Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MIKE MARTIN

Bashkimi zyrtarizon edhe një të huaj para Superkupës

Bashkimi zyrtarizon edhe një të huaj para Superkupës


11 September, 2018 @22:55

Skuadra kampione e Kosovës në basketboll, Bashkimi, ka zyrtarizuar para pak çastesh edhe një basketbollist të huaj për stinorin e ri.

Fjala është për amerikanin Michael (Mike) Martin, i cili është 25 vjeç dhe 183 centimetra i gjatë, që luan në pozitën e playmakerit.

Në stinorin e fundit ai ka qenë pjesë e ekipit danez Wolfpack, ku ka pasur mesatare prej 9.1 pikëve për ndeshje, 2.8 asistimeve dhe 3.3 kërcimeve për ndeshje.

Martin ka luajtur rreth 25 minuta mesatarisht për ekipin danez, ndërsa gjatë stinorit nga 69 tentime për tre pikë, ka shënuar 19 sosh, duke e përfunduar sezonin me 27.5 % saktësi.


DARDAN BERISHA

Më të shpejtë dhe më të motivuar

Përfaqësuesja/Eurobasket

Më të shpejtë dhe më të motivuar

11/09/18 @ 22:23

TICKETS

Biletat Kosovë-Maqedoni, nesër në shitje

Përfaqësuesja/Eurobasket

Biletat Kosovë-Maqedoni, nesër në shitje

11/09/18 @ 22:15

DAMIR MULAOMEROVIC

Kemi ndryshuar filozofinë e ekipit

Përfaqësuesja/Eurobasket

Kemi ndryshuar filozofinë e ekipit

11/09/18 @ 22:09

MITROVICË

Trepça siguron vendorët

FBK Superliga/Transfere

Trepça siguron vendorët

11/09/18 @ 21:26

TRANSFERET

Vazhdohet afati kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Vazhdohet afati kalimtar

11/09/18 @ 16:50

LISTA PËRFUNDIMTARE

Mulaomerovic përcakton 12-shen e Kosovës ndaj Maqedonisë

Përfaqësuesja/Eurobasket

Mulaomerovic përcakton 12-shen e Kosovës ndaj Maqedonisë

11/09/18 @ 15:12

DUELET E SUPERKUPËS

Superkupa këtë fundjavë

FBK Superliga

Superkupa këtë fundjavë

10/09/18 @ 14:00

PARA NDESHJES ME KOSOVËN

Hendrix i kthehet Maqedonisë

Eurobasket

Hendrix i kthehet Maqedonisë

10/09/18 @ 11:55

BASHKIMI

I huaji i parë i kampionit, nga Suedia

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë i kampionit, nga Suedia

09/09/18 @ 22:23

ZYRTARE

Dy vendorë dhe një amerikan, Vëllaznimi zyrtarizon përforcimet

FBK Liga e Parë/Transfere

Dy vendorë dhe një amerikan, Vëllaznimi zyrtarizon përforcimet

09/09/18 @ 21:48

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2025

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

05/08/23 @ 23:42

SHAWN JONES

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

01/08/23 @ 11:06

AMERIKANI I PARË PËR SEZONIN E RI

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

FBK Superliga/International/Transfere

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

01/08/23 @ 11:00

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: ZVICRA-KOSOVA

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

30/07/23 @ 13:13

PLAY ME PËRVOJË

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

30/07/23 @ 11:43

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

Direkt online: Zvicra-Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Direkt online: Zvicra-Kosova

29/07/23 @ 10:38

RIKTHEHET TE EKIPI I ZEMRËS

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

FBK Superliga/Transfere

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

29/07/23 @ 10:09

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

29/07/23 @ 09:53

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: DANIMARKA-KOSOVA

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

27/07/23 @ 10:55

PARA DUELIT TË RËNDËSISHËM + LINKU I NDESHJES

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

26/07/23 @ 11:48


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga