Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

Foto: FBK

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës


29 July, 2023 @9:53

Basketbollistët e Kosovës të premten kanë zhvilluar dy stërvitje në Fribourg të Zvicrës.

Stërvitja e paradites ishte më e lehtë, ndërsa stërvitjen e dytë e kanë zhvilluar të premten mbrëma.

Dardanët po përgatiten maksimalisht për ndeshjen ndaj Zvicrës, që zhvillohet të shtunën nga ora 17:30.

Përballja është shumë e rëndësishme, andaj FBK fton shqiptarët në Zvicër për përkrahje.

Kjo sfidë është e vlefshme për Rrethin e Tretë Parakualifikues për Eurobasket 2025.

Kosova ka një fitore e një humbje, kurse Zvicra dy humbje. Danimarka është në vendin e parë me dy fitore, ku vetëm vendi i parë i grupit kualifikohet tutje.
Kosova e kishte mundur Zvicrën në Prizren me shifrat 76:49.

Ndeshjet e mbetura të grupit:

29 korrik, Zvicra-Kosova
2 gusht, Danimarka-Zvicra
5 gusht, Kosova-Danimarka.

TABELA AKTUALE E GRUPIT H:

1. Danimarka 2-0
2. Kosova 1-1
3. Zvicra 0-2.◼️


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga