

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 May, 2020 @23:39

Kapitenja e skuadrës së Trepçës te femrat, Lorena Haxha, për shkak të lëndimit që e kishte pësuar në stinorin e…

Lexo më shumë  →

TREPÇA (F) STATS

Sihana Ramoja me më së shumti pikë te Trepça

TOSPORTI / Arian Paçarizi

30 May, 2020 @18:48

Skuadra me më së paku pikë të shënuara pas 15 xhirove në Ligën e Femrave ishte Trepça. E koshashënuesja më…

Lexo më shumë  →

PENZA (F) STATS

Valbona Bytyqi e para edhe në kërcime të skuadrës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 May, 2020 @22:53

Kapitenja e Penzës, Valbona Bytyqi, padyshim sivjet ishte basketbollistja më e mirë te Penza. Bytyqi përveç se ishte koshashënuesja më…

Lexo më shumë  →

PENZA (F) STATS

Melita Luci asistuesja më e mirë e Penzës 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 May, 2020 @21:49

Te Penza asnjë basketbolliste nuk ka arritur ta kalojë shifrën e 100 asistimeve personale. Por, më e mira te…

Lexo më shumë  →

PENZA (F) STATS

Kapitenja e Penzës me 300+ pikë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 May, 2020 @18:24

Kapitenja e skuadrës së Penzës, Valbona Bytyqi, ishte koshashënuesja më e mirë e skuadrës pejane në stinorin e anuluar 2019/20…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA (F) STATS

Era Shatri me më së shumti kërcime te Prishtina 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

28 May, 2020 @22:55

Me 114 kërcime të rrëmbyera, Era Shatri ishte basketbollistja me më së shumti kërcime te Prishtina në Ligën e Femrave…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA (F) STATS

Konjusha me treshifror edhe te asistimet

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

28 May, 2020 @19:20

Sikurse te koshashënueset më të mirë te Prishtina në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Femrave, Irma Konjusha ishte…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA (F) STATS

Irma Konjusha e vetmja me 200+ pikë te Prishtina

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

28 May, 2020 @18:26

Koshashënuesja më e mirë e Prishtinës në Ligën e Femrave në stinorin e papërfunduar 2019/20 ishte Irma Konjusha. Irma ishte…

Lexo më shumë  →

BASHKIMI (F) STATS

Saranda Daci më e mira edhe te kërcimet

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

27 May, 2020 @13:20

Sikurse te pikët e shënuara te Bashkimi, Saranda Daci ishte lidere edhe te kërcimet e rrëmbyera në stinorin e…

Lexo më shumë  →

BASHKIMI (F) STATS

Arbnore Përquku me dyfish më shumë asistime se bashkëlojtaret

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

27 May, 2020 @12:41

Basketbollistja me përvojë e Bashkimit, Arbnore Përquku, ishte asistuesja më e mirë te skuadra prizrenase, në stinorin e anuluar 2019/20…

Lexo më shumë  →

BASHKIMI (F) STATS

Saranda Daci koshashënuesja më e mirë te Bashkimi në 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

27 May, 2020 @11:59

Sikurse në Superligë dhe në Ligën e Parë, edhe te Liga e Femrave në basketboll është anuluar stinori 2019/20, për…

Lexo më shumë  →

NGA FEDERATA

Arrijnë donacionet e FIBAs për FBK-në

17 April, 2020 @12:30

Kanë arritur dy donacionet e FIBA-s për Federatën e Basketbollit të Kosovës (FBK). Bëhet fjalë për terrenin e lojës 3x3,…

Lexo më shumë  →

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

Lexo më shumë  →

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Lexo më shumë  →

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

Lexo më shumë  →

PRIZREN

Bashkimi (F) liron trajnerin dhe lojtaret

15 March, 2020 @16:19

Skuadra e femrave të Bashkimit para pak çastesh ka bërë të ditur se për shkak të situatës së krijuar nga…

Lexo më shumë  →

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

Lexo më shumë  →

PENZA (F) - KASTRIOTI (F)

Penza regjistron fitoren e dhjetë

14 March, 2020 @0:45

Skuadra e Penzës, duke e mposhtur Kastriotin me rezultat 71-43, regjistroi fitoren e 10 të stinorit. Valbona Bytyqi dhe Elizateba…

Lexo më shumë  →

FEDERATA

Pezullohet basketbolli te gjeneratat e reja

13 March, 2020 @14:58

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) me propozim të Komesarit të Garave të FBK-së, konform Statutit dhe Rregullores…

Lexo më shumë  →

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (15)

10 March, 2020 @18:06

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 15 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA (F) - KASTRIOTI (F)

Prishtina deklason me dy rekorde Kastriotin

8 March, 2020 @20:04

Vashat e Prishtinës me lehtësi e mposhtën Kastriotin me rezultat të thellë 135-46. Prishtina në këtë ndeshje nuk e…

Lexo më shumë  →

TREPÇA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Vëllaznimi largohet nga fundi i tabelës

TOSPORTI / Arian Paçarizi

7 March, 2020 @22:06

Vashat e Vëllaznimit, duke e mposhtur Trepçën me rezultat 41-52, aktualisht janë larguar nga fundi i tabelës në Ligën…

Lexo më shumë  →

BASHKIMI (F) - PENZA (F)

Bashkimi shpëton në fund, fiton derbin ndaj Penzës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

7 March, 2020 @21:47

Vashat e Bashkimit e mposhtën me vështirësi Penzën me rezultat 70-67. Loja e dobët në çerekun e fundit, ishte…

Lexo më shumë  →

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (14)

6 March, 2020 @16:27

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 14 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

Lexo më shumë  →

KASTRIOTI (F) - TREPÇA (F)

Trepça përforcon pozitën për Play Off

5 March, 2020 @23:25

Vashat e Trepçës, sot arritën një fitore tepër të rëndësishme kundër Kastriotit. Trepça e mposhti Kastriotin me rezultat 43-71. …

Lexo më shumë  →

PENZA (F) - PRISHTINA (F)

E shtata rresht për Prishtinën

5 March, 2020 @22:28

Vashat e Prishtinës, duke e mposhtur Penzën me rezultat 50-77, e regjistruan fitoren e shtatë rresht në Ligën e…

Lexo më shumë  →

BASHKIMI (F) - VËLLAZNIMI (F)

Saranda Daci me 57 pikë, mposht “vet” Vëllaznimin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 March, 2020 @23:20

Performanca fenomenale e Saranda Dacit, bëri që vashat e Bashkimit të mos befasohen nga Vëllaznimi. Bashkimi e mposhti Vëllaznimin me…

Lexo më shumë  →

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (13)

3 March, 2020 @21:01

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 13 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

Lexo më shumë  →

TREPÇA (F) - PRISHTINA (F)

Xhanaj me triple-double, Prishtina vazhdon pa humbje në pranverë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 March, 2020 @20:39

Vashat e Prishtinës serinë e fitoreve e vazhduan edhe kundër Trepçës, duke e mposhtur me rezultat 43-100. Rezultati i…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI (F) - PENZA (F)

Fitorja e tretë rresht për Penzën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 February, 2020 @21:10

Vashat e Penzës, duke e mposhtur Vëllaznimin me rezultat 43-60, e regjistruan fitoren e tretë rresht në Ligën e…

Lexo më shumë  →

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Bashkimi me rekord pikë, i kthehet fitoreve

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

28 February, 2020 @19:00

Vashat e Bashkimit pas humbjes së parë që e pësuan në xhiron e kaluar, kësaj radhe ishin më të koncentruara…

Lexo më shumë  →