Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES ME KOSOVËN

Hendrix i kthehet Maqedonisë

Foto: SportMak/fb

Hendrix i kthehet Maqedonisë

10 September, 2018 @11:55

Përkundër paralajmërimeve se nuk do të jetë pjesë e reprezentacionit në ndeshjet e para kualifikuese në Eurobasket 2021, Richard Hendrix, pritet të arrijë sot në Shkup dhe t’i bashkangjitet ekipit të drejtuar nga Jordancho Davitkov.

Federata e këtij vendi ka konfirmuar se bileta e lojtarit është paguar dhe ai pritet të arrijë sone në Shkup, ku do t’i bashkohet ekipit dhe pritet të jetë i gatshëm për përballje ndaj Kosovës më 13 shtator në Prishtinë.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA

Kosova ka Maqedoninë rivale të parë në fazën parakualifikuese për Eurobasket 2021.

Hendrix përndryshe është lojtar i Le Mansit në Francë, 31 vjeç dhe 203 centimetra i gjatë. Ai më parë ka qenë pjesë e Galatasarayit, Gran Canarias dhe Maccabi Tel Avivit.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga