MIKE MARTIN

Bashkimi zyrtarizon edhe një të huaj para Superkupës

11 September, 2018 @22:55

Skuadra kampione e Kosovës në basketboll, Bashkimi, ka zyrtarizuar para pak çastesh edhe një basketbollist të huaj për stinorin e…

Lexo më shumë  →


MË TË MIRËT E BOTËRORIT

Pesëshja e Botërorit

15 September, 2014 @16:40

Kenneth Faried dhe Kyrie Irving janë dy basketbollistët nga kampionja e Botës, SHBA-ja, të cilët janë përfshirë në pesëshen më…

Lexo më shumë  →

MAKINERIA AMERIKANE

American Beauty

fiba

14 September, 2014 @22:45

SHBA ka arritur të mbrojë titullin e Kampionit të Botës në basketboll duke e mposhtur lehtë Serbinë në finale me…

Lexo më shumë  →

E BRONZTA

Franca, e treta

fiba

13 September, 2014 @20:40

Skuadra e Francës ka arritur që të mposht Lituaninë në ndeshjen e vlefshme për të përcaktuar fituesin e medaljes së…

Lexo më shumë  →

EKSKLUZIVE

“Hesapi i shtëpisë nuk u përputh me atë të çarshisë”

fiba

12 September, 2014 @9:22

Gjithçka ishte përgatitur dhe projektuar (për të mos thënë “e kurdisur”) që nikoqiri i kampionatit botëror, Spanja, të ecte deri…

Lexo më shumë  →

USA - LTU

Lituania, kafshatë e lehtë për SHBA-në

11 September, 2014 @22:45

Ndodhi ashtu siç pritej, megjithë​se nuk parashikohej edhe me kaq lehtësi. Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të luajnë në…

Lexo më shumë  →

FRA - SPA

Spanja rrëzohet përtoke

10 September, 2014 @23:52

Pavarësisht mungesës së lojtarëve kryesorë si Tony Parker, Joakim Noah, Nando de Colo, Kevin Seraphin e Alexis Ajinça, Franca arriti…

Lexo më shumë  →

SER-BRA

Revanshohet Serbia

10 September, 2014 @19:55

Fitorja e Brazilit e arritur në fazën e grupit ndaj Serbisë, i doli për hunde në çerekfinale. Serbët arritën…

Lexo më shumë  →

SPANJA 2014

SHBA shkel edhe Slloveninë

10 September, 2014 @0:27

Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe njëherë kanë treguar se nuk kanë konkurrencë në Kampionatin Botëror. Ata në çerekfinale të…

Lexo më shumë  →

SPANJA 2014

Lamtumirë Turqi!

9 September, 2014 @19:42

Lituania është gjysmëfinalistja e parë Kampionatit Botëror që po mbahet në Spanjë. Lituanezët këtë epitet e arritën pas fitores në…

Lexo më shumë  →

SPANJA 2014

Preldzic heroik ndaj Australisë

Manu Fernandez/Associated Press

8 September, 2014 @9:47

Turqia arriti kualifikimit në çerekfinale pas një drame të vërtetë në ndeshjen kundër Turqisë. Ekipi turk ishte gati gjithë kohën…

Lexo më shumë  →

TOP 16

Serbia kalon lehtë Greqinë

7 September, 2014 @21:00

Serbia, arriti të kaloj në çerekfinale me lehtësi, ku e deklasoi Greqinë me rezultat 90-72. Me siguri edhe lojtarët e…

Lexo më shumë  →

LITUANIA

Me vështirësi në çerekfinale

7 September, 2014 @18:13

Kualifikimi i Lituanisë për në çerekfinale nuk kaloi lehtë sa që është pritur kundër Zelandës së Re. Lituanezët janë djersitur deri…

Lexo më shumë  →

SPANJA 2014

Spanja pa konkurrencë

Getty Images

7 September, 2014 @9:46

Spanja e kishte përfunduar grupin A me bilanc të qindpërqindtë duke shënuar 5 fitore në 5 ndeshje, ndërsa në mënyrë…

Lexo më shumë  →

SPANJA 2014

Sllovenia e sigurtë

Getty Images

7 September, 2014 @9:34

Sllovenia është një tjetër përfaqësuese e kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror që po mbahet në Spanjë. Sllovenët këtë e…

Lexo më shumë  →

TRE KOLORËT

Franca eliminon Kroacinë

6 September, 2014 @20:40

Kroacia e përfundoi aventurën e saj në Kampionatin e sivjetëm Botëror që po mbahen në Spanjë. Në çerekun e fundit…

Lexo më shumë  →

TOP 16

Lehtë ndaj Meksikës

6 September, 2014 @18:53

Shtetet e Bashkuara të Amerikës me lehtësi është duke i kaluar pengesat për tek medalja e artë dhe për ta…

Lexo më shumë  →

GRUPI D

Lituania lidere, mposhtet Sllovenia

5 September, 2014 @10:11

Dueli i dy përfaqësueseve të cilat po luftonin për ta përfunduar fazën grupore në vendin e parë përfundoi me fitoren…

Lexo më shumë  →

GRUPI C

SHBA eliminon Ukrainën, Turqia shkon tutje

Brad Penner-USA TODAY Sports

5 September, 2014 @9:59

Ukraina dhe Finlanda janë dy përfaqësueset e eliminuara nga grupi më i paqartë i Botërorit, grupi C. Ukraina e kishte…

Lexo më shumë  →

GRUPI B

Greqia e fortë edhe për Argjentinën

Miguel Angel Morenatti/Associated Press

5 September, 2014 @9:43

Greqia e përfundoi fazën grupore të Botërorit pa humbje. Ish kampionët europianë të 2005-tës e mposhtën Argjentinën me rezultat 71-79. …

Lexo më shumë  →

GRUPI A

Spanja e pamëshirshme ndaj Serbisë

5 September, 2014 @9:29

Përfaqësuesja e Spanjës e vazhdoi serinë pa humbje në Kampionatin Botëror. Në ndeshjen e fundit të tyre të grupit A,…

Lexo më shumë  →

DUELI I NATËS

Spanja e pakapshme për Francën

fiba

3 September, 2014 @23:52

Skuadra e Spanjës është treguar arrë e fortë për Francën sonte duke e mposhtur thellë 88-64. Ekipi i udhëhequr nga…

Lexo më shumë  →

GRUPI A

Brazili lider, mposht Serbinë

fiba

3 September, 2014 @22:09

Se Kariokat nuk janë të mirë vetëm në futboll, por edhe në basketboll, këtë edhe njëherë e kanë vërtetuar basketbollistët…

Lexo më shumë  →

GRUPI B

Greqia, lehtë ndaj kroatëve

fiba

3 September, 2014 @21:55

Grekët kanë shkelur Kroacinë në njërën ndër ndeshjet interesante të ditës në Botërorin e basketbollit.  Ekipi i trajnerit, Fotis Katsirakis,…

Lexo më shumë  →

GRUPI C

SHBA ndal Turqinë në fund

1 September, 2014 @1:06

Para ndeshjes, po të kishte thënë dikush se Turqia do ta mundojë SHBA-në, të gjithë do të qeshnin. Por, skuadra…

Lexo më shumë  →

GRUPI A

Franca fiton me mungesa

31 August, 2014 @17:46

Dy skuadra të fuqishme të Europës, Franca e Sërbia, u përballën në qytetin e Granada-së, ku dhuruan emocione deri në…

Lexo më shumë  →

GRUPI B

Tangon e luan Kroacia

31 August, 2014 @15:36

Pas fitores së mundimshme ndaj filipinezve, ku shkuan në vazhdime, Kroacia, arriti një fitore tepër të rëndësishme ndaj Argjentinës. Kroatët…

Lexo më shumë  →

ARGJENTINA

Tango pa Ginobilin

REUTERS

14 August, 2014 @9:37

Në listën e lëndimeve që do të mungojnë në Kampionatin Botëror Spanja 2014, është shtuar edhe ylli i San Antonio…

Lexo më shumë  →

DURANTULA

Edhe Durant mungon në Botëror

REUTERS

8 August, 2014 @8:56

Kevin Durant, makina e koshave, nuk do të jetë pjesë e SHBA-ve në Kampionatin Botëror, Spanja 2014.  Lodhja e tepërt…

Lexo më shumë  →