KOSOVA U20

Karabegu cakton 12-shen, nisen për Portugali

Foto: FBK

10 July, 2019 @22:48

Basketbollistët e reprezentacionit të Kosovës U20 kanë marrë rrugë për Portugali sot, ku do të jenë pjesë e Kampionatit Evropian…

Lexo më shumë  →


GRUPMOSHAT

Emrat e të përzgjedhurve për kampin nacional

Foto: FBK

11 June, 2019 @10:23

Në vazhdën e aktiviteteve të shumta ndërkombëtare, të cilat Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) i ka në plan-programin e…

Lexo më shumë  →

20 BASKETBOLLISTË

Nisen për përvojë basketbolli në SHBA

Foto: FBK

10 June, 2019 @10:46

20 basketbollistë të rinj nga Kosova do të marrin pjesë në kampin në SHBA, përkatësisht në San Antonio të Teksasit.…

Lexo më shumë  →

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Foto: FBK

5 June, 2019 @12:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) do të bëjë përzgjedhjen e basketbollistëve të grupmoshës 2005/06 për në Kampin Nacional, i…

Lexo më shumë  →

NGA TAKIMI FBK - SHTBK

Sanksione për trajnerët që s’marrin pjesë në klinika

30 May, 2019 @14:56

Zyrtarë të Shoqatës së Trajnerëve të Basketbollit të Kosovës (SHTBK), Albert Sylejmani dhe Fidan Shatri, kanë shkuar në zyret e…

Lexo më shumë  →

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani shpëton sezonin, mbetet në Superligë!

TOPSPORTI / A.P

27 April, 2019 @20:48

Pas ndeshjes së parë në Gjakovë që u mbyll me fitore 74-71 të Vëllaznimit, takimi kthyes i luajtur sonte…

Lexo më shumë  →

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani vs. Vëllaznimi, diferencë 10 pikë pas 20 minutave

TOPSPORTI / ARKIV

27 April, 2019 @19:50

Me rezultat 46-36 është mbyllur pjesa e parë mes Lipjanit dhe Vëllaznimit, të cilat mes vete po përballen për një…

Lexo më shumë  →

PLAY OUT: VUSHTRRIA - MEGASPORTS

Vushtrria dhe Megasportsi mbeten aty ku ishin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 April, 2019 @22:01

Skuadra e Vushtrrisë, duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të Play Outit Megasportsin, mbeti në Ligë të Parë. …

Lexo më shumë  →

PAS NDËRPRERJES SË NDESHJES

Përcakohet dënimi për KB Vëllaznimin

26 April, 2019 @13:32

Ndeshja ishte ndërprerë për shkak të tymit që u bë në palestrën Shani Nushi në përballjen e parë të PlayOutit…

Lexo më shumë  →

PLAYOUT LIGA E PARË: MEGASPORT - VUSHTRRIA

Afër sigurimit të Ligës së Parë

25 April, 2019 @23:51

Sonte u zhvillua edhe dueli i parë i PlayOutit për Ligë të Parë të Kosovës, ku në Prizren u takuan…

Lexo më shumë  →

PLAY OUT GAME ONE

Vëllaznimi bën hapin e parë për Superligë

TOPSPORTI/ A.P.

25 April, 2019 @21:47

Vëllaznimi ka arritur të shënojë fitore në përballjen e parë të PlayOutit ndaj Lipjanit, për të bërë kështu hapin e…

Lexo më shumë  →

KONFIRMOHET

Vazhdon nesër, por pa shikues

24 April, 2019 @23:31

Tymi i madh i krijuar nga ndezja e flakadanëve të tifozëve të Vëllaznimit në përballjen e PlayOutit ndaj Lipjanit, ndërpreu…

Lexo më shumë  →

PLAYOUT MATCHES

Caktohen terminet për PlayOutin e Ligës së Parë

24 April, 2019 @21:52

Ekipi që humbi finalen në Ligë të Dytë, Megasport, do të përballet me ekipin e parafundit të Ligës së Parë,…

Lexo më shumë  →

DUELI I PLAYOUTIT

Ndeshja vazhdon nesër

Foto: KBVellaznimi/f b

24 April, 2019 @21:28

Sipas informatave të para nga Shani Nushi, pas pyroshowit të bërë nga tifozëria në palestër dhe ndërprerjes së ndeshjes PlayOut…

Lexo më shumë  →

LIPJANI - VËLLAZNIMI

Pyroshow në Gjakovë, ndërpritet ndeshja

24 April, 2019 @20:25

Ndeshja që po zhvillohet në kuadër të Play Out-it në Gjakovë, ku mes vete po ndeshen Vëllaznimi e Lipjani, është…

Lexo më shumë  →

PLAY OUTI

Play Outi për Superligë fillon sonte

24 April, 2019 @12:04

Sonte me fillim nga ora 19:00, Vellaznimi do të përballet me Lipjanin në ndeshjen e parë të serisë së Play…

Lexo më shumë  →

GAME 3: MEGASPORTS - NEWBASKET

Newbasket, anëtari më i ri i Ligës së Parë!

TOPSPORTI/ DS

22 April, 2019 @21:06

Pasi secila skuadër shënoi nga një fitore në dy ndeshjet e para të serisë finale, Megasportsi dhe Newbasketi, që të…

Lexo më shumë  →

GAME 3: MEGASPORTS - NEWBASKET

Megasports vs. Newbasket, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI/ DS

22 April, 2019 @20:03

Pas 20 minutave lojë në Prizren, rezultati mes Megasportsit dhe Newbasketit shënon 24-33. Kujtojmë që fituesi nga kjo sfidë ngjitet…

Lexo më shumë  →

GAME 3: MEGASPORTS - NEWBASKET

Ç1: Ngushtë në derbin prizrenas

Foto: D.SH / TOPSPORTI

22 April, 2019 @19:58

Me rezultat 17-18 në të mirë të Newbasketit është mbyllur çereku i parë i duelit mes Megasportsit dhe Newbasketit, skuadra…

Lexo më shumë  →

GAME 3: FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Ç3: Feronikeli shton epërsinë

TOPSPORTI - ARKIV

20 April, 2019 @20:16

Feronikeli shumë pranë Superligës. Skuadra nga Drenasi e ka rritur edhe më tepër epërsinë e krijuar pas pjesës së parë. …

Lexo më shumë  →

GAME 3: FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Rezultat i ngushtë pas pjesës së parë

TOPSPORTI / ARKIV

20 April, 2019 @19:44

Është mbyllur pjesa e parë mes Feronikelit dhe Vëllaznimit, skuadra këto që po luftojnë për rikthim në Superligë. Rezultati pas…

Lexo më shumë  →

GAME 3: FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Ç1: Epërsi e vendasve pas 10 minutave

TOPSPORTI / ARKIV

20 April, 2019 @19:17

Pas 10 minutave lojë në Drenas, Feronikeli ka krijuar epërsi 4 pikëshe ndaj Vëllaznimit. Rezultat pas çerekut të parë shënon…

Lexo më shumë  →

GAME 3: FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Feronikeli vs. Vëllaznimi, pesëshet startuese

TOPSPORTI / ARKIV

20 April, 2019 @18:55

Me fillim nga ora 19:00, Feronikeli dhe Vëllaznimi përballen mes vete në ndeshjen vendimtare që do të vendosë për skuadrën…

Lexo më shumë  →

KB VËLLAZNIMI

Ridley në dyshim për ndeshjen vendimtare

TOPSPORTI / A.P

19 April, 2019 @15:57

Me fillim nga ora 19:00, nesër Feronikeli e Vëllaznimi përballjen në ndeshjen e tretë të serisë finale, ndeshje e cila…

Lexo më shumë  →

FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Caktohet termini për ndeshjen e tretë finale

TOPSPORTI / A.P

19 April, 2019 @15:38

Pas fitores së shënuar mbrëmë nga Vëllaznimi, seria mes Feronikelit dhe Vëllaznimit, që po luftojnë për t’u inkuadruar në…

Lexo më shumë  →

FINAL SERIES: VËLLAZNIMI - FERONIKELI

Vëllaznimi fiton, barazohet seria

TOPSPORTI/ A. P.

18 April, 2019 @20:43

Superliga mbetet në pritje të ekipit të ri pjesëmarrës të saj për sezonin e ardhshëm. Në mungesë të amerikanit…

Lexo më shumë  →

PJESA E PARË: VËLLAZNIMI - FERONIKELI

Dallimi 6 pikë pas pjesës së parë

TOPSPORTI/ A. P.

18 April, 2019 @19:33

Ka përfunduar çereku i dytë i ndeshjes mes Vëllaznimit dhe Feronikelit, ku po zhvillohet një luftë e madhe për çdo…

Lexo më shumë  →

ÇEREKU I PARË: VËLLAZNIMI - FERONIKELI

Epërsi e ekipit gjakovar

TOPSPORTI/ A. P.

18 April, 2019 @19:19

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes së dytë të serisë finale të PlayOffit të Ligës së Parë të Kosovës…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para, Vëllaznimi-Feronikeli

18 April, 2019 @19:01

Para fillimit të ndeshjes, janë përcaktuar 5-shet e para nga trajneri Shkumbin Kumnova dhe Petrit Zeqiri për duelin final të…

Lexo më shumë  →

DUELI I SERISË FINALE

Barazim ose kuptohet ekipi i ri i Superligës

TOPSPORTI/ A. P.

15 April, 2019 @13:57

Të enjten (sonte, 19:00) mbrëma në Shani Nushi të Gjakovës do të kuptohet ekipi i ardhshëm i Superligës, nëse fiton…

Lexo më shumë  →

GAME 1: FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Një hap drejt Superligës

Foto: FBK

13 April, 2019 @20:46

Me fitoren e Feronikelit është mbyllur ndeshja e parë finale e Play Off-it në Ligën e Parë, me ç‘rast Nikli…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para, Feronikeli-Vëllaznimi

13 April, 2019 @19:11

Këto janë pesëshet e para të ndeshjes së parë finale të PlayOffit të Ligës së Parë mes Feronikelit dhe Vëllaznimit.…

Lexo më shumë  →

FINAL SERIES TO THE SUPER LEAGUE

Seria finale sonte

13 April, 2019 @8:23

Sonte fillon seria finale e PlayOffit të Ligës së Parë në basketboll. Feronikeli pret Vëllaznimin në duelin e parë të…

Lexo më shumë  →

PLAYOFF: DON BOSKO - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi në finale

TOPSPORTI/ A. P.

8 April, 2019 @20:59

Pas fitores në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së PlayOffit të Ligës së Parë, Vëllaznimi ka arritur të mposht Don…

Lexo më shumë  →

ISTOGU - FERONIKELI

Feronikeli në finale, një hap para Superligës

6 April, 2019 @16:10

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së PlayOffit të Ligës së Parë dhe…

Lexo më shumë  →

ISTOGU - FERONIKELI

Ç3: 10 minuta larg finales

6 April, 2019 @15:44

Feronikeli e riktheu epërsinën. Rezultati aktual është 47-51. Arti Hajdari me 15 pikë është më i miri te Nikli, derisa…

Lexo më shumë  →

PJESA E PARË: ISTOGU - FERONIKELI

7 pikë epërsia për Istogun pas 20 minutave

6 April, 2019 @15:24

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Istogu - Feronikeli. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 39-32 në favor të…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI - DON BOSKO

Rikthim në pjesë të dytë, Vëllaznimi fiton

TOPSPORTI/ A. P.

4 April, 2019 @20:42

Pas pjesës së parë që krejtësisht i takoi Don Boskos 27-34, Vëllaznimi ka arritur të rikthehet në pjesë të dytë…

Lexo më shumë  →

ÇEREKU I TRETË: VËLLAZNIMI - DON BOSKO

Super rikthim i Vëllaznimit

4 April, 2019 @20:20

Çfarë loje në çerekun e tretë nga Vëllaznimi për të përmbysur epërsinë e arritur nga Don Boskoja në pjesë të…

Lexo më shumë  →

PJESA E PARË: VËLLAZNIMI - DON BOSKO

Ngritet epërsia në Shani Nushi

4 April, 2019 @20:02

Pas epërsisë 5 pikëshe të krijuar në çerek të parë të ndeshjes, Don Bosko si mysafir në Gjakovë e ka…

Lexo më shumë  →

ÇEREKU I PARË: VËLLAZNIMI - DON BOSKO

Epërsi e mysafirëve pas 10 minutave

4 April, 2019 @19:29

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes Vëllaznimi - Don Bosko në kuadër të gjysmëfinales së PlayOffit të Ligës së…

Lexo më shumë  →