Të gjitha lajmet

SPANJA 2014

SHBA shkel edhe Slloveninë

SHBA shkel edhe Slloveninë

10 September, 2014 @0:27

Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe njëherë kanë treguar se nuk kanë konkurrencë në Kampionatin Botëror. Ata në çerekfinale të këtij kompeticioni e mposhtën një kundërshtare të fortë siç është Sllovenia, dhe atë me epërsi të thellë prej 43 pikëve.

Sllovenia në dy çerekët e parë ishte një rival afërsisht i barabartë me SHBA-në, mirëpo në pjesën e dytë të ndeshjes yjet e NBA-së e morrën kontrollin e lojës krejtësisht në anën e tyre.

Basketbollisti i Golden State Warriors, Klay Thompson, ishte koshashënuesi më i mirë i ndeshjes me 20 pikë, derisa kontribut të rëndësishëm për amerikanët dhanë edhe James Harden, Kenneth Faried dhe Anthony Davis, kurse në anën tjetër Goran Dragiç me 13 pikë dhe Domen Lorbek me 12 sosh ishin më të dalluarit te sllovenët.

Në gjysmëfinale SHBA-ja do të takohet me Lituaninë, derisa nesër do të zhvillohen edhe dy ndeshjet e tjera çerekfinale ku do të takohen Spanja me Francën dhe Serbia me Brazilin.

 

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga