Tabelat dhe Rezultatet

EMËROHEN TRAJNERËT!

Emërohen trajnerët e grupmposhave të Kosovës në basketboll

23 November, 2023 @12:59

FBK ka bërë të ditur se në mbledhjen e Bordit të FBK-së janë emëruar edhe përzgjedhësit dhe ndihmësit e tyre…

Lexo më shumë  →

PRE-QUALIFIERS MUNDOBASKET 2027

Kalendari i ndeshjeve të Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Kalendari i ndeshjeve të Kosovës

10/08/23 @ 08:35

KUALIFIKIMET PËR BOTËRORIN 2027

Sërish me Zvicrën dhe dy rivalë tjerë

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Sërish me Zvicrën dhe dy rivalë tjerë

08/08/23 @ 11:47

BOTËRORI 2027

Rruga drejt Kupës së Botës 2027: Kosova në vazon e dytë

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Rruga drejt Kupës së Botës 2027: Kosova në vazon e dytë

07/08/23 @ 14:02

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2025

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

05/08/23 @ 23:42

FIBA EURO DIV. B U18 - MATOSINHOS 2023

Kosova U18 e parafundit në evropian, Shqipëria e fundit

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Shqipëria

Kosova U18 e parafundit në evropian, Shqipëria e fundit

30/07/23 @ 19:00

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: ZVICRA-KOSOVA

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

30/07/23 @ 13:13

SOT

U18: Kosova e Shqipëria sot ndeshen, për t’i ikur vendit të fundit në evropian!

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Shqipëria/International

U18: Kosova e Shqipëria sot ndeshen, për t’i ikur vendit të fundit në evropian!

30/07/23 @ 12:04

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

Direkt online: Zvicra-Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Direkt online: Zvicra-Kosova

29/07/23 @ 10:38

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

29/07/23 @ 09:53

FIBA EURO DIV. C U-16 - PRISHTINA

Kosova përfundon e katërta, Qiproja kampione

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Kosova përfundon e katërta, Qiproja kampione

28/07/23 @ 10:29

EURO DIV. B U-16 - PRISHTINA 2023

Qiproja U-16 tregohet e fortë, Kosova mbetet pa finale

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/International

Qiproja U-16 tregohet e fortë, Kosova mbetet pa finale

27/07/23 @ 11:27

PA FITORE NË GRUP!

EURO Div. B: 5 ndeshje, 5 humbje për Kosovëvn U18

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/International

EURO Div. B: 5 ndeshje, 5 humbje për Kosovëvn U18

27/07/23 @ 11:11

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: DANIMARKA-KOSOVA

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

27/07/23 @ 10:55

FIBA EURO DIV. C U-16 - PRISHTINA 2023

Kosova U-16 kërkon finalen sonte

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Kosova U-16 kërkon finalen sonte

26/07/23 @ 12:09

PARA DUELIT TË RËNDËSISHËM + LINKU I NDESHJES

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

26/07/23 @ 11:48

12-SHJA E HADARIT

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

25/07/23 @ 10:50

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2025

Edhe Danimarka mposht Zvicrën, e pret Kosovën

Përfaqësuesja/Përfaqësueset e tjera/Eurobasket/International

Edhe Danimarka mposht Zvicrën, e pret Kosovën

22/07/23 @ 19:56

FIBA EURO DIV. B U18 - MATOSINHOS 2023

E nisin me humbje ndaj Estonisë

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

E nisin me humbje ndaj Estonisë

22/07/23 @ 16:06

2 NË 2

Kosova U-16 mposht edhe Gjibraltarin

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Kosova U-16 mposht edhe Gjibraltarin

22/07/23 @ 16:02

FIBA EURO DIV. C U-16 - PRISHTINA

Kosova U-16 kërkon fitoren e dytë në ndeshjen e dytë

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Kosova U-16 kërkon fitoren e dytë në ndeshjen e dytë

21/07/23 @ 12:43

LISTA E LOJTARËVE

Lista e Veselit për Kosovën U-18!

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Lista e Veselit për Kosovën U-18!

21/07/23 @ 12:01

PERFORMANCAT MË TË MIRA INDIVIDUALE

TOP 3-shja e Kosovës ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

TOP 3-shja e Kosovës ndaj Zvicrës

20/07/23 @ 12:14

KOSOVA - ZVICRA

Paraqitje fantastike e Kosovës, Rami Hadar debuton me fitore

Përfaqësuesja/Eurobasket

Paraqitje fantastike e Kosovës, Rami Hadar debuton me fitore

19/07/23 @ 22:24

KOSOVA - ZVICRA

Shpërthim në çerekun e dytë, Kosova +17 ndaj Zvicrës

Përfaqësuesja/Eurobasket

Shpërthim në çerekun e dytë, Kosova +17 ndaj Zvicrës

19/07/23 @ 21:29

KOSOVA - ZVICRA

Kosova - Zvicra, pesëshet startuese

Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova - Zvicra, pesëshet startuese

19/07/23 @ 20:40

KOSOVA U16

Kosova U16 e nis me fitore bindëse

Përfaqësuesja

Kosova U16 e nis me fitore bindëse

19/07/23 @ 20:01

TRANSMETIMI ONLINE

Kosova-Zvicra, transmetimi direkt online

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova-Zvicra, transmetimi direkt online

19/07/23 @ 11:39

FIBA EURO DIV. C U-16 - PRISHTINA

Kosova U-16 shpreson në fillim me fitore

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/International

Kosova U-16 shpreson në fillim me fitore

19/07/23 @ 11:12

FAVORIT MYSAFIRËT

Bastoret: Zvicra favorite e lehtë ndaj Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Bastoret: Zvicra favorite e lehtë ndaj Kosovës

19/07/23 @ 11:07

VIZITË E RËNDËSISHME PËR FEDERATËN

Drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës, mysafir në ndeshjen Kosova-Zvicra

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës, mysafir në ndeshjen Kosova-Zvicra

18/07/23 @ 22:33

LISTA PËRFUNDIMTARE

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

18/07/23 @ 20:37

FLET KAPITENI

Dardan Berisha: Palestra të jetë plotë, japim 100%

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Dardan Berisha: Palestra të jetë plotë, japim 100%

17/07/23 @ 16:38

BILETAT PËR NDESHJE

Dalin në shitje biletat për Kosova-Zvicra

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Dalin në shitje biletat për Kosova-Zvicra

17/07/23 @ 16:16

FIBA EURO DIV. B U20 - SHKUPI 2023

Kosova U20 u rendit në vendin e 11-të në Euro Div. B

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova U20 u rendit në vendin e 11-të në Euro Div. B

17/07/23 @ 11:16

FIBA EURO DIV. B U20 - SHKUPI 2023

Kosova U20 mposhtet edhe nga Ukraina, eliminohet nga kampionati

FBK Superliga/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Kosova U20 mposhtet edhe nga Ukraina, eliminohet nga kampionati

12/07/23 @ 15:57

FIBA EURO DIV. B U20 - SHKUPI 2023

Kosova U20 arrin fitoren e parë

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Kosova U20 arrin fitoren e parë

12/07/23 @ 04:42

U-20 / / / NGA EVROPIANI I DIVIZIONIT B

Dy humbje në dy ndeshjet e para për Kosovën U20

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Dy humbje në dy ndeshjet e para për Kosovën U20

09/07/23 @ 18:09

AMERIKANI I NATYRALIZUAR I KOSOVËS

Dominic Artis që do ta përfaqësojë Kosovën, kalon në Superligën turke

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International/Transfere

Dominic Artis që do ta përfaqësojë Kosovën, kalon në Superligën turke

07/07/23 @ 11:45

LISTA PËR EVROPIANIN U-20

Sefaja publikon 12-shen përfundimtare të Kosovës U-20!

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Sefaja publikon 12-shen përfundimtare të Kosovës U-20!

07/07/23 @ 10:41

KOSOVA U20

Intensifikohen stërvitjet para dueleve të evropianit Div. B

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Intensifikohen stërvitjet para dueleve të evropianit Div. B

03/07/23 @ 11:10