MEDIA

KB Peja mban Kuvendin, Gashi kryetar

30 November, 2020 @8:35

Ish-kryetar i FBK-së dhe njeriu që kanë qenë gjithnjë afër basketbollit, Fatmir Gashi, është zgjedhur kryetar i ri i KB…

Lexo më shumë  →


MATCH REPORT: MH PRISHTINA - ISTOGU

Zekaj 35 pikë, Istogu fiton në Prishtinë dhe ngritet në renditje

29 November, 2020 @18:00

Skuadra e Istogut ka arritur të shënojë një fitore të madhe dhe tejet të rëndësishme në Prishtinë sonte, duke e…

Lexo më shumë  →

MATCH REPORT: DRITA - PRSHTINA E RE

Drita fiton, ndjek kryesuesin në hap

29 November, 2020 @13:19

Skuadra e Dritës ka shënuar edhe fitoren e gjashtë të stinorit në Ligë të Parë të Kosovës, duke e mposhtur…

Lexo më shumë  →

MATCH REPORT: MEGASPORTS-VUSHTRRIA

Vushtrria trimfon në Prizren, përmirëson bilansin

29 November, 2020 @13:10

Skuadra e Vushtrrisë ka shënuar fitore mbrëmë në Prizren, në përballjen e zhvilluar ndaj Megasportsit, duke i mposhtur vendasit Lexo më shumë  →

MATCH REPORT: NEWBASKET - FERONIKELI

Rexha e Hajzeri shkëlqejnë, NewBasket fiton

29 November, 2020 @12:45

Skuadra NewBasketit ka shënuar fitoren e tretë në Ligë të Parë duke e mposhtur ish-skuadrën e Superligës, Feronikeli, bindshëm në…

Lexo më shumë  →

MATCH REPORT: LIPJANI - AS PRISHTINA

AS Prishtina vazhdon serinë perfekte

29 November, 2020 @12:15

Shtatë ndeshje të zhvilluara dhe shtatë fitore për AS Prishtinën e drejtuar nga Valentin Spaqi në Ligë të Parë, për…

Lexo më shumë  →

MATCH REPORT: LUKSEMBURGU - SLLOVAKIA

Luksemburgu befason Sllovakinë, hapet mundësia për Kosovën

Foto: FIBA

28 November, 2020 @21:23

Sllovakia ka pësuar humbje befasuese sonte nga Luksemburgu në Grupin B parakualifikues për Botërorin 2023. Me humbjen 77-73…

Lexo më shumë  →

MATCH REPORT: SHQIPËRIA - PORTUGALIA

Kuqezinjtë mposhten nga Portugalia dhe eliminohen

Foto: FIBA

28 November, 2020 @21:03

Shqipëria është mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të nëntorit në kuadër të Grupit A të parakualifikimeve për Botërorin 2023.…

Lexo më shumë  →

PP: SHQIPËRIA-PORTUGALIA

11 pikë dallim pas pjesës së parë

Foto: FIBA

28 November, 2020 @19:50

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes parakualifikuese për Botëror ndërmjet Shqipërisë dhe Portgualisë. Pas çerekut të parë 16-22…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE

5-shet startuese: Shqipëria-Portugalia

Foto: FIBA

28 November, 2020 @19:11

Dueli i katërt i Shqipërisë në Grupin A parakualifikues është i rëndësisë së madhe, pasi që me fitore, kuqezinjtë do…

Lexo më shumë  →

LIVE

Drejtpërdrejtë: Shqipëria - Portugalia

Foto: FIBA

28 November, 2020 @18:42

Kuqezinjtë në përballjen e radhës parakualifikuese, ndeshen me Portugalinë në Matosinhos në cilësinë e vendasit. Ndeshja fillon në ora…

Lexo më shumë  →

MATCH REPORT: ISLANDA - KOSOVA

Kosova pëson me diferencë të njëjtë edhe humbjen e dytë

Foto: FIBA

28 November, 2020 @17:42

Përfaqësuesja e Kosovës do të kthehet në Kosovë me dy humbje të pësuara nga duelet e fundit në kuadër të…

Lexo më shumë  →

PP: ISLANDA-KOSOVA

Islanda thellon epërsinë pas pjesës së parë

Foto: FIBA

28 November, 2020 @16:47

Përfaqësuesja e Islandës, përkundër startit jo të mirë të ndeshjes, ka arrritur që të këndellet shpejt, të përfundojë çerekun e…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE

5-shet startuese: Islanda-Kosova

Foto: FIBA

28 November, 2020 @15:55

Para fillimit të duelit të rëndësishëm para-kualifikues për Botëror, selektorët e Islandës dhe Kosovës kanë vendosur të nisin ndeshjen me…

Lexo më shumë  →

DIREKT: ISLANDA-KOSOVA

Këtu ndiqni direkt Islanda-Kosova

Foto: FIBA

28 November, 2020 @15:49

Përballja e katërt në Grupin 2 parakualifikues për Kampionatin Botëror 2023, ndërmjet Islandës dhe Kosovës transmetohet në kanalin e YouTube…

Lexo më shumë  →

MATCH REPORT: SLLOVAKIA - KOSOVA

Sllovakia ia shkakton humbjen e parë Kosovës

Foto: FIBA

26 November, 2020 @21:01

Kombëtarja e Sllovakisë ka arritur të shënojë fitoren e dytë në Grupin 2 parakualifikues për në Botërorin 2023, duke ia…

Lexo më shumë  →

MATCH REPORT: KBF PRISHTINA - KBF TREPÇA

Shatri e Martinaj çojnë Prishtinën drejt fitores ndaj mitrovicaseve

26 November, 2020 @20:45

Vashat e Prishtinës kanë arritur të shënojnë fitore ndaj atyre të Trepçës sonte në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve,…

Lexo më shumë  →

PP: SLLOVAKIA-KOSOVA

Përmirësim loje në çerek të dytë, por Sllovakia ruan epërsinë

26 November, 2020 @19:56

Pas çerekut të parë tejet të dobët, 21-9, Kosova ka arritur që në çerek të dytë t’i bëj ballë Sllovakisë…

Lexo më shumë  →

MATCH REPORT: BJELLORUSIA - SHQIPËRIA

Bjellorusët fitojnë, Shqipëria në luftë për vend të dytë

Foto: FIBA

26 November, 2020 @19:19

Bjellorusia është treguar shumë e fortë për Shqipërinë në përballjen e Grupit A parakualifikues, duke e mposhtur me 40 pikë…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE

Sllovakia-Kosova, 5-shet startuese

26 November, 2020 @18:57

Në këto çaste ka filluar ndeshja mes Sllovakisë dhe Kosovës në kuadër të parakualifikimeve për Botërorin 2023. Selektorët e…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA E RE - MARIGONA HILL PRISHTINA

MH Prishtina këndellet me fitore të thellë pas humbjes në xhiron e shkuar

26 November, 2020 @18:35

Skuadra e MH Prishtina ka arritur t’i kthehet fitoreve pas humbjes nga Drita në xhiron e kaluar. Ekipi i…

Lexo më shumë  →

TRANSMETIMI

Këtu mund ta ndiqni Sllovakia-Kosova

Foto: FIBA

26 November, 2020 @18:20

Pas dy fitoreve të regjistruara në shkurt të këtij viti, në pjesën e dytë të ndeshjeve parakualifikuese për Botërorin 2023,…

Lexo më shumë  →

PP: BJELLORUSIA-SHQIPËRIA

Bjellorusët e fuqishëm, krijojnë kapital pas pjesës së parë

26 November, 2020 @18:16

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Bjellorusisë dhe Shqipërisë në kuadër të parakualifikimeve për Botërorin 2023. Bjellorusia…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE

Bjellorusia-Shqipëria, 5-shet startuese

Foto: FIBA

26 November, 2020 @17:23

Kuqezinjtë dalin në ndeshjen e tretë të grupit parakualifikues për në Botërorin 2023, ndërsa takimi i sontëm luhet ndaj Bjellorusisë.…

Lexo më shumë  →

GËZIM MORINA ME MESAZH

Morina: Përpara djema!

26 November, 2020 @13:22

Njëri ndër lojtarët që do të mungojë te përballjet e Kosovës këtë muaj në parakualifikime për Botërorin 2023, Gëzim Morina,…

Lexo më shumë  →

FLET KAPITENI

Kapiteni Hajrizi: Maksimumin në të dyja sfidat

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

26 November, 2020 @12:58

Kapiteni i ri i reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Drilon Hajrizi, ka folur nga Bratisllava për faqen zyrtare të FBK-së,…

Lexo më shumë  →

DEKLARATA E SELEKTORIT PARA NDESHJES

Marmarinos: Ndeshje të lehta nuk ka!

Christos Marmarinos duke u konsultuar me ndihmësin Bujar Loci në përballjet e muajit shkurt të këtij viti/ TOPSPORTI/ A. Paçarizi

26 November, 2020 @12:52

Selektori i Kosovës në basketboll, greku Christos Marmarinos ka qenë i qartë në deklaratën e tij një ditë para ndeshjes…

Lexo më shumë  →

MATCHDAY

Sonte ndaj Sllovakisë

Foto: FBK

26 November, 2020 @12:09

Kosova sonte do të përballet me Sllovakinë, në takimin që zhvillohet në Bratisllavë në kuadër të parakualifikimeve evropiane për Kupën…

Lexo më shumë  →

ISTOGU - MEGASPORTS

Istogu me një ndeshje më pak në TOP 3

25 November, 2020 @22:05

Ndeshja e fundit e ditës së sotme në xhiron e gjashtë në Ligën e Parë, ka përfunduar me fitoren e…

Lexo më shumë  →

FERONIKELI - DRITA

Seria ngritet në 5 për Dritën

FOTO / DRITA

25 November, 2020 @20:20

Po vazhdon forma e mirë e Dritës. Skuadra gjilanase ka shënuar fitoren e pestë rresht, duke e mposhtur Feronikelin me…

Lexo më shumë  →

AS PRISHTINA - NEW BASKET

Latifaj me triple-double, AS Prishtina pa humbje

25 November, 2020 @19:43

Skuadra e vetme pa humbje AS Prishtina, fitoren e radhës e regjistroi kundër New Basketit me rezultat 93-76. Djelmoshat…

Lexo më shumë  →

VUSHTRRIA - LIPJANI

Vushtrria thellon krizën e Lipjanit

25 November, 2020 @19:32

Skuadra e Vushtrrisë ka shënuar fitoren e radhës, duke e mposhtur Lipjanin me rezultat 73-52. Vushtrria me dominim total…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI (F) - KASTRIOTI (F)

KBF Vëllaznimi i kthehet fitoreve

25 November, 2020 @19:15

Pas humbjes në xhiron e kaluar kundër Bashkimit, vashat e Vëllaznimit e mposhtën bindshëm Kastriotin me rezultat 98-56. Skuadra…

Lexo më shumë  →

PENZA (F) - BASHKIMI (F)

KBF Bashkimi vazhdon pa humbje, e gjashta rresht

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

25 November, 2020 @18:29

Skuadra e vetme pa humbje në Ligën e Femrave, Bashkimi, ka mposhtur Penzën me rezultat 56-61. Vashat e Bashkimit…

Lexo më shumë  →

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (V)

24 November, 2020 @15:51

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 5 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

Lexo më shumë  →

SARANDA DACI

Basketbollistja e Bashkimit drejt Superligës çeke

24 November, 2020 @12:33

Njëra ndër basketbollistët më të mira të Bashkimit në dy stinorët e fundit, Saranda Daci, do të transferohet në Superligën…

Lexo më shumë  →

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (V)

23 November, 2020 @12:33

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së pestë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

Lexo më shumë  →

LISTA E KOSOVËS

Publikohet lista përfundimtare e Kosovës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

23 November, 2020 @11:34

Publikohet lista përfundimtare e Kosovës për ndeshjet parakualifiuese për Kupën e Botës 2023. Kosova të hënën në ora 15:00 do…

Lexo më shumë  →

LOS ANGELES LAKERS

Marc Gasol kalon te kampioni

FOTO/ NBA

23 November, 2020 @10:42

Kampioni aktual i NBA-së, Los Angeles Lakers, ka përforcuar trapezin me qendrën spanjolle, Marc Gasol. Gasol ka nënshkruar kontratë dy…

Lexo më shumë  →

MH PRISHTINA - DRITA

Drita rrëmben pozitën e MH Prishtinës

FOTO / Drita

22 November, 2020 @18:17

Forma e mirë e Dritës ka vazhduar edhe në xhiron e pestë në Ligën e Parë. Drita, duke e mposhtur…

Lexo më shumë  →

KAPITENI I RI I REPREZENTACIONIT

Driloni kapiten i Kosovës

Drilon Hajrizi duke festuar pikët e shënuara me Kosovën, përgjatë përballjeve të para të grupit/ TOPSPORTI/ A. Paçarizi

22 November, 2020 @18:11

Drilon Hajziri do të jetë kapiten i Kosovës në ndeshjet ndaj Sllovakisë dhe Islandës. Hajrizi është zgjedhur kapiten i Kosovës…

Lexo më shumë  →