Të gjitha lajmet

ELVAN ILJAZI

Iljazi kthehet te Bashkimi

BOROZANI/ E. D.

Iljazi kthehet te Bashkimi

9 September, 2018 @17:01

Basketbollisti i dikurshëm i Bashkimit dhe i RTV 21, pas një aventure në Turqi, i është rikthyer ekipit të Bashkimit të Prizrenit. Kampioni i Superligës ka bërë të ditur se ka rikthyer në radhët e veta alon Elvan Iljazi, i cili këtë stinor do të veshë fanellën portokall e zi të Bashkimit. Në stinorin e kaluar Iljazi ka pasur mesatare prej 3 pikëve, 1.3 kërcimi dhe 10 minuta për ndeshje në ekipin e Erzurumit, ndërsa në stinorin 2016/17 si pjesë e Çankiri Demirspor ka luajtur me mesatare gati të njejtë. ORARI I NDESHJEVE Bashkimi ka emëruar trajner Krunoslav Krajnovic nga Kroacia, ndërsa Iljazi është përforcimi i radhës në ekip, si rikthim. Ekipi kampion nga Prizreni, që për herë të parë në histori të klubit ngriti trofeun e kampionit të Kosovës do t'ia nis stinorit 2018/19 në përballje ndaj Yllit në Sezai Surroi të Prizrenit. Mirëpo, para kësaj, ekipi do të përballet me nënkampionin dhe fituesin e Kupës, Prishtina, në përballjen e Superkupës së Kosovës.

KAMPIONI

Karanezi e Peci te Bashkimi

9 September, 2018 @15:40

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi, i zyrtarizoi dy lojtarë vendor që do të luajnë për stinorin…

PAS AMERIKANËVE dhe SIMONOVSKIT

Mungesë e radhës te Maqedonia para ndeshjes ndaj Kosovës

9 September, 2018 @15:29

Reprezentacionit të Maqedonisë në basketboll, që do të jetë mysafire e Kosovës më 13 shtator i është shtuar edhe një…

VENDIMI I BORDIT

FBK nuk lëviz nga kërkesa e KB Peja

8 September, 2018 @20:28

Edhepse kërkesa e fundit e KB Peja nuk është bërë e ditur, FBK ka treguar se me Vendimin e fundit…

TREPÇA

KB Trepça konfirmon trajnerin dhe vendorët për sezonin e ri

8 September, 2018 @16:26

Pas njoftimit me përforcimin nga Amerika, klubi basketbollistik Trepça ka bërë të ditur se për sezonin e ri iu…

ZYRTARE

Urim Zenelaj te KB Prizreni

BOROZANI

8 September, 2018 @16:19

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi i Prizrenit ka njoftuar opinionin me përforcimin më të ri. Bëhet fjalë…

BOREA

Beq Kovaçi kthehet te Borea

BOROZANI / A.P

7 September, 2018 @19:29

Basketbollisti pejan, Beq Kovaçi, mbeti në Pejë, por ndërroi skuadrën. Kovaçi u rikthye përsëri te skuadra e Boreas, ku ishte…

MUSAB MALA

Mitrovicasi te Lipjani

7 September, 2018 @16:16

Basketbollisti mitrovicas, Musab Mala, stinorin 2018/19 do ta kalojë te KB Lipjani. Lajmin e konfirmuan zyrtarët e klubit të Lipjanit…

ALTIN GASHI

Edhe një i ri drejt SHBA-së

BOROZANI/ A. P.

7 September, 2018 @16:14

Basketbollisti i ri i Bashkimit, Altin Gashi, po merr rrugë drejt SHBA-ve. Shuteri 193 centimetra i gjatë dhe me 83…

DESMOND GATTIS

Trepça zyrtarizon amerikanin Gattis

7 September, 2018 @15:01

Klubi basketbollistik Trepça, ka arritur marrëveshje me basketbollistin amerikan Desmond Gattis. Gattis luan në…

FISNIK JUNIKU

Vazhdon me Lipjanin

FOTO: BOROZANI/ A.P

7 September, 2018 @13:52

Njëri ndër lojtarët kyç në suksesin historik të Lipjanit, Fisnik Juniku, ka vendosur që ta vazhdojë kontratën me skuadrën e…

EKSKLUZIVE

Ardit Memçaj me skuadër të re

7 October, 2018 @23:00

Ish-lojtari i Bashkimit, Ardit Memçaj, arriti marrëveshje me klubin gjakovar Vëllaznimin. Lajmi u konfirmua nga vetë lojtari përmes një bisede…

WILDCARD

Feronikeli dhe Penza, anëtarë të ri të Ligës së Parë

4 October, 2018 @21:46

Dy skuadra të reja të basketbollit, KB Feronikeli nga Drenasi dhe KB Penza nga Peja, në konkurrencën e meshkujve, kanë…

ALL TRANSFERS IN

Të gjitha transferet në ligat tjera

BOROZANI / A.P

19 September, 2018 @11:52

Përveç transfereve të skuadrave të Superligës, FBK ka publikuar edhe transferet në ligat e tjera në kategorinë e meshkujve. Përforcimet…

KB VËLLAZNIMI

Edhe një përforcim nga Vëllaznimi

BOROZANI

18 September, 2018 @12:10

Është bërë i ditur edhe përforcimi i katërt i Vëllaznimit në prag të edicionit të ri. Përforcimi më i ri…

TRANSFERET

Vazhdohet afati kalimtar

BOROZANI/Arkiv

11 September, 2018 @16:50

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) përmes një njoftimi në faqen zyrtare të saj ka bërë të ditur se ka…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë