Të gjitha lajmet

TOP 16

Lehtë ndaj Meksikës

Lehtë ndaj Meksikës

6 September, 2014 @18:53

Shtetet e Bashkuara të Amerikës me lehtësi është duke i kaluar pengesat për tek medalja e artë dhe për ta mbrojtur titullin.

Kësaj radhe yjet nga NBA e mposhtën Meksikën, duke qenë bindshëm më të mirë në ndeshjen të cilën e fituan me rezultat 86-63.

Stephen Curry me 20 pikë ishte koshashënuesi më i mirë tek Dream Team, me saktësi 6/9 nga vija e treshit, derisa u ndihmua edhe nga bashkëlojtari i tij nga Golden State Warriors, Klay Thompson me 15 sosh.

Ndërsa në anën tjetër, 25 pikët dhe 8 kërcimet e Gustavo Ayonit, nuk ishin të mjaftueshëm për ta befasuar SHBA-në.

Djelmoshat e trajnerit Mike Krzyzewski, tani në çerekfinale do të përballen me fituesin nga dueli Sllovenia-Republika Domenikane.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga