Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MIKE MARTIN

Bashkimi zyrtarizon edhe një të huaj para Superkupës

Bashkimi zyrtarizon edhe një të huaj para Superkupës


11 September, 2018 @22:55

Skuadra kampione e Kosovës në basketboll, Bashkimi, ka zyrtarizuar para pak çastesh edhe një basketbollist të huaj për stinorin e ri.

Fjala është për amerikanin Michael (Mike) Martin, i cili është 25 vjeç dhe 183 centimetra i gjatë, që luan në pozitën e playmakerit.

Në stinorin e fundit ai ka qenë pjesë e ekipit danez Wolfpack, ku ka pasur mesatare prej 9.1 pikëve për ndeshje, 2.8 asistimeve dhe 3.3 kërcimeve për ndeshje.

Martin ka luajtur rreth 25 minuta mesatarisht për ekipin danez, ndërsa gjatë stinorit nga 69 tentime për tre pikë, ka shënuar 19 sosh, duke e përfunduar sezonin me 27.5 % saktësi.


DARDAN BERISHA

Më të shpejtë dhe më të motivuar

Përfaqësuesja/Eurobasket

Më të shpejtë dhe më të motivuar

11/09/18 @ 22:23

TICKETS

Biletat Kosovë-Maqedoni, nesër në shitje

Përfaqësuesja/Eurobasket

Biletat Kosovë-Maqedoni, nesër në shitje

11/09/18 @ 22:15

DAMIR MULAOMEROVIC

Kemi ndryshuar filozofinë e ekipit

Përfaqësuesja/Eurobasket

Kemi ndryshuar filozofinë e ekipit

11/09/18 @ 22:09

MITROVICË

Trepça siguron vendorët

FBK Superliga/Transfere

Trepça siguron vendorët

11/09/18 @ 21:26

TRANSFERET

Vazhdohet afati kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Vazhdohet afati kalimtar

11/09/18 @ 16:50

LISTA PËRFUNDIMTARE

Mulaomerovic përcakton 12-shen e Kosovës ndaj Maqedonisë

Përfaqësuesja/Eurobasket

Mulaomerovic përcakton 12-shen e Kosovës ndaj Maqedonisë

11/09/18 @ 15:12

DUELET E SUPERKUPËS

Superkupa këtë fundjavë

FBK Superliga

Superkupa këtë fundjavë

10/09/18 @ 14:00

PARA NDESHJES ME KOSOVËN

Hendrix i kthehet Maqedonisë

Eurobasket

Hendrix i kthehet Maqedonisë

10/09/18 @ 11:55

BASHKIMI

I huaji i parë i kampionit, nga Suedia

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë i kampionit, nga Suedia

09/09/18 @ 22:23

ZYRTARE

Dy vendorë dhe një amerikan, Vëllaznimi zyrtarizon përforcimet

FBK Liga e Parë/Transfere

Dy vendorë dhe një amerikan, Vëllaznimi zyrtarizon përforcimet

09/09/18 @ 21:48

MEDIA TALK

Peja para rikthimit të trajnerit

FBK Superliga/International/Transfere

Peja para rikthimit të trajnerit

02/07/21 @ 15:50

ISH PLAY I PRISHTINES DHE PEJES

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

FBK Superliga/International/Transfere

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

02/07/21 @ 14:56

PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

02/07/21 @ 12:17

BASHKIMI

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

FBK Superliga

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

01/07/21 @ 17:18

TREPÇA

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

01/07/21 @ 16:35

TREPÇA

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

29/06/21 @ 11:50

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

FBK Superliga/International/Transfere

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

28/06/21 @ 15:55

NË KRYEQYTET

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/International/Transfere

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

28/06/21 @ 14:58

FEMRAT & MESHKUJT

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje

28/06/21 @ 11:46


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga