Të gjitha lajmet

LISTA PËRFUNDIMTARE

Mulaomerovic përcakton 12-shen e Kosovës ndaj Maqedonisë

Foto: FBK

Mulaomerovic përcakton 12-shen e Kosovës ndaj Maqedonisë

11 September, 2018 @15:12

Selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic, pas gati dy javë stërvitjesh me 23 basketbollistë të listës së përfaqësueses, është përcaktuar për 12-shen finale që do të luaj në përballje ndaj Maqedonisë, të vlefshme për fazën parakualifikuese për Eurobasket 2021. ORARI I NDESHJEVE dhe GRUPET Mulaomerovic do të debutojë në bankën e Kosovës, prej se nga aty u largua amerikani Brad Greenberg, ndërsa te seniorët do të debutojë super talenti pejan, Rron Ukaj, që u bë MVP i Europianit të Divizionit C. KOSOVA: Mirza Ahmetbasic, Erjon Kastrati, Dardan Berisha, Leonard Mekaj, Valon Bunjaku, Scott Bamforth, Rron Ukaj, Ergin Grosha, Lis Shoshi, Fisnik Rugova, Alban Veseli dhe Gëzim Morina.

12-shja e KOSOVËS:

1. Mirza AHMETBASIC

2. Erjon KASRATI

3. Dardan BERISHA

4. Leonard MEKAJ

5. Valon BUNJAKU

6. Scott BAMFORTH

7. Rron UKAJ

8. Ergin GROSHA

9. Lis SHOSHI

10. Fisnik RUGOVA

11. Alban VESELI

12. Gëzim MORINA


DUELET E SUPERKUPËS

Superkupa këtë fundjavë

BOROZANI/ A. P.

10 September, 2018 @14:00

FBK ka përcaktuar orarin e ndeshjeve të Superkupës për femra dhe meshkuj. Kampioni i Kosovës, Bashkimi, do të ndeshet me…

PARA NDESHJES ME KOSOVËN

Hendrix i kthehet Maqedonisë

Foto: SportMak/fb

10 September, 2018 @11:55

Përkundër paralajmërimeve se nuk do të jetë pjesë e reprezentacionit në ndeshjet e para kualifikuese në Eurobasket 2021, Richard Hendrix,…

BASHKIMI

I huaji i parë i kampionit, nga Suedia

Foto: gowyo.com

9 September, 2018 @22:23

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi, zyrtarizoi përforcimin e parë të huaj për këtë stinor. Alexander Aka…

ZYRTARE

Dy vendorë dhe një amerikan, Vëllaznimi zyrtarizon përforcimet

BOROZANI / A.P

9 September, 2018 @21:48

Pak para fillimit të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll, klubi basketbollistik Vëllaznimi ka bërë të ditura 3 përforcime.…

ELVAN ILJAZI

Iljazi kthehet te Bashkimi

BOROZANI/ E. D.

9 September, 2018 @17:01

Basketbollisti i dikurshëm i Bashkimit dhe i RTV 21, pas një aventure në Turqi, i është rikthyer ekipit të Bashkimit…

KAMPIONI

Karanezi e Peci te Bashkimi

9 September, 2018 @15:40

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi, i zyrtarizoi dy lojtarë vendor që do të luajnë për stinorin…

PAS AMERIKANËVE dhe SIMONOVSKIT

Mungesë e radhës te Maqedonia para ndeshjes ndaj Kosovës

9 September, 2018 @15:29

Reprezentacionit të Maqedonisë në basketboll, që do të jetë mysafire e Kosovës më 13 shtator i është shtuar edhe një…

VENDIMI I BORDIT

FBK nuk lëviz nga kërkesa e KB Peja

8 September, 2018 @20:28

Edhepse kërkesa e fundit e KB Peja nuk është bërë e ditur, FBK ka treguar se me Vendimin e fundit…

TREPÇA

KB Trepça konfirmon trajnerin dhe vendorët për sezonin e ri

8 September, 2018 @16:26

Pas njoftimit me përforcimin nga Amerika, klubi basketbollistik Trepça ka bërë të ditur se për sezonin e ri iu…

ZYRTARE

Urim Zenelaj te KB Prizreni

BOROZANI

8 September, 2018 @16:19

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi i Prizrenit ka njoftuar opinionin me përforcimin më të ri. Bëhet fjalë…

TRAJNERI I REPREZENTACIONIT TË KOSOVËS

Damir Mulaomerovic merr edhe Prishtinën

Damir Mulaomerovic/ Foto: FBK

4 October, 2018 @14:26

Selektori i reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Damir Mulaomerovic, tashmë është zyrtarisht edhe trajner i Prishtinës. Lajmi që përfolej…

FIBA RANKING

Kosova bie për një pozitë në renditjen e FIBAs

Foto: fiba.basketball

26 September, 2018 @13:55

FIBA ka publikuar të dhënat mujore për renditjen e reprezentacioneve të basketbollit, pas ndeshjeve të para parakualifikuese për Eurobasket 2021. …

KOSOVA - MAQEDONIA

Humbje, që mund ta eliminojë Kosovën

Foto: FIBA

13 September, 2018 @22:28

Në takimin e parë në kuadër të parakualifikimeve drejt EuroBasket 2021, takim që u zhvillua në sallën e mbushur me…

KOSOVA - MAQEDONIA

Pjesa e parë: Kosova -5

BOROZANI / B.K

13 September, 2018 @21:17

Pas 20 minutave lojë në Prishtinë, rezultati shënon 29-34 në të mirë të Maqedonisë. Maqedonasit kanë qenë gjatë gjithë kohës…

KOSOVA - MAQEDONIA

Kosova vs. Maqedonia, pesëshet startuese

BOROZANI

13 September, 2018 @20:30

Janë publikuar pesëshet startuese të Kosovës dhe Maqedonisë pak minuta para ndeshjes. LINK PËR NDESHJEN KOSOVA: Erjon Kastrati, Dardan…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja