Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

12-SHJA E HADARIT

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

Foto: FBK

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj


Teksti: FBK

25 July, 2023 @10:50

Basketbollistët e Kosovës të hënën mbrëma kanë ateruar në Danimarkë.
Dardanët do të kenë një stërvitje në mëngjes dhe një në mbrëmje, para sfidës shumë të rëndësishme që zhvillohet nesër.
Përzgjedhësi Rami Hadar ka zgjedhur 12shen kundër Danimarkës, por edhe sfidën e ardhshme ndaj Zvicrës.
Është rikthyer Erjon Kastrati, i cili ishte i lënduar për ndeshjen e kaluar ndaj Zvicrës.
Danimarka-Kosova do të zhvillohet të mërkurën nga ora 18:00, kurse Zvicra-Kosova do të përballen më 29 korrik. Sfida e fundit në grupe për Dardanët është kundër Danimarkës më 5 gusht në Prizren.
Këto ndeshje zhvillohen në kuadër të Rrethit të Tretë Parakualifikues për Eurobasket 2025.

Kosova XII

12shja e Kosovës A


Dominic Artis
Valon Bunjaku
Dardan Kapiti
Erjon Kastrati
Musab Mala
Gëzim Morina
Arian Qallaku
Dardan Berisha
Drilon Hajrizi
Meriton Ismaili
Muhamedali Janjeva
Lis Shoshi
Përzgjedhës: Rami Hadar.◼️


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga