Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SCOTT BAMFORTH

Ish reprezentuesi i Kosovës kalon te Al-Nasr

Ish reprezentuesi i Kosovës kalon te Al-Nasr


6 June, 2024 @16:46

Dikur basketbollist i natyralizuar i Kosovës, Scott Bamforth, ka kaluar në ekipin nga Libia Al-Nasr Benghazi. Playmakeri me përvojë, tash 34 vjeç është raportuar të ketë nënshkruar marrëveshje me ekipin në fjalë, ndërsa aty kalon nga ekipi spanjoll Granada, pjesë e së cilës ka qenë në stinorin e kaluar.

Bamforth ka qenë reprezentues i Kosovës në parakualifikime për Eurobasket 2021. Kosova së fundi si lojtar të natyralizuar e ka përdorur amerikanin Dominique Artis.


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja