Të gjitha lajmet

PAS AMERIKANËVE dhe SIMONOVSKIT

Mungesë e radhës te Maqedonia para ndeshjes ndaj Kosovës

Mungesë e radhës te Maqedonia para ndeshjes ndaj Kosovës

9 September, 2018 @15:29

Reprezentacionit të Maqedonisë në basketboll, që do të jetë mysafire e Kosovës më 13 shtator i është shtuar edhe një mungesë.

Njoftimin e ka bërë të ditur Mak Sport, ndërsa shuteri Adem Mekic (KK Kumanova, 22 vjeç, 195cm) nuk do të mund të udhëtojë në Prishtinë fare për shkak të lëndimit.

Atij i duhet një javë rehabilitim së paku për shkak të lëndimit dhe nuk besohet që do të jetë i gatshëm për ndeshje ndaj Kosovës.

ORARI I NDESHJEVE dhe GRUPET

Ndërsa selektori i Maqedonisë, Jordancho Davitkov, pritet të merr të riun tjetër Andrej Maslinko (MZT Skopje, 21 vjeç, 208cm) në 12-shen udhëtuese për në Prishtinë.

Kosova dhe Maqedonia do të përballen në duelin e parë të grupit të fazës parakualifikuese për në Eurobasket 2021. Te Kosova, do të debutojë selektori boshnjak Damir Mulaomerovic në këtë ndeshje.

Më parë, Maqedonisë si mungesa i janë shfaqur të natyralizuarit amerikanë, si dhe lojtari i njohur i tyre, Marko Simonovski.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga